Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú fiúgyermekeiteknél...

Ovis korú fiúgyermekeiteknél szintén előfordul, hogy hiába kérlelitek őket, hogy ne tegyék ürítési, emésztéssel kapcsolatos szavakkal viccelődnek egész nap, pláne másik gyermek jelenlétében, de akár a szülő bosszantására is?

Figyelt kérdés

Én már tehetetlennek érzem magamat,egész nap csinálja,hiába szólok,hogy ezt nem szabad,hiába büntetem érte.

Ma nálunk volt egy gyermektelen barátnőm,aki szerint ő agyonütné a gyermeke száját,ha az egyfolytában heccelődne ilyesmivel.

A gyógypedagógus akihez járunk viszont azt mondta,hogy ezt nagyon sok ovis fiúgyerek csinálja és leginkább a reakciók miatt csinálják,mert a szülő kiakad,mert a kortárssal nevetnek rajta és szerinte Dr Vekerdy Tamás is azt mondja erre,hogy ez normális és ha a szülő már nagyon nem bírja,akkor menjen át a másik szobába.


Szerintetek ?


2012. jún. 24. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja mert reagálsz rá nem szabad odafigyelni ilyenkor és leszokik.

A gyermektelen barátnő majd akkor magyarázzon ha neki is lesz gyereke.

2012. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is nemrég kezdte ezt.Az oviból hozta gondolom,mint sok mást is.Ő ezeket mondogatja legtöbbször: kaki,kuka,szemét(itt arra gondol,amit a kukába dobunk),stb.

Engem is zavar,szólok is érte legtöbbször,de már van hogy elengedem a fülem mellett.Csak megunja egyszer.

2012. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 3 éves fiam egyik nap ezzel jött haza a bölcsiből: Anya, b@szki.

Azt hittem, elájulok, amikor meghallottam. Amíg figyeltem rá, addig mondta, de onnantól, hogy nem foglalkoztam vele, egy idő után abbahagyta.


Sajna nincs nekem se jobb ötletem, mint hogy nem figyelsz rá:(

2012. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg normális ez, csak hát persze baromi bosszantó :) Nekem négy éves a fiam, van, hogy öltözünk az oviban, és ha ott van épp valamelyik barátja is ilyenkor, akkor gyakran kezdenek idétlenkedni, és kezdődik a hihihi kaki hihihi pisi. Behülyítik egymást ezekkel, és roppant jól szórakoznak rajta, hogy ők most valami illetlent mondanak. De csak addig vicces, amíg van közönség hozzá. Ne legyél ehhez közönség. Ha állandóan rászólsz, akkor az neki olyan, mintha lelkesen megtapsolnád. Eleinte én is állandóan szóltam érte, hogy fejezd be, de most már nem ezt csinálom. Tudatom vele persze, hogy ez nem tetszik, amikor elkezdi, meg is mondom, hogy az ilyen beszédet nem szeretem, aki így beszél, azzal én nem társalgok. Innentől kezdve nem veszek részt a mókában, csak ha már tud értelmes gyerek módjára viselkedni :) Na, mióta ez van, jóval kevesebbszer csinálja ezt, inkább csak azoknak adja elő, akik szintén vevők rá (szóval a többi gyereknek az oviban, de hát mint mondtam, egy elkezdi, a többi folytatja), és ott is már egyre kevesebbszer kerül ez elő. Már kezd lejárt lemez lenni így egy év után szerencsére :)
2012. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 és fél éves kislányom detto és a kishúgának ezt tanítja. Engem is nagyon bosszant... Ő egy ovistársától hallotta akinek az anyukája szólt érte és azóta..
2012. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!