Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél kimaradt a kúszás,...

Akinél kimaradt a kúszás, lett valami tanulási problémája a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Engem most ezzel ijesztgetnek. A fiam nem kúszott, de sokáig mászott. Tényleg lehet valami következménye ennek?

2012. máj. 21. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de az én lányomnál nem lett semmi. Másodikos, jó tanuló, semmi tanulási nehézsége nincs, pedig nagyon lassan kezdett el mozogni -6 hónapos koráig szinte semmit- kúszni pedig egyáltalán nem kúszott
2012. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Aha ... nem!


Az átfordulás és a mászás az, ami sokat jelent a gyermek fejlődésének szempontjából..

Az én lányom 1 napot kúszott.. és még sincs baja..


Egyébként, ha pedig probléma lenne fejlődésileg, akkor a kisgyerekeket általában úgy "kezelik", mintha csecsemők lennének.. Megtanítják forgolódni és mászni.. olyan játékokat játszanak velük.

2012. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én lányom sose kúszott, 1 éves kora óta önállóan megy, vagyis inkább szalad. Mióta jár, azóta szokott ugyan kúszva "felmosni" mamánál:-)) Most 2,5 éves és iszonyatosan jó a memóriája, nagyon könnyen megjegyez dolgokat, tehát eddig semmilyen tanulási hátrányát nem láttam a nem-kúszásának.
2012. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok:


Általában a jele a hátránynak az szokott lenni, hogy dadog a gyermek vagy keveri a betűket.

De ez nem most fog kijönni rajta, ha tényleg problémája lesz a nem-kúszás miatt, hanem majd iskolás korában.

2012. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
lányom nem kúszott csak mászott.most 12 éves kitűnő tanuló,A középsőm sem kúszott ő 3 éves 20 ig számol ismeri az összes szint,beszédében vannak még szótag cserék de ezt már ki mondja meg hogy azért van mert nem kúszott.
2012. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok.
2012. máj. 21. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom se nem kúszott, se nem mászott. Most aggódjak?

Én sem kúsztam és nem is másztam. Soha semmi bajom nem volt a tanulással.

2012. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam 12 éves jeles tanuló. Nem kúszott, nem mászott. Vers mondó versenyekre jár.
2012. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem a mozgásforma elnevezése a lényeg (kúszás vagy mászás) hanem hogy meglegyen a váltott kéz láb mozgás. Ha megvan, minden okés. (mászásnál tutira megvan, mert máshogy nem lehet mászni)

A másik, hogy a mi dokink erről azt mondta, hogy ez csak statisztikákból leszűrt adat, de a konkrét összefüggést még nem bizonyították be. illetve a másik oldalt nem vizsgálják, tehát egy jó tanuló szüleitől nem kérdezik meg hogy mászott e a gyermek.

2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok, Olyan sok manapság a diszes gyerek, és még a szakemberek is ezzel indokolják, hogy milyen fontos, hogy ezek a mozgásformák meglegyenek. Tudja egyáltalán valaki, hogy mi az oka a sok diszes problémának?
2012. máj. 22. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!