Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy ösztönözzem 3 éves...

Hogy ösztönözzem 3 éves fiamat, hogy egyedül öltözzön?

Figyelt kérdés

Tudna,de nem akar. Mindig azzal jön, hogy :nem bírom. Sokszor meg se akarja próbálni, főleg a zokni felhúzást. Gatyesz, nadrág megy, de a felsőkkel és zoknival gondok vannak. Márciusban volt 3 éves, ősszel oviba megy.

Félek,mi lesz így vele. Nagyon ügyes sok más dologban,de az öltözési érzéke nulla.

Nyafog,hogy nem megy, nem akarom,nem bírom.

Már ott tartok,hogy nem vagyok hajlandó felöltöztetni, próbálja maga,vagy pucér marad. Ilyenkor nagy duzzogva nekilát,de küszködik. Ekkor már segítek neki. Ráadásul 30 hetes kismama vagyok és egyre nehezebben mozgok.

Anyukák, ti mit tesztek ilyen helyzetben?

Minden jó tanácsot szívesen fogadok.

Köszönöm.



2012. jún. 6. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. De ha éppenséggel egyedül vesz fel valamit, akkor dícsérd meg nagyon.
2012. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oviig még belejön ám :) A zokni pedig tényleg olyan kis piszok tud lenni a gyerekek kezében össze-vissza tekeredik :D Segíts neki, nem ér annyit, hogy sírjon, hisztizzen miatta. Kiscsoportban még sokat segítenek nekik az öltözéskor a dadusok. Ott pedig látja, hogy Pistike fel tudja venni a nadrágját akkor ő is, nehogy már lemaradjon... :) Szinte észre sem fogod venni és egyedül öltözik majd.

...és tényleg igaz, dicsérni, dicsérni, dicsérni! Ha majd megszületik a tesó akkor lehet úgy is, hogy nézd csak picikém, látod milyen ügyes, okos bátyuskád van jé felvette a zokniját, ha nagy leszel biztosan megtanítja neked hogyan kell csinálni. ettől pedig szárnyakat fog kapni.

Nálunk 2 év a korkülönbség, és nagyon bevált.

Kitartást! és boldog babázást!

2012. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sehogy. egyszerűen nem segítesz neki,és kénytelken lesz,hacsak nem akar meztelenül menni. ha nekiáll,ne segíts neki,mert akkor ugyanott vagy ahol kezdted.
2012. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a pólóval vannak nagy gondok mert egyszerűen retteg tőle ha bele kell bújni,rendesen megvan olyankor rémülve látom rajta,pedig szépen mondom neki hogy nincs mitől félnie de amikor látom szegényen hogy még elis sápad akkor segítek a nyakon átbújni a többit már ő csinálja! Nem erőltetem mert csak rosszabb lenne így várok,örökké úgysem öltöztethetem,és tényleg sokat fog jelenteni szerintem hogy az oviban látja a többi gyereket hogy öltözik,hátha kedvet kap ő is rá,és nem akar kilógni a sorból!
2012. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!