Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ordít, kiabál, sír, nyafog ha...

Ordít, kiabál, sír, nyafog ha minden alkalommal büntibe küldöm, leszokik róla?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom elviselni már idegekkel, a 4.5 éves fiamnak nincs normál beszédhangja, MINDENT sírva nyafogva vagy kiabálva ordítva magából kikelve üvöltve kér (és ezek variációi). Nem akarom elhinni hogy ez jó neki, illetve hogy ez normális dolog. Már próbáltam ezt: amíg ilyen hangon beszél " nem hallom meg" amit szeretne, ez tök hatástalan. Ezután jött az hogy csendesen leguggolok elé és szemébe nézve elmondom hogy amíg nem kéri normális halk hangon amit szeretne akkor addig nem fogom megtenni. De ez sem hat, hisztizve kiakad ezen is. Már arra gondoltam hogy minden egyes nyafogó hangnál beküldöm a szoba sarkába (az a bünti hely amúgy) hátha.
2012. jún. 30. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Sztem valami "hatter" oka van, pl hogy nem kap eleg figyelmet?


Nem irtad vegig a törtenetet: "elmondom hogy amíg nem kéri normális halk hangon amit szeretne akkor addig nem fogom megtenni" - fontos, h valoban ne is tedd meg, a következetesseg. Mert ha közbe-közbe megis megtetted, akkor azert ilyen, mert latja, h ugyis megteszed.

A bünti helyjel nem ertek egyet, igy azzal nem tudok mit kezdeni (amikröl en olvastam, ott kb 5 eves korig nem is büntethetö egy gyerek, ugyanis szandekosan nem csinbal rosszat, csak a környezetet "tükrözi vissza")- nem lehet, hogy azok a büntetesek nincsenek rendesen megbeszelve, es ez okoz neki belsö feszültseget? Szerintem azt nagyon jol latod, h nem jo neki.

Hogy javasoljak is valamit: asszertiv kommunikacio, EMK, Thomas Gordon könyvek (P.E.T. cimü). Konkretan SOS-megoldaskent addig is: probaltad mar az erzeseidet mondani neki? Hogy ettöl a hangsulytol rosszul erzem magamat, szeretnem, ha mashogy mondanad - cserebe Te is megkerdezed, ö mitöl erzi rosszul magat? Es megbeszelitek, hogy mind2-en valtoztattok, h a masiknak is elviselhetö legyen.

2012. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*bünti hellyel
2012. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ..ezek egyáltalán nem működnek, ismerem az asszertív kommunikációt úgy nagyvonalakban, de ő még kicsi ehhez hogy az én érzéseimet figyelembe vegye olyan szinten hogy érdekelje is, ahhoz meg főleg hogy a sajátjait szavakba öntse, egyébként is van a beszédjével probléma (nem ide tartozik, talán csak annyiban hogy nyilván ez is okoz benne feszültséget). Odafigyelek rá ahogy csak tudok. De most nem is ez a kérdésem hogy miért csinálja ezt hanem hogy mi rá a megoldás hogy ebből kitörjünk. Mert ez egy ördögi kör, ő nyafog sír kiabál bennem felmegy a pumpa megcsinálom amit "kér" vagy inkább követel, erre ő visszaigazolást lát hogy lám csak ha sikítva kérek vmit akkor rögtön ugrik a hülye anyám...na akkor továbbra is sikítok.
2012. jún. 30. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyanez egy jó hónapja. Nem tudom miért.

3,5 éves.

Ugyanezt csináltam sorba, mint te. Semmi. Mostmár kiabálok, szobába küldöm. Semmi.


Sajnos segíteni nem tudok, csak azért írtam, hátha valaki jó ötletet ad.

Elképesztően idegesítő, ez tény.

Neki van egy kishuga, de már ő is közel 1,5 éves. Ő nagyon jó kislány, ő csendes és a fiam hisztériájára sokszor elsírja magát.

2012. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugyanez. Van egy 2.5 éves huga ő persze egyből megérti hogy nem nyafogunk, (mert elkezdte egy időben átvenni ezt a stílust) úgyhogy nem tudom mi a fenét csinálhatnék még.
2012. jún. 30. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Bár a lányom csak 2 és fél éves de most éli a dackorszakot. Múltkor oda csapott nekem miközben visított, na nekem ekkor telt be a pohár. Beraktam a kádba és lefröcsköltem vízzel,majd beküldtem a szobájába. Amikor kijött bocsánatot kért és megbeszéltük a dolgot. Azóta meg sem próbál csapkodni és ha hisztizik elég csak figyelmeztessem, hogy a szobájában lehet ordítani, mert én nm vagyok erre kíváncsi.
2012. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De most nem is ez a kérdésem hogy miért csinálja ezt hanem hogy mi rá a megoldás hogy ebből kitörjünk.Mert ez egy ördögi kör, ő nyafog sír kiabál bennem felmegy a pumpa megcsinálom amit "kér" vagy inkább követel, erre ő visszaigazolást lát hogy lám csak ha sikítva kérek vmit akkor rögtön ugrik a hülye anyám...na akkor továbbra is sikítok.



Na, hat pont a megoldast irtam: következetesseg! A felsö kommentben meg azt irtad, ha "" nem hallom meg" amit szeretne, ez tök hatástalan", most meg irod, hogy latja, hogy "felmegy a pumpa". Latja a hatast, tehat nem hatastalan - elsö hiba. Majd hangos követelesere megcsinalod, amit ker - masodik hiba.

Ertsd meg, nem ö a hibas! Erre tanitottad, hogy igy igen elerheti, amit akar.

Tehat a megoldas: következetesseg, kitartassal! Nyilvan nem valoszinü, hogy karikacsapasra müködni fog, mint a büntis megoldasok (amik azonban csak hirtelen megoldasok, valojaban akar melyithetik is a problemat), de idövel. Mert ez egy rossz szokas, mint ahogy a 4.5 evig tarto dohanyzasrol is nehezsegeket okoz leszokni, ugyanugy. Nem lesz egyszerü, de sok kitartast kivanok hozza!

Azert irtam a könyvajanlast, föleg a P.E.T.-et, mert ott egy mas szemleletmoddal talalkozhatsz. Amiböl öt nem hibasnak latod, aki mindent elkövet ellened, hanem jobban megerted, hogy ez a helyzet neki egyaltalan nem jo, es ö valojaban csak az "aldozata" annak, amire a szülei szoktatjak, hogy felnöttkent a Te felelösseget öt jo iranyba szoktatni, nem neki kene magatol...

Es mellekesen, a viselkedese azt tükrözi vissza, amit lat töletek, ugy reagal dolgokra, ahogy ti. Ha Te "sikitassz", erre tanitod. Ha nyugodtan valaszolsz, akkor arra.

Ja bocs, azt nem irtam, h ugy kellene neki mondani, hogy abbol azt hallja, "neki miert lesz, jo, ha...".


1.

2012. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja hát úgy értettem hogy ezt HETEKIG alkalmazva SEMMI változás nem történt...így igen, bevallom feladtam azt a módszert. Mivel úgy gondoltam hogy ha hetek alatt semmi se változik miatta az már nem egészen oké...
2012. jún. 30. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen neked kell valamilyen módszert kifejleszteni, amivel le tudod szoktatni a nyafogásról. Amúgy nálunk is ugyan ez volt ilyen idős korában.

Mindenképp idő kell hozzá, és tudom hogy ez mennyire nehéz, de azért kitartást kívánok nektek!

2012. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!