Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A rajzolás fejlődése hogy van...

A rajzolás fejlődése hogy van életkor szerint? Hány évesen mit rajzol?

Figyelt kérdés
Vonalak és madárfészek szerű volt, most az egész lap mindenfélére színezése megy, ez után jön majd a valaminek a lerajzolása? Hány évesen jellemző? Mikor rajzolnak felismerhetőbb dolgot, autó, ember?
2012. jún. 28. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél más. Van, aki 3-4 évesen sem rajzol semmi felismerhetőt, az én fiam 2 évesen olyan autót rajzol, hogy van egy krumpliformájú valami, rajta két kerék, ha markolót rajzol, akkor rajzol rá lapátot, ami egy vonal, meg a végén egy valami. Szóval nem művészi alkotásokat készít, de abszolút felismerhető formák, és igyekszik mindent a helyére rajzolni. De, ha embert rajzol, akkor a fejéből "nő ki" a keze és a lába is:)

De érdekes, nálunk eddig még nem csinálta ezt az egész lap-színezést, viszont ha én rajzolok neki valamilyen formát, azt szépen kiszínezi, persze még bőven kimegy a vonalból:)

Eddig még csak ceruzával, zsírkrétával, filccel, meg mágneses rajztáblával rajzolt. De nemrég próbáltuk aki a vízfestéket, nagyon tetszik neki! Próbáljátok ki azt is!

2012. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

JA HÁT nem biztos hogy ez egy fokozat:)) csak mi errefelé haladunk a rajzolás terén.

Csak azért kérdeztem mert nekem már elmúlt 3 majdnem 4 éves, sose kötötte le eddig a rajzolás főleg nem ilyen szinten hogy nevet adjon neki meg határozottan valamit akarjon rajzolni. (fiú egyébként szintén) és aggódom hogy azért valamennyire kellene hogy rajzolgasson a kézügyesség és későbbi írás miatt is. Eddig sose ült ott max. egy pár percig meg velem rajzoltatott dolgokat, és most úgy megörültem neki hogy ő kéri a krétát, ceruzát mindennap odaül "festeni" ahogy ő mondja.

2012. jún. 28. 09:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves fiú. Imád festeni temperával, ujjfestékkel. Szoktunk csempét is festeni a kádból. Vízzel, szappannal lejön, és sokkal nagyobb szabadságélményt ad, mint egy A4-es papír. Imádja. Magát is befesti.

A rajzlapra nem kerül még igazi forma. Csigát rajzol, de csak én ismerem fel. Autókerekeket is szokott rajzolni, vagyis köröket, az is inkább tojáska, de már alakul. Egyebet nemigem. A kifestőben kiszínezi a szereplők szemeit, mindegyiket egyforma színnel, aztán kész.

A rajzolás nem a kedvenc elfoglaltsága, max. 5 percre köti le. Bezzeg az autótologatás! :D

2012. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányok ebben is valószínűleg mások, érdeklődőbbek, ügyesebbek.
2012. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az én lányom 3 évesen tényleg icka-fickákat rajzolt, színes vonalak, krupli-szerű karikák - állítólag 2 éves szintjén rajzolt.

5 éves korában már pálcika embert rajzolt, szeme, szája volt, más nem. Nem voltak színesek a rajzai, hanem olyan "sivár" .


Most 6 éves, nagycsoportos.

Év elején azt mondták, 3 éves szinten van a pálcika ember rajzaival. Félévkor gyors fejlődés következett, olyanokat rajzol fél éve, hogy én nem tudok olyat: sellőt, királylányt koronával, teknősbékát, lovat, a lapon napocska, felhő, virág, fű, bokor, pillangó, meg minden, és felismerhetőek a figurák meg olyan színesek a rajzai, hogy csak na!


Úgyhogy ilyen hirtelen fejlődések is vannak, nem kell aggódni, HA ESETLEG azt mondanák, hogy ennyi meg annyi idősen szebben, szinesebben kellene rajzolni, ahogy nekünk mondták - eddig. Bár szerintem a Te fiad a korának megfelelő rajzokat készít.


Egyébként év elején a foglalkoztatós pedagógus azt mondta, hogy 5 évesen már részletezni kell az emberrajzot, nem elég a szem, száj, orr, haj egy vonallal jelölése, hanem szemöldök, orr ( kidolgozottabban), kézen ujjak, ruha, lábfej a megfelelő.

pl. a háznak felismerhetőnek kell lennie, aránylag egyenes vonalvezetés, ablak, ajtó, tető- felismerhetően.


Nekünk ilyeneket mondott a foglalkoztatós, gondoltam leírom, hátha érdekel...

2012. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

korának megfelelő rajzokat készit...

ezt ugy értem, h mivel fiú, és ők azért máshogy fejlődnek rajz terén, mert nem igazán az az érdeklődésük.

Ez még belefér, szerintem. Majd idővel ügyesebb lesz, mint irtam, az én lányom is ugrásszerüen fejlődött, lehet, a Te fiad is ilyen "beállítottságú".

2012. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt találtam: [link]
2012. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszi a sok választ, nekem is az óvónők is mondták hogy nagyon nem köti le a téma 1 perc után feláll mások meg milyen szépeket rajzolnak már és hogy gondok lesznek a finommozgások terén. Ismerősöknél is azt látom hogy 5 évesen már részletesebb emberkét rajzolnak, nem csak egy kör meg lábak kezek.

Tény hogy fiú és mozgós típus nem az a megülős. Biztos ez is befolyásoló.

2012. jún. 28. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Lányom egyéves kora előtt már szeretett firkálni, sznezni olyan 1,5-2 évesen kezdett, felismerhető ábrát rajzolni úgy 3évesen
2012. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ ki hogy érik szerintem.

Nekem egy o.társam 7 évesen még pacákat rajzolt most meg ő a legjobb rajzos az osztályban.


Igazából én oviban ilyen hercegnőket rajzoltam, alsóban házakat ,macskákat


12 éves koromtól meg mar kifejlődött egy bizonyos rajzolási képességem, hogy magyarázzam el hogy csak én tudom úgy lerajzolni, tudok jobbat de nálam olyan "laza"


Szoktam ördögöket akkor a leginkább, Az adott meséket ,filmeket szereplőiket,

De az a bizonyos én rajzolásom azóta is meg van.


18l

2021. nov. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!