Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi alvást igényel egy 3...

Mennyi alvást igényel egy 3 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Az én lányom este 11-reggel 8-ig alszik kb. Nappal pörög,egyszerűen nem fárad el. Régebben aludt ebéd után, de mostanában már nem. Kinek mennyit alszik 3 éves gyereke?
2009. júl. 9. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Átlagosan 11-13 órát igényel az egészséges fejlődéshez egy gyerek.
2009. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon válltozó lehet a gyerekek alvásigénye.Az 1 gyerekem 2 évesen már nem aludt délután.A 2 gyerek néha még elsős korában is szundított egy kicsit.Engem inkább az zavar hogy nagyon késón fekszik le.Tudod hogy az éjfél elótti alvás a legpihentetóbb(főleg a gyerekeknek fontos)én ezen válltoztatnék a helyedben.
2009. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Ez butaság, hogy az éjfél előtti alvás a legpihentetőbb, ha megvan egy bizonyos mennyiségű zavartalan alvás, akkor az mindegy, hogy az a nap melyik szakában történt.


Az már más tészta, hogy a napfény és a nappal zajai belezavarnak a nyugtalan alvásba.

Ha szeretnéd, hogy többet aludjon kapcsold le korábban a villanyt, az a legtöbb embert elálmosítja.

2009. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már 9-kor lekapcsoljuk a villanyt,sőt a tv-t is sokszor,de egyszerűen leghamarabb 10-kor alszik el,az is ritkán fordul elő. Gondoltam már arra is,hogy reggel hamarabb ébresztem. Ősztől kezdjük csak az ovit,abban bízom,hogy az hatással lesz rá,a többi gyerekkel alszik délután,meg reggel is fél 7-kor ébresztő lesz.
2009. júl. 9. 23:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez biztosan megváltozik az ovi hatására. Szerintem kevés ez az alvás, de hát mit tudsz tenni?

Az oviban nagyon elfárad az események hatására majd, és akkor talán jobb lesz a helyzet. Meg a kötelező korán kelés is fárasztani fogja.

Enyém 3,5 éves, de alszik este 8-tól 7-ig és délután kb. 1,5 órát. Úgy tapasztalom, ez a normális (értsd: átlagos) mennyiség.

2009. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Lányom 3 éves múlt. Este kb 9 körül alszik el, fél 9-kor van lefekvés, mese és utánna egyedül elalszik. Változó, hogy mikor ébred, 7 és 9 között valamikor. Délután 1-2 órát alszik. Ha átlagot számolok, akkor kb. 11-12 óra jön ki.

Egyáltalán nem mindegy, hogy mikor alszik az ember, nem csak a fény és a zajok miatt. Van egy természetes bioritmus, ami szabályozza a hormonok termelését. A melatonin nevű szükséges a pihentető alváshoz, sok altatóban is ez van. Ez az éjfél előtti időszakban termelődik legaktívabban. Ha későn fekszel, az alvás nem lesz mély és nem olyan pihentető. Ha nem hiszed, olvass utánna. Érdekes és hasznos téma.

2009. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is este 10-11 között alszik el és reggel 8-kor ébred. Ez akkor van, ha véletlenségből elalszik délután. Ha napközben semmit nem alszik még akkor is bírja estig, ha reggel 7-kor ébresztem. Igaz van ilyenkor egy időszak kora este, 6 óra felé, mikor bealudna, de akkor nem hagyom már, mert akkor éjfélig is fent kukorékol. Többnyire képtelenség bealtatni napközben, már mindent próbáltam, de jobb is, mert este időben le lehet fektetni.

2009. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Eloszlatnám a tévelyeket:


nemrég bizonyította be egy kutatócsoport, hogy a előírt 8óra alvás valójában ártalmasabb mintsem hasznos.


Ideálisnak mondható az 5-6 óra alvás, ám arra vigyázzunk hogy 3 óránál kevesebbet ne aludjunk.


Ugye milyen megdöbbentő?


Aki nem hiszi, keressen rá neten..

2010. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak ezt találtam:


2009.06.10. 15:48 - MTI

Középkorú felnőtteknél nagyobb eséllyel alakul ki magas vérnyomás, ha túl keveset alszanak - közölték amerikai kutatók az Archives of Internal Medicine című szaklapban. A tanulmány szerint azoknál, akik öt éven át egy órával kevesebbet aludtak az átlagos hat óránál, 37 százalékkal nagyobb kockázata volt a magas vérnyomás kifejlődésének.


Egy felnőttnek általában napi hét-kilenc óra alvásra van szüksége, ám ezt sokak figyelmen kívül hagyják, ami egészségügyi következményekkel jár. Gyerekeknél az alváshiány bizonyítottan összefügg az elhízással, depresszióval, magas vérnyomással, idősebb felnőtteknél növeli például az elesések gyakoriságát. Középkorúaknál kimutatták a kevés alvás kapcsolatát a fertőzések, szívproblémák, a szélütés és a rák kockázatának növekedésével.


Kristen Knutson, a Chicagói Egyetem munkatársa kollégáival 578 embert vizsgált meg, akik átlagéletkora 40 év volt. A felmérésben résztvevőknek csupán 1 százaléka aludt naponta nyolc órát vagy többet, az átlagos alvásidő hat óra volt.


Azoknál az önkéntes tesztalanyoknál, akik viszonylag kevesebbet aludtak, jóval nagyobb eséllyel alakult ki magas vérnyomás az ötéves időszak alatt, sőt minden óra alváshiány növelte a kockázatot. A nemek között is különbség adódott: a férfiak gyakrabban aludtak kevesebbet, mint a nők.


A kérdezőnem pedig ezt a cikket ajánlom:

[link]


Előző válasz megírásának időpontja: 2009-07-10 08:28

2010. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!