Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betuket irni es szamolni hany...

Betuket irni es szamolni hany evesen tanulnak meg a gyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A velemenyetekre lennek kivancsi,hogy hany evesen tanulnak meg szamolni a gyerekeket,es egyszerubb muveleteket vegezni 10-ig? Valamint szamokat es betuket leirni,egyszerubb betut 2 szotagban osszeolvasni?

A kislanyom 4 eves mult most, es meglepodtem a kepessegein,nem tudom ez normalis e ebben a korban. Le tudja irni az ABC betuit,kb. 10 db-ot belole,es egyszerubb szavakat egyedul leir:apa,mama,cica...

Osszead,kivon 10-ig a kis ujjacskaival, szamolos kepes kirakokat egyedul tesz ki...PL bal oldalon 3 cica,jobb oldalon 4 kozotte plusz jel,osszeadja,es az eredmenyt a szamos puzzlebol odateszi...Mas kisgyermek is tart mar itt 4 evesen? A hazszamokat is osszeolvassa. Setleg van valami modja,hogy tovabbfejlesszuk a tudasat?Ugy veszem eszre nagyon igenyli! koszonom a valaszokat!


2012. júl. 9. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az átlag gyermeket 6 évesen tanítják erre.
2012. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlag gyerek az első osztályban tanulja meg ezeket. Persze játékosan rá lehet vezetni 4-5 éveseket is ezekre, de szerintem direkt tanítani, csak hogy még egy szót le tudjon írni nem kell. Egyébként azt mondják hogy az ilyen kiemelkedő képességű gyerekek 95%-a előbb-utóbb hozzáigazodik a velük egykorú gyerekek értelmi szintjéhez. Persze megpróbálhatjátok fejleszteni, de neki még a játékra való az egész nap, nem magolásra. Tanul ő eleget az őt érő más ingerekből, az őt körülvevő világból. Szerintem neki most ez a feladata. Az enyém 3,5 éves, de tuti nem fog írni, olvasni és matematikai műveleteket végezni 4 éves korára. 20-ig számol és ennyi. Egyébként okos értelmes kisfiú, nekem ő is csodagyerek, mégha másnak "csak" egy átlagos képességű kisfiú is.


Ja és még mielőtt bárki lepontoz, nem irigységből írom ezeket, hanem csak a saját véleményem osztottam meg.

Egyébként itt keresgélhetsz:

[link]

2012. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak gyerekek akik erre képesek már hamarabb is mint 6 évesen. Nálunk többen is ilyenek voltak a családban, pl. testvérem, férjem. Ők már 4 évesen próbáltak írni-olvasni. Nem direkt kényszerítve, hanem egyszerűen érdekelte őket, és kérdezgették a szülőket, másolták az újságokból a betűket.

Keresztlányom is úgy ment iskolába, hogy már olvasott, írt valamennyit, és számolni is szeretett.

Szokták mondani, hogy ebből hátrányuk lesz az iskolában, de egyikőjüknek sem volt ebből gondja. Azóta is imádnak olvasni, jó is a helyesírásuk, a számokban is jók voltak mindig...

Én külön nem fejleszteném, nem vinném a 4 éves gyerkőcömet "különórákra" stb, de ha igényli otthon biztos sokat foglalkoznánk ezzel. Vennék neki tanulós könyveket, ami fejleszti a kicsiket, játékosan.

2012. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

4-5 év, én is akkor tanultam meg. 6 évesen már levelet írtam uncsitesónak, nyomdai kis- és nagybetűkkel!

elsőbe felvételkor megállapították, h harmadikos képességeim vannak, ennek ellenére elsőben kezdtem, de nem volt ebből se probléma. könnyedén és jól tanultam.

a kislányoddal minden oké, picit fejlettebb a koránál, ennyi.

2012. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt hallom hogy majd az ilyen unatkozni fog az iskolában. Szerintem meg pont hogy szerencsés lesz a kislányod, mert ő már tudja, így lesz sikerélménye, élvezni fogja a tanulást. Semmiképpen sem hátránynak gondolnám.

Otthon játékosan foglalkozzatok vele, vegyetek neki kis "munkafüzeteket", ami az ő képességeinek való. Ha élvezni fogja, akkor ez neki játék lesz, ha nem akkor úgyse tudod ráerőltetni hogy csinálja.

2012. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem a két évesem ismeri az összes betűt és a számokat 0-9-ig. Nem kunszt, mert imádja az autókat és a rendszámtáblákról tanulta meg a tesótól. Ahogy felismeri a képen a kacsát, pont ugyanúgy a betűt is, neki az is csak kép.

A 3,5 éves még pluszban tud számolni 30-ig.

Innentől kezdve nem csodálkozom a te lányodon sem.

Ő már nagyobb és fejlettebb a finommotorikája, ezért tud már írni is. Az enyémek max. firkálnak :)

Vehetsz neki foglalkoztató füzeteket, amiket az óvodások szoktak forgatni, akik iskolába készülnek. Én kihasználnám, hogy érdekli, tanítanám játékosan!

Az iskoláról meg inkább azt tapasztalom, hogy rohamléptekben tanítják őket, nincs idő elmélyülni sem olvasástanulásban, nem számolásban, nem hiszem, hogy emiatt hátrány éri, ha neki már rögzültek ezek a dolgok!!

2012. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nagy része az első osztályban.

Én nagycsoportban tudtam már írni, olvasni és számolni. Jó tanuló voltam mindig, de nem voltam zseni. Igazodtam a többiekhez úgy, ahogyan az egyik előző válaszoló írta.

Ügyes a gyerkőcöd, de nem biztos, hogy a későbbiekben is túlfejlett lesz.

2012. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenki valaszat!Igazabol azert is voltam kivancsi a velemenyekre,elony- hatrany szempontjabol,mert kulfoldon elunk es itt 4 evesen mennek iskolaba.Tehat ezek a dolgok mar menni fognak neki,de neki mar mas nyelven,tehat marad ideje arra,hogy a nyelvet tanulja meg tokeletesen.Igazabol,en csak felfigyeltem a korai erdeklodesere, mert 2 eves korara,mar szamolt 15-ig,de magatol tanulta,meg nem eroltettunk semmit,csak jatek kozben,es konyvnezegetes kozben szamoltuk az allatokat,o meg mar a kovetkezo jateknal magatol mondta.2.5 evesen mar 3 magyar mondokat tudott(sokat hordtam ilyen olyan babas klubokba),es mara 45 tud.Ezt csak azert irom,mert nem mi eroltettuk,hanem csak nagyon koran eszrevettuk mi erdekli. A betuk ugy jottek nala,hogy latta hogy irok a laptopon es mindig kerdezte melyik betu mi. Igy megtanult a mamanak leirni-beutni par szot,igy kezdodott. O "sajnos"sosem volt az az egyedul eljatszom gyeret,sosem babazott,nem jatszott egyedul,igenyelt engem a kozos jatekokra,amibol ezeket tanulta,de o maga erdeklodott. Mi csak eszrevettuk,es segitettunk neki.Koszonom a tippeket,ezeken a foglalkoztato fuzeteken tul vagyunk,mert mar nem koti sajnos le,3 evesen kitoltotte az osszeset,ezert is erdeklodtem,hogy mit tehetnek hogy kivancsisagat kielegitsem... Persze csak amit o szeretne.:)A kicsim is ilyen,sot o meg gyorsabban tanul a nagytol. De akkor ezek szerint ebbol nem lesz hatranyuk szerencsere,es tudnak arra majd koncentralni,ami kevesbe megy.Koszonom szepen a valaszokat,es minden picurkanak boldog gyermekkort,anyuciknak boldog babazast:)
2012. júl. 9. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!