Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel hányás hasmenés, reggel...

Éjjel hányás hasmenés, reggel ügyelet injekció, de ennek ellenére hányt, mit tennétek a helyemben? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
TEgnap bekajált így éjjel még azt hittük gyomorrontás, de reggel már a hasa is ment. Aztán ügyelet, szuri, és a dokinéni azt mondta, hogy ha a szuri után is hányik akkor kórház. DE!! kisfiam(3éves nagyon eleven) hirtelen jól érezte magát, elkezdett játszani ropizni, és inni.. szaladni,(PERSZE PRÓBÁLTAM LEFOGNI) le is fektettem kuckógyártás, de már csak hányt, két felvonásban de egy két perc különbséggel ti mit tennétek??? (Van egy 11hós kislányom akit szoptatok, ezért gázosa kórházba vitel. főleg ha nem indokolt nem mennék be ha nem muszáj.)
2011. ápr. 30. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele itatni alig cukrozott gyenge teát,/gyömbér, vagy borsmenta/ de sokat, nehogy kiszáradjon. Ha a hányás fél napnál tovább tartana, azonnal orvos!
2011. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az az alternatíva, hogy kórház vagy nem akkor érdemes még a kólát megpróbálni. Egy pohár kólából keverd ki a szénsavat, és ezt hidegen lassan kanalanként megitatni a gyerekkel.
2011. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kóla??? az miért tesz jót??
2011. ápr. 30. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ettől szenvedett kb egy hónapja. Éjszaka kezdte a hányást, reggel kijött az ügyelet, adtak neki egy dedalonetta kúpot. Majd mondták, hogy délután ha még hány, adjunk neki 4 óránként fél kúpot. Itassuk, apró kortyonként, de folyamatosan. Napközben a közérzete jó volt neki is, játszott, beszélgetett, de hányt úgy fél óránként.Délután 3 felé hívtam az ügyeletes kórházat,hogy menjünk-e vagy ne? A doktornő megkérdezte, hogy lázas-e - nem volt láza, illetve amikor mondtam, hogy ivás után nem azonnal hány, hanem később és "jó a kedve", nem fekszik, játszik, akkor közölte, hogy várjuk meg a másnapot. Ők sem tudnak ezzel mást tenni, mint folyadékot adnak neki, és várnak, amíg minden kiürül. Este 6 után maradt abba a hányás. Nem vittük be a kórházba. Diéta, normaflore,és 3-4 nap után már nem volt semmi baja. Tudom, hogy pokoli kivárni,de várjatok holnapig. Ha tudjátok itatni, és nem rögtön jön ki belőle, akkor valami felszívódik. Viszont ha felmegy a láza és nem iszik semmit, akkor kórház! Sok sok türelmet kívánok és jobbulást a kicsinek! Drukkolok nektek, hogy hamar túllegyetek rajta. Magadra és kisebbre is nagyon figyelj, nehogy elkapjátok!
2011. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

18:22-es válaszoló!

Nagyon köszönöm a hasznos és bíztató, lelket adó válaszodat! Jól esik, és jó hogy tudom bent sem csinálnak többet. A hányás megszűnt, és a hasmenés, átment lázba. :( éjjel 39ig felment ekkor jött a vizes lepedőzés 50 perc alatt sikerült lenullázni. És most nappal 37,8. Most nem adok neki semmi lázhúzót, küzdjön kicsit a szervezete, itatom, próbálnám etetni ez a legnehezebb. De kortyolgat. És bágyadt. Most is alszik. Tegnap is a nap nagy részét végül átaludta.

2011. máj. 1. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
18.22-es vagyok. Örülök, hogy abbamaradt a hányás, hasmenés. Holnap hívjátok azért ki a gyerekorvost, biztos, ami biztos. Az evést ne erőltesd, nem baj, ha most nem eszik semmit, a lényeg, hogy folyadékot igyon -anno nekünk azt mondták: legalább 1 litert igyon meg ilyenkor. Olyat adj neki inni, amit szívesen elfogad (tejet ne!), tea pl. és egy nagyon pici sót tegyél bele. A hasmenés miatt fontos, hogy az elvesztett sókat pótoljuk. Remélem, hogy te is a pici baba is jól vagyotok. Minden jót kívánok nektek még egyszer.
2011. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!