Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomat mostanában szeretn...

Kislányomat mostanában szeretném leszoktatni az éjszakai pelusról! Csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá, meg az is gond hogy sokat iszik napközben! Ti, hogy szoktattátok le gyerekeiteket róla?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Alvás előtt pisilni menni. Én csak akkor nem adtam már rá, amikor hetegig üres maradt. Ez a lányaimnál elég hamar volt, a fiamnál 3 éves kora felett.

Nem hiszem, hogy olyan nagy "szoktatást" kéne csinálni, az, hogy felébred-e éjszaka nem rajta múlik.

Szerintem rosszabb sok rossz élmény (bepisilés) mintha még egy fél évig pelust adsz rá éjszakára.

2009. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem van 2 lányom, 2 év van köztük. Hanna a nagyobb magától felvett egy bugyit,és abban aludt...először volt hogy bepisilt,és jött hozzám a hálónkba,hogy pisis a bugyi...én adtam rá másikat...ez se ment sokáig,mert utána mikor pisilnie kellett,már elment a wc-re...

A kisebb lányom pedig 1,5 éves...neki pedig még nem kell bugyika...

Szerintem hagyd neki, majd magától jön a bugyi!

2009. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van.Ezt nem lehet erőltetni,majd ha elég érett rá a gyerek leszokik.Vagyis ha majd száraz marad reggelre a pelus.Nálunk a fiam 1,5 évesen szoba tiszta lett,egy hónap múlva éjszakára is.Nem erőltettem soha.A lányom meg még 3 évesen is pelenkáztam éjjelre.Aztán egyszer csak elhagyta.

Nem kell siettetni,majd leszokik.

2009. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Márciusban múlt 3 éves és a környezetünkben már senkinek sincs éjszaka pelus!De szerintem még várok akkor!
2009. jún. 7. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Lehet drasttikus megoldást választottunk de mi mindkét gyermekünket felébresztettük éjjel pisilni!(akár 2-3 alkalommal is)Volt ugyan rajtuk pelus de 2 héten belül éjjel is szobatiszták lettek!2 évesen!És Ők éjjel is sokat ittak!
2009. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!