Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire való a Calcimusc injekció...

Mire való a Calcimusc injekció? Milyen betegségek esetén adjátok? Milyen gyakran és mennyit?

Figyelt kérdés

Nekünk már többször felírta a doki, hogy "legyen otthon", de még soha nem tudtam egyértelműen kivenni a szavaiból, hogy minek.

Soktól hallottam, hogy náthakor jó?


Betegtájékoztatót ne mellékeljetek, azt már elolvastam.



2012. jún. 28. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Igen, náthára és torokfájásra nagyon jó lehet, mert csökkenti a nyálkahártya-duzzanatot. Ezenkívül bármilyen csípésre, ami bedagad, vagy csalánkiütéssel járó allergiás reakciókra is jó. Tényleg hasznos, ha van otthon! :)
2012. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Allergiás reakció, nátha, rekedtség stb.

Kálcium és antihisztamin. Szóval elég széles körű.

2012. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Náthára injekciót?

Ugyanezt a hatást éred el kalciumos pezsgőtablettával is, a gyerek kínzása/szúrkálása nélkül. Allergiára, csípésre szintén.

Ez kb. ágyúval lőni verébre eset.

Őszintén szólva én nem engedném beadni a gyereknek.

Kivéve, ha pl. allergiás a méhcsipésre és sürgősen kell a segítség, bár akkor viszont lehet, hogy nem ezt fogják adni.

2012. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolsó. Mielőtt jól leszólsz mindenkit, tájékoztatlak, hogy azért írja fel az orvos, mert ezt inni lehet. Szájon át történő alkalmazásra.
2012. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves harmadik, ne beszélj butaságokat.


Nem szúrni kell, hiszen akkor nem otthoni használtra írná ki az orvos. Langyos teába, vízbe, akármibe kell keverni, és meginni. Gyorsan hat, ártalmatlan, és nem ugyanaz, mint a kálcium pezsgőtabletta.

2012. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk a krupp miatt van/volt itthon, de ekkor is végül is a nyálkahártya duzzanatot csökkenti, ahogy előttem írták. Ha gyanús a gyerkőc, kezd folyni az orra, akkor fenistillel szoktam neki adni este fél ampullát. Amikor meg bekruppol, akkor nálunk ez kötelező gyógyszer. A pezsgőtabletta kruppra nem hiszem hogy használ, nem túl sok hatóanyag lehet benne...

Korábban Kalci kid szirupunk volt, nem tudom, azt miért szüntették meg. Nem is mindenki issza a szúrós pezsgőtablettát....

2012. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, 9-31 tipikus példája az olyannak, aki hozzászól, ahhoz, amiről semmit sem tud.


Én épp most adok a kisfiamnak, nekünk is írt a doktornő, hogy legyen itthon. 1 éves, és 1 nap 2*fél ampulla (azaz 2*2,5 ml) kell neki. Én teába szoktam tenni.

De tényleg jó, hogy van itthon, mert pl. csúnyább szúnyog vagy akár méhcsípéskor is adj neki minél előbb. Férjem méhész, nála is mindig van.

2012. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segítettetek.
2012. jún. 28. 12:31
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Általában feliratos gyógyszerek mellé adják, ezzel kivédve, hogy bármely összetevőjével szemben allergiás ellenreakció alakuljon ki, meg amit a többiek is írtak, csökkenti a nyh duzzanatot is.
2012. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Amire még oda kell figyelni az az, hogy max. 4-5 napig adható. Erre a mi orvosunk mindig külön kitér.
2014. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!