Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben haza kell hozni...

Ilyen esetben haza kell hozni a gyermeket délben az oviból?

Figyelt kérdés
Az anyuka otthon van GYED-en ,a családnak itthon nincsen autója (apuka elvitte Németországba dolgozni) ,nincsen a család lakhelye és az óvoda között (10km) egyáltalán tömegközlekedés 9-től délután fél 3-ig,akkor elvárható,hogy az anyuka délben elhozza a nagyobb gyermeket valamilyen módon ?
2012. jún. 21. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

szerintem ha van otthon még egy gyereked, akkor vagy alvásidő után érdemes elhozni a gyereket vagy ne is járjon inkább...mert különben csak rángatod a kicsit és neked sincs egy perc nyugtod sem, mert mire elviszed, már hozhatod is haza...

Ha nem tudod megoldani, akkor gondolom nem fogják elvárni, hogy oldd meg a lehetetlent, akár írásban is kérheted, hogy hadd maradjon a gyerek. Nálunk is én GYED-en vagyok, de nagyon szorgalmazták, hogy aludjon ott a gyerek, ne lógjon ki a többi közül, hogy őt meg elhozzuk. Mindenkinek jobb így.

Egyébként nem értem, kötelezni akarnak arra, hogy ebéd után hozd el? Milyen alapon???

2012. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak célozgattak rendesen,nem köteleztek.


Nem vehetem ki,mert már óvodaköteles.

2012. jún. 21. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
hát célozgassanak, neked meg nem indítanak különbuszt a Volánnál, mondd meg, hogy nem tudod megoldani és kész.
2012. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Utasítsd őket vissza a fent leírtakra hivatkozva. Nincs olyan, hogy kell.
2012. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy csak célozgatnak, mert nem közelezhetnek, hogy elhozd, hiszen a te gyereked után is felveszik a fejkvótát teljes egészében. Vagy jár a gyreek oviba vagy nem. Egyszer óvónő már elmagyarázhatná nekem, miért lovagolnak minden oviban azon, hogy mindenki, aki tud, menjen haza ebéd után, és nálunk pl egész nyáron (3 hónapig) nem mehet oviba, akinek otthon van az anyukája.


Na és mégis hogyan oldanád meg, ott vársz egész délelőtt az ovi előtt a kicsivel? Utána meg hármasban hazabicikliztek?

2012. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
a magyarázat, hogyha ott eszik, akkor kapnak fejkvótát, ha nem eszik, akkor nem kapnak. Szóval ha már megette a kaját, mehet haza, nincs rá szükség. Egyébként nem értem, mi ez az ottalvás-ellenesség, hiszen, úgyis alszik, nincs vele gond addig sem.
2012. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is gyeden vagyok, a harmadik babámmal, a 2 kisebb itthon van velem, a nagyobbnak meg 10 km-re van az ovija nekem jogsim, autóm nincs. Busz reggel 6-7-8-9-10kor van, utána délután 4ig semmi.

Nekem is azt mondták hogy csak délelőtt járhat a gyerek. Én meg mondtam hogy így nem tudom hurcolni mert nincs hogy hazahozzam...meg a 2 kisebbel meg egy nagyobbal utazgatni amúgy is vidám dolog pláne így 40 fokban.

Úgyhogy nem megy. Kötelező vagy sem, nem jár oviba. Ez van.

2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!