Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyerekemnél...

Másfél éves gyerekemnél szeparációs szorongás van. Vissza fog szokni az ágyába? (LENT)

Figyelt kérdés
Eddig jó alvó volt, most felkel már 2 hete éjjel többször és engem hív. Magától nem alszik vissza, csak ha elaltatom és visszaviszem az ágyába, akkor is csak 2 órára és újra felébred. Elmúlik ez? Fog újra jól aludni egyedül is? Nálatok ez hogy zajlott le? Adjatok tanácsot, nem szeretném hogy mellém szokjon éjjelente! Imádom őt, de szeretném ha a saját ágyában tudna jól aludni!
2011. nov. 22. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem hiszem hogy hamar le fog róla szokni, hurcolászhatod még hónapokig-évekig.... nem lett volna szabad melléd fektetni, ez így k...va okosan hangzik, én is engedtem hogy mellettem aludjon el, azóta sem hajlandó máshol... gondolom azért iskolába nem az ágyamból megy:) majd talán megérti hogy mindenkinek a saját ágyában kell aludni.
2011. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekünk a foga miatt volt egy ilyen hét, aztán elmúlt. Nem tudod a ti ágyatokon kívül elaltatni? Az én lányom ágyon alszik, amiről nem tud leesni, és én így mellé tudok feküdni, ha kell.
2011. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nálam a lányomnál idöröl idöre elöjön az ilyen.


nem veszem ki az ágyából azért adok neki ilyenkor inni, de van egy kanappé a szobájába, oda húzom a kiságyat és ott alszom vele. ha kell beteszem a kezemet, de általában elég anya közelsége. max 1 napig tart, mánsap már minden rendben.

2011. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Jó nehéz kérdés.Nálunk "bevált"hogy ott ültem a kiságya mellett és bent volt a kezem.Hát nem mondom hogy kényelmes volt,de azt hiszem hogy 4 nap alatt megértette hogy itt vagyok és minden rendben.Persze ezalatt 1-2 órákat aludt csak egyben és utána "ellenőrzött".:-))Aztán már feküdtem mellette másik ágyon és mindig távolabb kerültem tőle.Kb.2 hétig aludtam a szobájában.
2011. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk már másfél hónapja tart!!! Nappali alvásnál is! Képtelen 2 óránál többet aludni egyhuzamban! Van hogy a kiságy mellé fekszem, van hogy mellé, de nagyon megvisel, mert én még kevesebbet alszom sokkal mint ő! Ő visszaalszik, nekem még vagy fél óra, aztán fél óra múlva kezdődik előről! Meddig szokott ez tartani?
2011. dec. 19. 14:33
 6/10 krisztivan ***** válasza:
Biztosan szeparációs szorongás:-)Nem csak anya kihasználása?:-)Bocsi hogy ezt így megkérdezem,de lehet ez is a háttérben,és akkor bizony csak sírással fog menni a leszoktatás.Nekem 1 éves koráig csinálta a fiam az állandó ébredéseket:-)
2011. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ilyen! Másfél évesen kezdődött. Sírni nem merem hagyni, mert 2p után hányni kezd, úgy felhergeli magát! Tegnap is zöldre hányta a hajam!!! Hagynám őt max 5percig, de addigra totál kikészül, ami még bele is férne, de minden esetben hányás a vége!!! :(((
2011. dec. 19. 14:43
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem 2 éves fiam van és nem alszik jól. Persze ez nem megnyugtató, de sok mindent figyelembe kell venned.

Pl. -az idegrendszer érése kb. most fejeződik be

-egyre több és több dolgot figyel meg, tanul meg, amit fel is kell dolgoznia

-az önállóság is valóban megjelenik az életében és ez is baromi ellentmondásos és nehéz feladat

-a fogai is nőhetnek

-és ha a szülők egymáshoz bújva, egy ágyban szeretnek aludni a kisember miért ne szeretne anyához bújva aludni ? :-D

-és esetleg az alvásigénye is csökken már, lehet, hogy napi egyszer elég lesz már az alvás, viszont akkor 2-3-4 órát is alszik egyben

Nálunk is érzékeny volt a 1,5 éves kor. Napközben inkább félórákat aludt, majd átálltunk napi egyre és akkor 3-4 órát nyomta, már csak 2-t.

21 hósan jöttünk le a ciciről, de jött a cumisüveg. És cici helyett azt kérte, azért kellett felkelni.

Én akkor raktam be az ágyunkba, mikor ülve elaludtam kezemben a gyerekkel:-)

Az ágyban viszont időnként arra ébredtem, hogy bár be akartam tenni a saját ágyába, mégis ott maradt és eltelt a fél éjszaka, ha ilyenkor próbáltam visszatenni tuti felébredt.

Apát is kitúrtuk vagy 2 hétre, de aztán a sarkunkra álltunk és visszajött az ágyunkba. Kemény meló volt.

Szóval mellettem alszik el, de berakom az ágyába. Napközben és este is. Ha van erőm éjszaka is, mert ő már egyedül átjön hozzánk, de általában együtt alszunk tovább. A mesékben mindig kiemeljük, hogy mindenki a saját ágyában alszik, el is játsszuk, stb.

Most már azért van, hogy csak reggel felé jön át, de az a nappaltól is függ, mennyire fáradt, milyen élmények érték, stb.

Szeretek vele aludni, de nem ugyanaz, mint amikor csak ketten fekszünk az ágyban:-)

2011. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Előző vagyok:

Nekünk nincs lehetőségünk külön szobában altatni, de állítólag az sokat segíthet, mint fentebb is írta már valaki.

Kicsit a suttogó módszerhez hasonlít, amit már írt valaki.

2011. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, javulni fog és idővel újra jól alszik majd a helyén. Viszont szerintem fontos hogy érezze, hogy az ilyen időszakokban számíthat anyára. Valószínűleg a foga is jön az is zavarja. Kislányommal születése óta egy ágyban aludtam olyan másfél éves koráig. Utána elkezdtük használni az ágyát a szobájában, volt hogy ott aludt, volt hogy felébredt és átkéreckedett, nem volt soha semmi fesztivál vagy kényszer, ha igényelte akkor aludhatott velünk. Most két és fél éves és végigalussza az éjszakát a saját szobájában majdnem minden éjszaka.
2011. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!