Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondjatok erveket amellett...

Mondjatok erveket amellett hogy miert jo testverek kozt a keves korkulonbseg, pontosan 2,5 ev?

Figyelt kérdés
testverek

2012. jún. 30. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

azt szokták fel hozni érvként,hogy: így együtt nőnek fel-és még tudnak együtt játszani.és egyszerre "levan tudva" a két gyerek-így nem kell párév múlva megint kimaradni a munkából..!


de azért bevallom nagyon nehéz volt az első hónapokba.most hogy a kicsi is már elmúlt 1éves-egy kicsit kezd könnyebb lenni.

2012. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
2,5 év szerintem már nem is olyan kevés korkülönbség. Pont ennyi van a gyerekeim között. A lányom 5, a fiam pont a fele. Mostanában már tudnak együtt játszani, a kicsi rengeteget tanul a nagytól. a nagy meg élvezi, hogy ő a nagy! Bár egyre többet is veszekednek. A lányom 2,5 évesen, amikor a kicsi született szerintem már elég "okos" volt ahoz, hogy megértse, hogy nem csak őrá figyelek. De ez gyerekfüggő gondolom. A környezetemben sok 1 év korkülönbséges tesó van, az már nehezebb eset eleinte, de később összenőnek. Szerintem az ideális valahol 2 és 4-5 év között van.
2012. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nalunk pont 2,5 ev korkulonbseg lesz a ket gyerek kozt, olvasgatok hogy mire szamithatok de persze csalad es gyerekfuggo...en tobb ev kulonbseget szerettem volna, de most jon:) boldog is vagyok, meg most gondolok bele igazan hogy nekem meg a nagy is kicsi...
2012. jún. 30. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

tesóméknál pont 2,5 év van a 2 fiú között.Nálunk 2 év 2 hónap lesz,decemberben szülök:)

Ő nagyon figyelt már az elejétől, hogy a "nagy" mindenbe be legyen vonva.Simogathatja mindenét a picinek,csak a fejét nem, az "törékeny":)Segít a pelenkázásban,a fürdetésben,bevonják mindenbe.A pici még csak 4 hónapos,de egyáltalán nem panaszkodik tesóm.A nagy nagyon szereti a picit, képes hozzá 10-15 percet dumálni mikor sír.Mikor tesóm szoptatja odamegy és nyomja a cicijét, hogy több tej menjen a tesónak:)Szóval nem törvényszerű a féltékenység:)

2012. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia, a 2,5 évről nem sokat tudok, nálunk 19 hó van a fiú és a lányka között és a legjobb, hogy hamar túléljük a nehéz időszakot. A nagy most 2,5 éves, a kicsi 13 hós. Sok-sok nehézség is, de a legnagyobb előny csak most jutott eszembe: dupla szeretet, sok belőlük.
2012. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is két és fél év van a lányok között. Az elején nagyon könnyű volt, a nagy imádta, hogy testvére lett, nem volt féltékenység. Most hogy a kicsi 1,5 éves, és sokkal akaratosabb és erőszakosabb természete van a nagynak, nehezebb velük, szeretik egymást, de megy a harc rendesen. Azt vettem észre, hogy a kicsit sokkal kevésbé kell bármire is tanítanom, mert egyszerűen mindent lát a nagyobbtól, természetesnek veszi, és utánozza őt. Néha pont ezt érzem hátránynak is, hogy jobban örülnék, ha nem mindig a tesót akarná utánozni a kicsi, hanem megmaradna az ő kis 1,5 éves szintjén és eljátszana a neki megfelelő játékokkal. Örülök, hogy ennyi a korkülönbség köztük, jól összenőttek, és könnyű nekik programokat találni, foglalkoztatni őket, vagy játszani velük itthon.
2012. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! remelem jo testverek lesznek:) nagyon varom mar hogy ujra babazzak:) en is elmeseltem a kislanyomnak hogy van egy baby a hasamban es tesoja lesz, azt mondta jo:) mondtam neki hogy jatszunk majd vele, meselunk neki:) ez az otlet is tetszett:) ha megkerdem mi van anya hasaban, mondja hogy baby. a teso szot meg nem mondja:)
2012. júl. 1. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!