Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyugtassatok meg, hogy psziché...

Nyugtassatok meg, hogy pszichésen egészséges gyereknél is előfordul hogy hónapokig ugyanazt eszik meg csak?

Figyelt kérdés
A fiam 5 éves, sose volt jó evő. Több mint 1 éve CSAK vajas vagy vajas párizsis kenyeret hajlandó enni reggelire vacsira (tehát így szendvicsnek, hidegnek).Akárhogy kínálom, se zöldséget nem hajlandó megkóstolni se (savanyúság, vagy paradicsom paprika, retek ubi semmit) és nem eszik semmi másféle rávalót (se májkrém, szalámi, sonka, körözött, tojáskrém )Csak a párizsi. Olvastam meg mások is mondták hogy fogyatékosok szoktak így egy ételhez ragaszkodni, de ő nem az szerintem. Viszont aggódom etéren. Egyébként gyümölcsöt sem eszik soha semmilyet.
2012. jún. 22. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs vele semmi baj, egyszerűen csak nem szereti a többi ilyesmi kaját.. kiskoromban én sem ettem meg ilyen kajákhoz semmilyen zöldséget, stb.. (még most sem nagyon) és mégse lett semmi bajom..xd sose erőltesd rá olyanra, amit nem akar megenni, idővel változni fog (ha meg nem az se olyan nagy baj)
2012. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem, ebédre elfogad mást is, mert ez (természetesen) nem egészséges táplálkozás. Ha a szellemi képességei miatt aggódsz, vidd el a legközelebbi nevelési tanácsadóba, ott néhány találkozás után sok mindent kiderítenek róla.
2012. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, én a mai napig képes vagyok csomó ideig ugyanazt enni. :)

Nincs semmi baja, biztosan.


Ha ebédre emellett normálisan eszik, akkor hagyd rá most ezt, majd abbahagyja. Persze közben kínálj neki mindig mást is.


Ha egyáltalán nem hajlandó mást enni, akkor valahogy rá kell venned azért persze, hogy legalább ebédeljen rendesen.

2012. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ismerek en is ijen gyereket soha nem kostolt zodseget gyumolcsot meg is azt mondja hogy nem kell o nem szereti! es egeszseges
2012. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jaj persze, ebédre nagyon szépen eszik már (hála az ovinak egyrészt) húst krumplit, főzelékeket, tésztaféléket szóval mindent nem egy nagy evő de azokból szépen eszik! Szereti is a főzelékek nagy többségét, egyedül a zöldborsót nem. Mégis nyersen meg nem kóstolná azt a zöldséget pl. Nem is értem.
2012. jún. 22. 21:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Én se akarom erőltetni valahogy azt elképzelni se tudom hogy jót szülhetne...pici baba korában amikor darabosabb került a szájába egyből hányt tőle, tehát nem erőltetem ezt a vonulatot hogy addig fel nem kelsz amíg le nem nyeled ezt vagy azt...Meg saját magamnál is belegondolok hogy valaki kényszerítene hogy általam utált valamit lenyeljek, hát nagy erőfeszítésembe telne..
2012. jún. 22. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is fél évig minimum reggelire, de volt hogy vacsira is vajas-mézes kenyeret evett. Minden nap. Most kezd ritkulni a mézevés, de hetente 5x még megy. 3,5 éves amúgy. Szerintem minden ok vele, és a fiaddal is.
2012. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi. 30 éves vagyok, gyerekkoromban ÉVEKIG csak vajas kenyér volt a reggeli, úgy, simán. Hát anyukámék is ki voltak akadva, ők nem is ettek vajat, azt mondták az is elég nekik, hogy én mindig azt eszek. Most, hogy gyed-en vagyok a 16 hónapos lányommal, lassan 1 éve csak szintén vajaskenyerezek :o)

Nincs semmi bajom, Fiadnak se lesz. (Nem hinném magam fogyatékosnak egy közgazdász diplomával :o) ) Azért azt remélem, a gyümölcsre rászokik - én azért azt szeretem. (Van egy ismerősöm, ő pl csak a dinnyét eszi meg, közel 35 áves, egészséges felnőtt)

2012. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!