Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tudnak először karikát,...

Mikor tudnak először karikát, vagy bármilyen firkától elkülönülő formát rajzolni a gyerekek? Ti mikor fedeztétek fel bölcsiskorú gyermeketekben a rajzolás első halovány jeleit, és mi volt az?

Figyelt kérdés

Az enyém néhány hete karikákat rajzol, amire azt mondja, hogy kisfiú feje. Ettől eltekintve csak firkál.

Nálatok mi volt az első és mikor?


2010. okt. 2. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csiga-biga,kb.26 hónaposan.Most 30 hónapos,és még mindig csak csiga-biga,meg irka-firka van.:)
2010. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos kora óta rajzol csiga-bigát, de egyelőre csak azt.

A pont, pont vesszőcskéből ott tartunk, h majdnem minden megvan, de nem együtt, hanem a papír különböző részein szétszórva:) Onnan tudom csak, h épp azt rajzol, h mondja közben a mondókát:)


25 hónapos, kisfiú.

2010. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom kb 20 hósan váltott a kriksz-kraksz vonalakról körökre, csigavonalakra. Most 24 hós, és nagyon szépen, jól értelmezhetően rajzol: az embernek van feje azon szemek, száj, haj (ha rákérdezek akkor szemöldökök, orr, néha szempillák is).

A fejből kinőve lábak és karok vannak, a karokon 1-1 kör a tenyér és a héten kezdett ezekre kis pálcikákat "ujjakat" rajzolni. Ha rákérdezek akkor hasat és nyakat is rajzol.

különböző frizurákat is csinál: különféleképp rajzolja a göndör, egyenes, copfos hajat (koronát is szokott :D)

az emberek hasára "pólójára" mintákat csinál, ma pl cicát mert rajta is cicás póló volt: emberfeje volt és bajuszkái. a borostát és szakállat is meg szokta rajzolni.

Egyszerűsített formában rajzol autót, halat, gombát, házat, az állatok kb egyformán néznek ki, legfeljebb egyik pöttyös másik csíkos, harmadiknak van farka - ennyi a különbség.

A színeket csupán hangsúlyozásra használja egyenlőre.

A reproduktív képessége is elég jó, felismerhetően írja az A, B, D, P, C, S, K betűket.


A bölcsis gondozónénink szerint kb 3-3,5 éves korban szoktak így rajzolni, és ritka tehetséges. Nagyon örülök neki, a családunkban több képzőművész is volt/van, és ő ráadásuk 6-6 ujjal született... azt mondják, hogy az ilyen emberek valamiben különlegesen tehetségesek. Hát majd elválik, jobban örülök ennek, mintha elektromos gitározna vagy sugárhajtású repülőket tesztelne ;-)


A keresztfiaim 5 évesek, ők kb 2,5 évesen kezdtek zárt körformát rajzolni és 3 évesen felismerhető arcot (szemek-száj...).

Az unokatesóm 3 évesen rajzolt csigabigát, karikákat, és állandóan telepöttyözte a papírt, mondván hogy most kiszóródott a mák. Rengeteg időt töltött a pöttyözéssel. Emberalakot viszont sokáig nem ábrázolt, csak úgy 4 éves kora körül, és később sem szívesen, inkább autót, repülőt járműveket (lány létére). aztán jött egy év kihagyás amikor alig rajzolt és utána megszinte csak virágokat kis állatkákat, meglepően szép színvonalon, főleg hogy előtte meg sokáig szinte semmitse...


na látom regényt írtam... bocsi


a te babád mennyi idős?

2010. okt. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húúúú, valóban őstehetségnek tűnik a lányod. Sokat rajzoltál neki?

Az enyém 20 hónapos, néhány hete rajzolja a karikáit rendületlenül, de semmi több. Viszont már vagy 3 hónapja minden firkájára azt mondja, hogy fiút rajzolt, és nekem is mindig fiúkat kell rajzolnom neki :))

Amúgyis nagy fiúrajongó, az utcán minden kisfiú után lelkesen fordul meg és mutogat rájuk, hogy: fiú! fiú!

Mi több, már az első szájrapuszija is elcsattant az egyik totyogó daliával, hát majd' kigúvadt a szemem a szomszéd kisfiú felé csücsörítő másfélévesemet látván!

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!

2010. okt. 3. 01:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Festéssel hogy álltok? Mindenkitől kérdezem, az enyém nem hajlandó, belemártja a vízbe az ecsetet, és a papírra nyomkodja, ha befestékezem neki, azonnal a vízbe nyomja, és utána "fest"


Lehet, h elrontottam, mert vettem neki olyan színezőt, amit vízzel kell festeni, csak a vizet kell rá pocskolni, és előjönnek a színek.


Tegnap szedtünk leveleket, de nem volt hajlandó azokat sem festeni, rányomni a papírra igen, meg a kezét ha befestékezem, azt is rányomja a papírra.

2010. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, ő még nem igazán csinál ilyeneket, igaz, nem is tanítom rá, mármint nem mutatom, hogy mit csináljon, mert többektől is azt hallottam, hogy ne (pl. bölcsis gondozónők). Tehát azt mondták, hogy ne mutassam meg, hogy "kell" ezt vagy azt rajzolni, mert akkor ezeket a sémákat fogja másolni ahelyett, hogy saját maga fedezné fel, hogy tud valamit megjeleníteni. Ő most még inkább firkál, a színeket élvezi, viszont mostanában egyre többször rajzol széket. Persze ezek "csak" vonalak, és mondja rá, hogy az egy szék. És mondjuk tényleg arra hasonlít.
2010. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!