Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellenkező nemű testvérek,...

Ellenkező nemű testvérek, meddig láthatják egymást meztelenül?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Mit értesz az alatt, hogy "láthatják"? Szerintem erre nincs szabály. Én a testvéreimet most is látom, a gyerekeim sem bújkáltak egymás elől, a nagylányomnak volt egy kicsit szégyenlősebb időszaka 10-11 éves korában, akkor a fürdőszobába vonult öltözni, vagy bezárta a szobája ajtaját. Aztán ő is kinőtte. Most is öltöznek nyugodtan egymás előtt, ha úgy jön ki a lépés. Nem hiszem, hogy a meztelenségben bármi "szégyenletes" lenne, amit "nem szabad látni".
2009. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

folytatás.

Egyébként engem is, az apjukat is látják meztelenül, ha úgy jön ki a lépés.

2009. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem, van-e olyan korhatár, amikor már nem jó valamelyiküknek?
2009. júl. 12. 13:05
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha valamelyiken azt látod,hogy szégyellni kezdi magát,vagy bámulja a testvérét,akkor jobb ha onnantól nem meztelenkednek egymás előtt.
2009. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Első hozzászóló: egyáltalán nem egészséges, hogy a gyerekek láthatják a szüleiket meztelenül. Én 24 éves vagyok, de csukott szemmel, vakon tapogatózva adom be a törülközőt a fürdőbe még anyukámnak is, ha kéri. Hát még apukámnak. Na de ők is visszaadják ezt. Én is így fogok tenni a saját gyerekeimmel. Az más, ha valaki beteg, és nem lehet elkerülni (pl meg kell vkit fürdetni), de azt diszkréten tesszük, és hamar elfelejtjük. Én így tartom helyesnek.
2009. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
A meztelenkedés nem természetes.Ha otthon azt látják,hogy az egész család meztelenül járkál,akkor nem lesz semmi szégyenérzetük idegenek előtt sem.A meztelenség a hálószobába,vagy a fürdőszobába való.A gyerekek 6-8 éves korukban kezdenek szégyenlósek lenni,a fiam már 3 éves korában az volt.Erre nincs szabály.
2009. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%
Az én lányom 5 éves , és már régóta, nem meztelenkedik, még a 4 éves tesója elött sem(fiu).Mindíg korholtam egy pár szóval , hogy ne vetközzön le mások elött, pl ha jönnek hozzánk akkor, meg a testvére elött sem, mert kisfiú, és örülök , hogy így tettem, mert mostmár természetes neki, hogy nem szabad .Az első válaszolóról, meg még ilyen borzalomról nem is hallottam...Ha lesznek unokáid azok elött is ez lessz?
2009. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

A nagyszüleimet is láttam öltözni, söt amikor ápoltam őket akkor mosdattam is évekig.

Miért szaunában akkor mit csinálsz? Nem szabad olyan szégyenlősnek nevelni a gyerkeket, hogy aztán ide irogassanak, hogy nem mernek levetkőzni a nőgyógyásznál, hogy nincs orgazmusok, mert szégyenlősek.

Mi sem rohangálunk meztelenül, de ha öltözöm, akkor sem zárom magamra az ajtót. Ha valaki a cslaádból éppen arra jár, akkor semmi gond.

Azt tapasztalom azoknál probléma a meztelenkedés, azok "leskelődnek" ahol ez nem egy természetes állapot.

Ha szaunába megyek ott is meztelen vagyok és mások is látnak. Jesszusom!

2009. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a meztelenkedés is egy lyan dolog,hogyha természetes,akkor nem baj,de ha azért meztelenkedsz,mert valaki azt mondja ez így jó és közben feszengsz,akkor inkább ne tedd!

nyilván pucéran nem kell járkálni a lakásban,de ha véletlenül meglátnak a gyerekek,abban nincs semmi.

ha valamelyik gyereknek zavaró, akkor öltöztesd inkább fel őket,nehogy valamelyik sérüljön.

2009. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
19:00-nak: Rosszul gondolod szerintem. Igenis hogy látniuk kell a felnőtteket meztelenül. Meg kell ismerniük az emberi testet, látniuk kell, hogy a felnőttek mások, mint a gyerekek. Így nem lesz gondjuk a pubertás korban, amikor változni kezdenek, nem ijednek meg a saját testüktől. A tesókat sem árt, ha látják, mert akkor természetes lesz nekik, hogy a lányok mások, mint a fiúk. Ha ezt otthon tiltják, akkor az oviban, vagy a suliban kezd a gyerek érdeklődni, ahol már lehet, hogy kellemetlen helyzetbe kerül miatta. Nem azt mondom, hogy direkt kell mutogatni magunkat, de ne kezdjünk kapkodni, ha ránk nyit a manónk. Ezzel csak zavarba hozzuk.
2009. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!