Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalatok alapján meddig...

Tapasztalatok alapján meddig tart kb a szeparációs szorongás második hulláma ami másfél éves kor körül kezdődik?

Figyelt kérdés

A fiam 17 hónapos kb 1 hónapja vsit ha 3m-nél távolabb kerülök tőle,senkiel nem marad meg csak Velem..Nem szeretem sirni hagyni de a wc-zés,evés az egy olyan dolog ami kizárja hogy Ott üljek mellette a játékaival hogy Ő jól el legyen..néha olyan jólenne a párommal itthon meginni egy kávét--de nem lehet..féltékeny és csak engem akar,rám mászik ha fekszem rámül..

Kicsit belefáradtam ma..

tapasztalaitok szerint hány hónapig tart ez?

Előtte mindig mindenkivel elment sétálni,játszani..most sem fél az idegenektől csak épp nem megy mamával se meg apával se a jétszótérre..


2012. jún. 24. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Ameddig engedsz az akaratának! A szeparációs szorongás NEM azt jelenti,hogy állandóan anya hiánya van. Hanem azt,hogy rájött,van saját akarata és azt érvényesíteni akarja. Mivel az anyukával van legtöbbet,tőle várja ezt el.

Ne engedd meg neki,hogy azt tegye,amit akar. Akkor sem,ha hisztizik. Néhány nap után,ha rájön,hogy nem az történik,amit ő akar,akkor abbahagyja.

Ha hagyod,hogy rád másszon stb. akkor csak egyre rosszabb lesz,és nem fog elmúlni.

2012. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy partnerként kell viselkedni. A szeparációs szorongás egy valós félelem, és ha itt betartunk, akkor keményen el fog bizonytalanodni. Ez egy ilyen időszak, ki kell bírni. Már önálló kis emberke, de ettől a nagy önállóságtól meg is ijed, és ezért kell neki a folytonos megerősítés, hogy ott vagy vele. Ha akkor, amikor kellesz, ellököd magadtól, akkor miben/kiben bízzon???

Gyakorlatban azt kell csinálni, hogy figyelni őt, és ha nem akar menni valakihez, akkor nem szabad erőltetni. Meg kell erősíteni a kis jellemét, és el fogja idővel hagyni ezt.

Egy pszichológus véleményét tolmácsoltam.

2012. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 hétig tartott csak, kicsit szomorú is lettem, amikor elmúlt, mert alapvetően nagyon apás, és ebben a 3 hétben legalább rajtam lógott, engem puszilgatptt egész nap. :)


Persze örülök, hogy apás, csak amúgy alig bírom elkapni egy - egy dögönyözésre. 19 hónaposan volt nálunk a második hullám.

2012. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kszönöm a válaszokat! Természetesen nem lököm el magamtól meg nem küldöm el erőszakkal senkivel csak már néha nagyon fárasztó a folytonos visitás..

De az biztos hogy örökké nem tarthat:) Remélem..

2012. jún. 26. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!