Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyesen büntette...

Szerintetek helyesen büntette az anyuka a gyermekét a játszótéren?

Figyelt kérdés
Két és fél éves kislány ütögetett, lökdösött más gyerekeket.Az anyukája többször is kérte, hogy viselkedjen rendesen, de hiába.Leültette egy padra a lányát, és kb 10 percig ott ült, nem mehetett játszani.Ez idő alatt hihetetlenül visítozott, hisztizett, elfeküdt a padon, már majdnem hányt is.Mikor lehiggadt a kislány, folytathatta tovább a játékot.Szerintetek is így kellett volna büntetni őt?Nem kellett volna inkább hazavinni a játszótérről?Rengetegen voltak, volt bőven nézőközönség.
2012. júl. 10. 13:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Án haza vittem volna biztos.
2012. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tette. Bár azt mondják, a büntetés annyi percig tartson, ahány éves a gyerek, de hisztiző gyereknek nem szabad engedni, mert azt hiszi, a hisztivel érte el, hogy visszamehet játszani, nem pedig azzal, hogy letelt a büntetése. A nézőközönség teljesen indifferens a gyerek szempontjából, nem befolyásolja azt, hogy a büntetés mennyire éri el a nevelő hatását. Nyilván szégyenérzete nem volt a kislánynak a nézők miatt, hisz akkor nem hisztizett volna tovább.


Ha ennyire hisztis, akkor a legrosszabb, amit tehet az anyuka, hogy enged a hisztinek.


Hazavinni is jó megoldás lett volna, de talán a padra ültetés még hatásosabb, hisz ott marad a gyerek a játszón, mégsem játszhat.

2012. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
én még egy taslit is adtam volna neki,igen elvan kényeztetve ez a korosztály
2012. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz megoldás. Első próbálkozásnak tökéletesnek tartom. Mint mondod, utána lehiggadt.

Sokszor az a legjobb, ha hagyod, hogy megszégyenítse magát, és, hogy észrevegye, mennyire feleslegesen hisztizik.

2012. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. A nézőközönség miatt találod problémásnak? Mert feltételezem, ha hazaviszi, ott is hisztizett volna. Szerintem ilyenkor nem kell foglalkozni a nézőközönséggel.
2012. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen döntött. Nem lehet állandóan hazamenni csak azért, mert valami nincs jól vagy nincs rendjén. A hazamenetel nem megoldás semmire.

Ha az én gyerekeimre rájön az ötperc, elküldöm őket egy padra vagy a játszótér sarkába, ott lehet ordítani, engem nem érdekel, hozzájuk sem szólok olyankor. Az meg hogy ki mit gondol, szintén nem érdekel. Elég hamar abba szokták hagyni, pár perc után megnyugszanak, isznak egy korty vizet, aztán mennek játszani NORMÁLISAN.

2012. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
12%
Jó lett volna a módszer, de a megvalósítás elég durvára sikerült. Egy két és fél éves gyereket nem tudom, hogy volt képes 10 percre kiültetni és hallgatni meg nézni, ahogy sír. Maximum annyi percre lehetne elvileg egy gyereket büntetésbe állítani, ahány éves. Meg nekem már akkor is égni szokott a pofám, ha a gyerekem nyilvános helyen elkezd sírni és nem tudom elhallgattatni. Tudom, mennyire tudja zavarni az emberek nyugalmát a gyereksírás. Egy hisztiző gyereket biztos inkább hazavittem volna, mint hogy ott üljek, ahol a többi anyuka ki tudja, mit gondol már rólunk.
2012. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem meg pont nem az számít, hogy más anyukák mit gondolnak rólam, hanem hogy mivel érem el azt a nevelési célt, amit szeretnék - hosszú távon gondolkodom
2012. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, én hazavittem volna.Ha nem lettek volna sokan, vagy csak kevesen, akkor engedtem volna, hogy csinálja a fesztivált.Az én gyermekem is szokott így viselkedni,hazaszoktam vinni, de szívesebben ültetném én is így egy padra,hiszen ha hazaviszem, akkor azzal a gyermekemmel is kicseszek, aki nem is verekedett.Ha túl tudnám tenni magam a sok szörnyülködő tekinteten, akkor lehet, hogy inkább ezt a módszert választanám én is mint az adott anyuka.
2012. júl. 10. 13:42
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor nem fogad szót, akkor nem hagyom ott, hanem megszakítom a játékot. Ha a gyereknek 10 perc kellett hogy lehiggadjon, akkor sajnos annyi. Ennyi idősen ez tényleg sok, max. 5 perc, de még 3-4 is elég szokott lenni ilyenkor. De nem kell emiatt hazamenni feltétlenül. Én helyeslem ahogy eljárt. A gyerek meg megtanulja, hogy ha nem viselkedik rendesen, akkor csak a "kispadról" nézheti, ahogy mások játszanak! Szerintem fontos a nevelés és még mindig jobb így fegyelmezni, mint megütni, vagy hazavinni. Ha hazaviszed, akkor lehet, hogy csak 5 percet volt lent, mert épp akkor veszett össze valakivel és viselkedett helytelenül. Nem megoldás elmenekülni. Ha leghiggad megkérem, hogy kérjen bocsánatot attól, akit bántott és mehet viszsa játszani.
2012. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!