Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányommal mi történh...

3 éves kislányommal mi történhetett, mindig mindenért sírva fakad?

Figyelt kérdés
2 éves volt, amikor a kistesó megszületett,onnantól kezdve sok minden borult nálunk...pedig mindenbe bevontam, talán több figyelmet is kapott,erre nagyon odafigyeltem. Féltékeny a kistesóra ez egyértelmű, pedig szereti. Eddig aludt a mamáknál is néha-néha, meg bárhová elment, de kb.4 hónapja nem akar sehová menni nélkülem....se a mamához, ha apa szeretné elvinni magával akárhová, nem megy és nagyon sír....mindig velem akar lenni,ami persze érthető,de nem volt ő ilyen...nagyon visszahúzódó lett, sokszor köszönni sem akar senkinek, nagyon félénk is.Van, hogy ismerősünk eljön hozzánk, ő meglátja és elkezd sírni....nem értem én ezt, hogy miért ennyire érzékeny....
2012. júl. 1. 21:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és a sírás az nem hiszti féle, hanem szívet szorongató és keserves....:-(
2012. júl. 1. 21:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a tesó születését dolgozza fel nehezen. Idővel meg kell birkóznia vele, addig annyit tehetsz, hogy vele vagy amennyit lehet, és legalább heti egyszer csak vele töltesz el időt, külön programot. Segíthet ha mesélsz neki, vagy kitalált mesét erről a szituációról (volt egyszer egy kislány, akinek testvére született, stb.), de sok mesében előfordul ilyen helyzet. Ha kívülről tud rátekinteni a helyzetére a mese segítségével, az segít feldolgozni.(gyógyító mesék című könyv például több problémát is érint, bár a testvérféltékenységet azt hiszem pont nem). Ha nem javul megkérdeznék gyerekpszichológust, vagy nevelési tanácsadót.
2012. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!