Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 1 éves munkaviszonyom jövő...

Az 1 éves munkaviszonyom jövő március 5-én lenne meg, de ha teherbe esek 2 hónap múlva és eljövök a szülésig táppénzre, akkor a táppénz is beleszámít a GYED-be?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy veszik a táppénzt mintha dolgoznék?
2012. máj. 7. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte nem volt munkaviszonyod akkor a táppénzen töltött időbe azt is kalkuláld bele, hogy nem lehetsz több időt táppénzen mint amennyi időt ledolgoztál előtte.
2012. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennél a cégnél most vagyok 2 hónapja..előtte dolgoztam összesen 7 hetet,de ebből sajnos az egyik helyen nem voltam bejelentve,így csak 2 hetet dolgoztam hivatalosan.Tehát akkor ha júliusba teherbe esnék,és dolgoznék még aug. elejéig,akkor csak 5és fél hónap táppénzre mehetnék?
2012. máj. 7. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Igen, beleszámít.

A gyed számítás alapja a baba születése előtti évben szerzett jövedelmed, ami nálad kb csak 10 hónap. A gyed számítás a kapott jövedelmed alapján történik, ami táppénz esetén 50%-os bért jelent. Bár miért is kellene azonnal táppénzre menni? Vagy a munkaköröd olyan, hogy nem tudnál tovább dolgozni?

Ha meglesz a 365 nap biztosított időd, 1 évig fog járni Neked a gyed. Ha 562 nap lenne meg, akkor 2 évig kaphatnád.

2012. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor eljöhetnék táppénzre teljesen a szülésig amikor kiderül h terhes vagyok??Az első hozzászóló azt írta,h csak addig lehetek táppénzen,amennyi időt ledolgoztam.Sajnos nem tudtam sok időt dolgozni.Nyáron lesz 1 éve h kikerültem a suliból és sajnos sokáig voltam m.nélkülin mert nem találtam munkát :( Sajnos fizikailag terhelő munkát végzek nem bababarát környezetben,és nem szeretném kockáztatni a babám egészségét!!Zajban és porban dolgozom,ráadásul a házi porra allergiás is vagyok.
2012. máj. 7. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 5 és fél hónap munkaviszony után eljössz táppénzre, akkor bármeddig maradhatsz otthon, akár szülésig is, de ellátást valóban csak 5 és fél hónapig kaphatsz.


A táppénz ideje akkor is beleszámít a gyedhez szükséges 365 napba, ha nem kapsz ellátást.


Ha 2 hónap múlva esel teherbe, akkor augusztusban még alig leszel 4 hetes, tényleg ilyen hamar el akarsz jönni táppénzre? Mert ha igen, akkor eléggé kicentized a dolgokat, i van ha hamarabb jön a baba, akkor nem kapsz se tgyást, se gyedet.

És táppénzt sem kapsz végig.


Szerintem inkább várd ki a nyarat, és utána ess teherbe, addigra lesz annyi munkaviszonyod, hogy a táppénz kitartson a terhességed végéig.

2012. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!