Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl későn szólok, hogy a GYED...

Túl későn szólok, hogy a GYED lejártát követően szeretnék visszamenni dolgozni, ha egy hónap múlva tölti be a gyermekem a két éves kort?

Figyelt kérdés

Idáig azt mondtam a munkahelyemnek,hogy majd a gyermekem 3 éves korában mennék vissza , most a GYED lejárta előtt egy hónappal vagyok és szeretnék mégis visszamenni dolgozni ,mert sikerült a bölcsit elintézni.

Emberhiánnyal küzdenek,egészségügy,szülésznő vagyok.


2012. jún. 28. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
30 nappal kell csak korábban bejelenteni, ha vissza akarsz menni.
2012. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

30-al ?

Akkor még pont időben vagyok :-) !


Nem is tudom,hogy honnan vettem,hogy legalább 60 nappal előtte.

2012. jún. 28. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 60 nap.

Úgyhogy minél hamarabb szóljál!

Én is hamarabb visszamentem, mint terveztem, fél évvel a tervezett visszamenetelem előtt szóltam nekik és pont 60 nap múlva kaptam meg a választ, hogy mehetek.

De amúgy is a 60 nap rémlik...

2012. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a kismama az eredeti munkahelyére kíván visszatérni még a gyermek 3 éves kora előtt, akkor ezt a szándékát 30 illetve 60 nappal a tervezett visszatérés előtt kell írásban jeleznie a munkáltató felé.


Tértivevényes, ajánlott levélben tájékoztassuk a munkáltatót arról, hogy szeretnénk megszakítani a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságunkat, és először a felgyűlt szabadságokat kívánjuk igénybe venni, majd ténylegesen felvennénk a munkát.


A 2011. augusztus 1-jétől hatályos szabályozás szerint a munkáltatónak 30 illetve 60 napon belül eleget kell tennie a továbbfoglalkoztatási kötelezettségének. Ki kell számolnia, mennyi szabadságnap halmozódott fel, meg kell állapodni a szabadságok kiadásáról vagy esetleg a pénzbeli megváltásról, és meg kell határozni a munkába állás pontos dátumát.

Nem lehet gond egyébként, mivel először a szabadságot kell kiadniuk

2012. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60 nap, én is nemrég néztem utána. De ha hiény van, akkor nem fognak rajta akadékoskodni szerintem. Jelezd nekik minél hamarabb, és szerintem nem lesz gond.
2012. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a munkáltató és a munkavállaló meg kell, hogy állapodjanak, hogy a gyermek nevelése miatti szabadságról visszatérő dolgozó kiveszi-e ezeket a napokat, azaz a munkába állása szabadságokkal kezdődik, vagy azonnal munkába áll, és kifizeti neki a munkáltatója. Ez lehet akár jó is számunkra, hiszen ha a munkáltatód visszavár, és azonnal szeretné, hogy kezdj, nem tudja megvárni a szabik kivételét, akkor most már erre is van lehetőség. Remélem, hogy ez valóban megállapodás lesz majd, s nem egy újabb kényszer… Az előzőekhez hasonlóan ez pedig azokra anyukákra már vonatkozik, akik a törvénymódosítás hatályba lépését követően szüntetik meg a fizetés nélküli szabadságukat.


Akik nem közalkalmazottak és köztisztviselők voltak, azokra nem volt eddig egy kötelező erejű határidő, amennyivel előtte be kellett jelenteni a visszatérési szándékot a szülési szabi befejezéskor. Ezt most a Munka Törvénykönyve hatálya alá tartozó munkavállalóknál is bevezették, azaz attól függően, hogy a fizetés nélküli szabadság megkezdése után 6 hónapon belül, vagy 6 hónapon túl szeretne visszatérni az anyuka, 30, vagy 60 napja van a munkáltatónak, hogy foglalkoztatási kötelezettségének eleget tegyen.

2012. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!