Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cataflam és calcimusc mellett...

Cataflam és calcimusc mellett adható laevolac kétéves gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Holnap adom utoljára a cataflam cseppeket és a calciumot.Reggel adnék neki laevolacot.
2011. szept. 30. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Miért kell gyógyszereket,mesterséges készítményeket adni egy gyereknek? Mindegyiknek vannak mellékhatásai.

Kalcium elég van a tejben,de adhatsz neki gyümölcsöket,zöldségeket,azokban természetes vitaminok vannak.

2011. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom hogy nem véletlen kapta a calciumot, ha kataflam is kellett.

Szerintem a le

laevolacot adhatod, a betegtájékoztatója sem ír semmi különöset erről, de ha pocakját akarod rendbe tenni a normaflor nagyon jó.

2011. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk náthás, köhögős nyavajára ír a doki c.cseppet és calcimuscot. Gondolom nálatok is ez a helyzet.

A laevolacot adhatod neki nyugodtan, ha nem tud kakilni. A Normaflore is jó, bár az nem hashajtó hatású. jobbulást!

2011. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Calcimuscot légúti betegségekre, allergiára szoktak adni, de csak rövid ideig. Cataflam nem szteroid gyull csökkentő, fájdalom és lázcsillapító.

Mi a gond, hiszen egyik sem antibiotikum?

Sógornőm jól ismeri a pl a homeopátiás szereket, de a gyerkőn azért nem minden esetben mert ,,kísérletezni", mert pl. volt olyan tüdőgyulája, hogy még Ő is megdöbbent a szövődményén, pedig előtte többször elvitte dokihoz.

Lehet hogy te az egészséges táplálkozásra ill. egyéb gyógyhatású dolgokra gondolsz, de komoly betegségeknél az csak megelőzés ill kiegészítés képen jó,de nem helyettesíti a gyógyszert és nem mindig jön be.

A laevolacot nem ismerem.

Bocsi, de csak azért ez az egész, mert a múltkor meglepődtem egy kérdésen és még nem tértem magamhoz!

Egy anyuka elvitte a gyerkőt dokihoz, aki alig bírt nyelni és ezért mindig keservesen sírt amikor pl. a fél pudingját megette.

Ha Ő nem bír nyelni, akkor talán tudja magát fegyelmezni, de egy idő után már csak bevesz egy fájdalom csillapítót!

A gyerkőcnek miért ne lehetne pl. egy-egy Nurofen kúpot adni, amíg legalább enyhül a torokfájás?

Talán így a hagyma teát is könnyebben megissza, amit még tanácsoltak neki!

Ne féljünk már annyira, azoktól a fájdalomcsillapítóktól, hiszen nem naponta és tucat számra adjuk a gyerkőcnek!

Kedves kérdező, még egyszer bocsi, hogy itt írok a válaszolónak!

2011. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az alapbetegség, amire acataflamot kapta?
2011. okt. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lázas lett, hányt, piros volt a torka.Valami vírusos nyavaját kapott el.Emellett székrekedéssel is küzd, pedig állítólag ez a vírus épp hasmenést kellett volna, hogy okozzon.Hát nem okozott.

Naponta kapja a tejet (fél liter), tejtermékeket, pluszban tízóraira a gyümölcsöt, 100%-os gyümölcsleveket.Hiába adok bármit, nem változtatott a székletén.A dokink szerint sok gyereknél előfordul, ha épp a bilire szoktatásnál tartanak.Nem kellene ám rögtön támadni!

Nem akartam mindennel megtömni, ezért tettem fel a kérdést.Reggel kapott frissen préselt grapefruitot, és jó lett a széklete.A laevolacot így nem kellett adnom neki.

2011. okt. 1. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg újból előjön , akkor sztem simán adhatod ezek mellett a Laevolacot.


Cataflam nekem azért furcsa, mert azt nagyon súlyos akut tünetekre, lázra vagy fájdalomra szokták alkalmazna alkalomszerűen és írtad, hogy holnap adod az utolsót, szóval érted miért kérdeztem rá!

Nekünk a lelkünkre kötötte az orvos, hogy csak akkor, ha nagyon magas és semmi másra nem reagáló láz esetén adjuk csak, mert brutál erős.

2011. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát eddig még nem is kapott Cataflamot.Egy másik dokihoz szoktunk járni, az pedig soha nem írta fel.Mondjuk nem is adtam belőle annyit, mint kellett volna, mert gondoltam, hogy erős.

Köszi a választ!

2011. okt. 1. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!