Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsi vs nagyobb korkulonbseg...

Kicsi vs nagyobb korkulonbseg a testverek kozott - melyik a jobb es miert?

Figyelt kérdés
Akiknek nagyobb korkulonbseg van a gyerekek kozott, valamivel konnyebbnek erzik a gyerekvallalast? Akiknel nem nagy a kulonbseg, hogy eltek meg, nem volt nagyon nehez? En 5 ev kulonbseget tervezek a ket gyerek kozott. Szerintetek az meg idealis kategoria? Ferjem sokat van tavol munka miatt, rokonok nem elnek a kozelben. Nem merem elobb vallalni, mert kisbaba mellett azert nehezebb meg egy gyerek, vagy nem? Valakinek van errol tapasztalata?
2010. máj. 12. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kis korkülönbségről tudok neked írni mert nálunk a srácok között másfél év van. Nálunk ez nagyon bevállt, így szinte együtt nőnek fel, a kicsi hamarabb kezdett mindent csinálni mert menni akart a nagy után. Egyre jobban elvannak együtt, hisz szinte egy korosztály. Az eleje volt talán egy kicsit húzósabb, de igazán az sem pedig nekem sem volt senki segítségem csak esténként a férjem. De persze mindenki úgy vállaljon olyan korkülönbséggel gyereket ahogy gondolja. Végül is minden korszakank megvan a maga nehézsége és gyönyörűsége.
2010. máj. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 7 év van köztük, most hogy a nagy kamaszodik néha vannak gondok.Ő már nem mindig akarja,hogy a kicsi "nyúzza".

De egyébként imádják egymást.

2010. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 5,5 év van a gyerekek között. Előnye, hogy a nagyobb sokat segít (pedig fiú)! Gyakran szórakoztatja a húgát, nem kérem rá, hanem Ő akarja! Teljesen megbízható, pl. ha szoptatok, odahozza a textilpelust. Megértőbb is, mint kisebb korában lett volna: a hugi elég sírós és el kellett magyaráznom, miért kell ennyi időt tölteni vele. Apa-anya-tesó trióból Ő viseli legjobban a babasírást - még nem jöttünk rá, mi a titka.

Hátránya, hogy nem igazán fognak együtt játszani... bár, ha a kicsi megtanul vonatokat tologatni... :)

2010. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én eddig a kis korkülönbség mellett voksoltam, míg 3 hete bele nem csöppentem teljesen és kész vagyok:(.

A Nagylányom 23 hónapos a Kisfiam 3 hetes, talán egyszer már jobb lesz, de már 3 napja van az amikor egyszerre sírnak a gyerekek és nem tudom éppen melyiket vigasztaljam, mert a kicsit ágyban altatom, akkor a nagy húz ki a szobából, hogy vele játszak, de nincs szívem ott hagyni, ringatva altatáshoz meg már nem szoktatom hozzá, mert akkor az életben nem fogom tudni leszoktatni róla és még akkor a nagylányom is mászna a nyakamba.

De a Védőnő biztat, hogy ez talán csak fél évig lesz még így kitartás, hát remélem kibírom épp idegekkel.

Ha még a nagy már ovis, vagy iskolás lenne akkor meg azért lenne Nekem ilyen rossz, mert ha éjjel sír és a nagy nem tudja magát rendesen kipihenni, akkor azért lenne lelkifurdalásom.

Most azon a véleményen vagyok, hogy 1 gyerek a nyerő, de már meg van a második akkor valahogy átvészeljük a nehézségeket!!!

2010. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 év van, kicsi korkülönbségről hallani sem karatam (a nagyafiam nem is volt betervezve), úgyhogy ennyi idő kellett, hogy megérjek egy második gyrekre.

Nincs féltékenység, a nagy siokat segít, játszik a kicsivel (nincs marakodás...)

2010. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A két kisfiam között kicsivel több,mint 4 év van

Voltak keményebb hónapok akkor,amikor a kicsi már tudott helyet változtatni(kúszott-mászott)

Ahogy elkezdett járni ez megszűnt.

Azóta már sokkal jobb,csak akkor van vita köztük,ha a pici is azzal játszana,amivel a nagy.

A nagy ezt eléggé sérelmezi,pedig van itthon mindenből rengeteg(autó,dínó,állatok,labdák és társaik)

A pici babás játékokkal nem is játszott szinte.


Nekem könnyebb volt,mert 2,5 évig a pici születése előtt még dolgoztam,voltam emberek között feltöltődtem lelkileg,és anyagilag is jobban álltunk.

Amikor a pici megszületett a bátyus 2 hétig volt itthon,utána ment újra oviba,így a pici ellátása sem volt problémásabb,ugyanúgy bevásároltam,főztem,csináltam a házimunkát,mint előtte.

A férjem sokat dolgozik,de így is mindenre volt időm,erőm:)

A mamáék nálunk is messze élnek,csak mi négyen vagyunk,de egész jól boldogultunk segítség nélkül is.

2 picivel sokkal nehezebb,gondolok itt az orvoshoz járásra,bevásárlásra,altatásra,etetésre.

De mindenkinek más a jó...

2010. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent a csaladban (a ferjemeben es az enyemben is) 7 ev korkulonbseg van, es mindenhol nagyon bevalt. Szerintem a gyereken mulik sok, hogy segitokesz-e vagy kis korkulonbsegnel is hogy tudnak egymashoz viszonyulni. Nekem a ferjem sokat dolgozik tavol, van, amikor 1-masfel evig sem latjuk, addig ugy elek, mintha szinte egyedulallo lennek, igy nem akarok tul sokat bevallalni, hogy kesobb rajojjek, ezt nem tudom jol megoldani.
2010. máj. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!