Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 4 éves nagyon eleven...

Ha egy 4 éves nagyon eleven gyermeket nevelési tanácsadóba utal az óvoda ahol figyelemzavart sejtenek, akkor iskola előtt újra elküldi az óvoda a gyermeket még vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Külön fejlesztést nem írtak elő a gyermeknek a tanácsadóból az óvodában,hanem azt mondták,talán idővel majd érik a gyermek,javul a helyzet,a szülők magánúton viszont rendszeresen hordják fejlesztésre .


Megkérdeztem az óvodát,hogy ha még egy évünk van vissza az iskoláig az oviban(évvesztes,szeptembereben lesz 6 éves),akkor számíthatok rá,hogy iskola előtt el leszünk e még küldve vagy a nevelési tanácsadóba,vagy pedig a tanulási képességeket vizsgáló bizottsághoz ,de azt a választ kaptam,hogy ez annak a dolga aki a gyermek magánfejlesztését végzi :-O ,megkérdeztem a mozgásterapeuta,gyógypedagógust és ő pedig azt mondta,hogy ez bizony az ovi feladatköre.


Nem elég,hogy az oviban semmiféle fejlesztést nem kaptunk,de még ebben sem akarnak segíteni.


Szeretném ,ha úgy kerülnénk iskolába,hogy papirunk van arról,hogy milyen mérvű a problémánk és ennek megfelelően állna majd a tanítónéni a gyermekemhez,igyekszem a tőlem telhetőt megtenni.


2012. jún. 23. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelem zavar:humbug

Egyszerűen csak juttass több a B1,B3 , vitamint a szervezetébe.

2012. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az óvoda abban az évben, amikor a gyerek iskolakötelessé válik írni fog egy véleményt, amiben javasolhatja az iskolai felvételt, a további óvodai nevelést, vagy szakértői bizottság véleményét a továbbiakhoz. Ha ez utóbbit jelöli, azzal a papírral kell továbbmenni az adott szakértői bizottsághoz. Ez nem magánúton történik.
2012. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!