Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesem turkál az...

Másfél évesem turkál az orrában, hogy reagáljak, reagáljunk?

Figyelt kérdés
Igazából nem úgy turkál, mint a nagyobb gyerekek, hanem mert rájött, hogy ott egy lyuk, és be tudja dugni az ujját. Tehát nem turkál, csak bedugja az ujját, és ezen röhög. Néha mindkettőbe egy-egy ujjat. Nagyon nehéz megállnom olyankor nevetés nélkül, de muszáj, mert ez így nem jó. Eddig mondtuk neki, hogy ne csináljon ilyet, nem szabad, de elgondolkodtam, hogy ált. amiről nem veszek tudomást, hamarabb abbahagyja. Lehet, hogy ezt is így kéne kezelnünk?
2012. júl. 6. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináljatok úgy, mintha észre sem vennétek. Ők ezt figyelemfelkeltésből csinálják. A lányom is kb ilyen idős korában kezdte. Először én is szóltam, hogy nem szabad, stb... Aztán rájöttem, ha észre sem veszem, abbahagyja.


A másik-ezt ne vedd bántásnak kérlek!!! Most kezdődik az "utánzó" korszak. Amit lát másoktól, leginkább felnőttektől, Ő is megpróbálja utánozni.

2012. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem veszem bántásnak, ezzel tisztában vagyok, de tuti, hogy nem tőlünk látta, látja. :) Én játszótérre gyanakszom.
2012. júl. 6. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:

szió, nekem is csinálta, és valóban ne reagálj rá, és abbahagyja...nekem is abbahagyta, esetleg ha kínos, mert olyan helyen vagytok, akkor mond neki, hogy:"nézd, itt van anya mobilja/kártyája/akármije, fogd meg kicsit, segíts nekem, mert nem tudom fogni most"...ezt nekem nagyon csípte, fontosnak érzi magát tőle..:-)

ezt a későbbiekre is raktározd el, mert nálunk ez a hisztinek is gátat szab úgy, hogy nem kell erőszakosnak lennem vele...szóval jó kis praktika. :-)

2012. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi csajok, igen a kinos helyzetektol felek,mert Pont most utazunk egy hetre nagyszulokhoz, es majd ezzel jonnek, hogy mit tanult tolunk, pedig biztosan nem tolunk jon ez. Remelem, addigra elfelejti.
2012. júl. 6. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

:-) Nééézd nagyi, egy fikuszka..:-DDD

Á, ne aggaszd magad ezen...ennél majd az lesz jobb, mikor a buszon közli, hogy nézd anya a néninek mekkora nagy cicije van...vagy vmi hasonló...

sztem átélünk még ennél sokkal cikisebb helyzeteket velük olyan 4-5 éves korukban...legalábbis a sógornőmnek 3 gyereke van, és ő mindig ezt mondja..:-))

2012. júl. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves, még mindig szokott turkálni az orrában, senkitől nem tanulta el,szerintem ez náluk ösztönös. Én azt mondom neki ilyenkor,hogy csak zsebkendővel szabad odanyúlni. Ha már túlzottan csinálja és nem a zsebkendővel,akkor azt is mondom,hogy nem illik belenyúlni az orrodba és beteg lesz az orrod stb. Én már ilyen idős gyerekre nem hagyom rá,mert eddig se hagyta abba,nem még,ha engedném neki és még az utcán is túrná az orrát és meg csak nézném, nem hiszem,hogy nem szólnának meg az emberek,nem mintha érdekelne,de akkor se illik ott turkálni.
2012. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!