Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegrendszeri éretlenség...

Idegrendszeri éretlenség betegség e egy 2 éves gyereknél? Nem súlyos, csináljuk a tsmt tornát és járunk herg úszásra

Figyelt kérdés
a másik hogy mikor látok egy vele egykorú babát aki már tök sok mindent tud az enyém még nem annyit, akkor nagyon eltudok keseredni ez normális érzés?
2012. febr. 1. 08:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy mi az oka?
2012. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

mármint minek mi az oka?:) ja, hogy elkeseredek? hát mert bánt, hogy mi még nem tartunk ott és van, hogy hitemet veszítem, pedig szépen fejlődik a saját kis ütemében

csak van, hogy elkenődök, mert olyan édes gyerek és úgy szeretem és úgy szeretném ha nem lenne hátránya az életben és úgy gondolom sokat foglalkozom vele és lehet mással nem foglalkoznak ennyit és még is ügyesebb de nem irigység van bennem, hanem talán félelem

2012. febr. 1. 09:08
 3/25 anonim ***** válasza:

miben nyilvánul meg az idegrendszeri éretlenség?

normális, ha elkeseredsz, de inkább ne is viszonyítsd másokhoz. Mindegyik más.

2012. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
ja, hát abban, hogy pl. nem annyira megy a szocializáció inkább figyel mint játszik másokkal 26 hónapos amúgy aztán az egyensúlya nem az igazi nem eszik egyedül kanállal ilyesmik ,a figyelme nehezen köthető le, csak ami őt érdekli azzal játszik , nem beszél szavakat mond, azt sem tisztán, mindent megért és megérteti magát - ezt egyébként megállapították, hogy igedrendszeri éretlenség ezért járunk tsmtre meg hrgre egyébként nagyon szépen fejlődik tőle
2012. febr. 1. 09:17
 5/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Az érzés normális.Nekem is 2 évesem van,ö is le van maradva rendesen,mi tornára járunk,és bizunk abban,h behozza a lemaradást.Szoval nyugi,be fogja hozni a lemaradást,én is elég sokat aggodtam miatta.

2012. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én csak azzal tudom magam vigasztalni, hogy arra gondolok, van az esetünknél súlyosabb is, akár lehetett volna nálunk is, de "szerencsém" volt.

Lehet, hogy nálad ez nem válik be, csak egy ötlet.


Mi egész más szituációban vagyunk.

2012. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Természetes, amit érzel. Jogod van néha elfáradni, elcsüggedni is! Aztán az ember felemeli a fejét és csinálja tovább... Gondolj arra, hogy milyen jó, hogy ilyen lehetőségek vannak, mint a tsmt, hrg és milyen jó, hogy már ilyen hamar elkezdtétek. Pár év múlva remélhetőleg olyan lesz, mint a kortársai, sőt :D
2012. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szia! Normális érzés! Én is így érzek!! Nekem 3 és fél éves a kisfiam, az oviban derült ki egyértelműen, hogy gond van a mozgásával, persze előtte is láttuk, hogy ügyetlenebb a társainál, csak laikusként nem gondoltuk, hogy ez több mint ügyetlenség, és a szakemberek sem vették észre. Most mi is járunk Tsmt-re, tavasztól hrg-t is tervezünk. A terapeuta szerint kb. fél év, és behozza az elmaradást. Én is elkeseredek, mikor látom, hogy a kortársai mennyivel ügyesebbek, ugyanakkor megnyugszom, mert más - mentális - képességei viszont erősebbek, mint a többi vele egykorúnak. És én is azzal vigasztalom magam, hogy jó, hogy időben kiderült, és hogy léteznek olyan módszerek, amik a mi gyerekkorunkban még nem, és amivel ezt az idegrendszeri éretlenséget viszonylag gyorsan kiküszöböljük! Szóval nyugi, nem vagytok egyedül, és ez más súlyosan sérült gyermekekkel szemben igazán csak egy "apróság"!
2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ , minket mindent szakember türelmere intett , én jártam utána és hát így járunk

lehet azért is vagyok elfáradva mert semmi segítségem és most várom a másodikat és a férjem is estig dolgozik és sokszor azt hiszem azért ilyen a fiam mert én miattam :(

de köszönöm nektek ez erőt adott és tudom kell a türelem, mert nem várhatok azonnal eredményt

köszi nektek

2012. febr. 1. 11:47
 10/25 A kérdező kommentje:
még azt szeretném kérdezni, ha szabad, hogy akik írtátok, hogy nektek is picit le van maradva a babátok az miben nyilvánul meg ? köszönöm
2012. febr. 1. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!