Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyerkőcnek mit lehet...

4 éves gyerkőcnek mit lehet adni fejfájásra?

Figyelt kérdés
Valami bújkál benne, már hőemelkedése van és fáj a feje. Beadtam neki nurofen szirupot, de ilyen idős korban van más is vagy még mindig a szirupokat kell adni fájdalomra is?
2012. jún. 26. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen azt, vagy adhatsz kúpot is ha nem szeretnél szirupozni.

Mért? Nem issza meg a szirupot? A miénkre az van írva, hogy 6éves korig jó.

Szerintem a nurofen bőven elég lesz.

Gyógyulást!

2012. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de megissza a szirupot is, nem probléma, csak azért kérdeztem, hátha ebben a korban már van más, akár tabletta formában is, ami kimondottan fejfájásra van, mint pl. felnőtteknek az algoflex forte, ami kimondottan erre van. De már azt mondja nem fáj, ettől függetlenül valami bújkál benne, mert hőemelkedést mértem az előbb és kicsit pirosas a szeme.
2012. jún. 26. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Fél algopirin.
2012. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Algopyrint ne adj neki. Inkább a nurofen, vagy van a Ben-u-ron szirup. A nurofen ibuprofen tartalmú, a Ben-u-ron paracetamolos.
2012. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az algopyrinről én is azt olvastam, hogy gyereknek 30 kg testtömeg alatt nem lehet adni, így maradtunk a nurofennél, de nem kellett több, a fejét nem fájlalja és azóta nem volt hőemelkedés sem, jól telt az éjszaka. Ma itthon vagyok vele, ha valami bújkál benne, ma ki kell jönnie mindenképp. :)
2012. jún. 27. 07:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Jobb a szirup a gyomrának, mint a tabletta. Adhatsz Panadolt is. De azt ne felejtsd el, hogy ezzel a lázát is lenyomod. Én elmennék orvoshoz.
2012. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendbe jött a fejfájása.


Egyébként megjegyzem azért kell felezni az algopirint, és máris megkapja a testtömegének megfelelőt. 3 éves gyereknek az orvos javasolta.

2012. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta nem adtam neki semmit, a láza sem ment föl (tehát tegnap du. 5 órakor kapta csak a nurofent). Sem orrfolyás nincs, sem láz, viszont hasmenés az volt 3x, úgyhogy délután megyünk a dokinak megmutatjuk. Széntablettát adtam neki és pro+kid-et.
2012. jún. 27. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit jó tudnod: nem szabad hasfogót adni a gyereknek, amíg nem tudod mitől megy a hasa. Ugyanis sok baci így ürül. És ezért nem szabad akadályozni a gyors ürülést. Nem szabad egyből adni neki hasfogót. Keserű tea+ keksz, kurpmli, mázgás rizs, ezek mehetnek, plusz a probiutikum. De hasfogót én sosem adok, hamarabb is gyógyulnak.
2012. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hasfogót nem is adnék, de a széntablettáról mindenhol írják, hogy hasznos, mert a bacikat üríti, nem a hagyományos hasfogó. Gyógyszertárban is ezt javasolták vagy a smectát, de mivel annak nagyon rossz az íze, ezért inkább ezt.
2012. jún. 27. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!