Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jó megoldás? 3 éves...

Mi a jó megoldás? 3 éves kisfiam előszeretettel piszkálja a kukiját.

Figyelt kérdés
Engem ez nem zavar, mert nem viszi túlzásba. A férjem viszont leszidja érte: Hagyd már békén a kukida, ne piszkáld!, meg: Figyeld meg, egyszer úgy hátrahúzod, hogy elszakad a fék, aztán mehetünk a kórházba! Meg hasonlók. engem ez nagyon zavar, mert félek, hogy negatív képzeteket társít a kukijához, és ez később kihat a szexuáls életére. Vagy az apjának van igaza? Már nem tudom mit gondoljak....
2008. máj. 2. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Érdekes, mert ez fordítva szokott lenni, általában az anyákat jobban zavarja, ha a kisfiú játszik a fütykösével. De igazad van, hagyni kell, hogy felfedezze a fügyijét egy kisgyerek, épp úgy, mint a többi testrészét, nem szabad, hogy úgy gondoljon rá, hogy ez valami csúnya, rossz dolog. Nem is értené, és később gátlásai lennének esetleg. Gondolom a párodra is rászóltak kisgyerekkorában ezért, és ez az oka, hogy rászól a kisfiúra. De beszélj vele, és mondd el az érveidet. Tanítsátok meg a gyereket arra, hogy meg szabad fogni a fütyijét, de csak otthon, és hogy ezt nem illik akkor, amikor mások - idegenek - is látják. De amúgy semmi baja nem lesz, ha fogdossa. Ja, meg arra kell mindenképp megtanítani, hogy piszkos kézzel nem fogdossuk.
2008. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattál! Igazából pont ezaz. Olyannyira nem viszi túlzásba, hogy leginkább csak fürdésnél ahogy ül, a keze ott matat alul, és amíg pizsibe nem dugjuk. Tehát utcán, máshol nem csinálja, csak ha pisilnie kell-de az meg normális.

Mégegyszer köszi!!!

2008. máj. 2. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem gáz, ha piszkálja! Én először a pároddal beszéném meg a dolgot. Más kisfiú is piszkálja, és nem azért mert már tudja, hogy az miért jó! :)))))

Nem kell vele foglakozni, nem kell rászólni, nem kell észrevenni, és 1x majd lassan nem is fogja csinálni.

2008. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, szerintem, ha ez miatt van mindig piszkálva, rászol az apuka, annál jobban csinálja. később úgy is elhagyja. most még talán érkedes neki, de majd elmarad, szerintem.
2008. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges folyamat, mindenképpen hagyni kell. Ha rászóltok, későbbiekben kihat a szexualitáshoz való hozzáállására. Az elfolytások pedig nem vezetnek jóra...
2008. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, minden gyerek ez idő tájt felfedezi magát. És jó érzés is nekik, bár nyilván nem úgy, mint a felnőtteknél.

Nem jó, ha az apja bűntudatot ébreszt a fiában, próbáld vele megbeszélni, legjobb, ha nem vesz róla tudomást.

2008. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég épp egy anyuka mondta védőnőnek,hogy ezt csinálja a kisfia. Azt válaszolta, hogy felfedezte,hogy ez jó,de nem törődjön vele.
2008. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2008. máj. 7. 13:36
 9/9 anonim válasza:
Ezt jó tudni hogy nem csak én voltam így...én is mindig "játszottam" vele...de nekem nem anyuék nem vették észre:)ergo nem is szóltak érte...szal szerintemez normális dolog:)
2009. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!