Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajanlanatok 3,5-4 eves kislany...

Ajanlanatok 3,5-4 eves kislanynak tartalmas, "ertekes" mesekonyvet?

Figyelt kérdés
tudom, hogy rengeteg van...eppen ez a baj.rovid, artalmatlan es nem bugyuta meseskonyvet keresek.meguntuk a boribon, annapetigergo, bogyo es baboca szerueket, grimm es andersen mesei meg nehezkesek szamara, esetleg rovidebb feldolgozasban. szereti a tunderes, kiralylanyos, kedves meseket. irjatok, legyetek szives szerzot, konyv cimet is. elore is koszonom:)

2012. júl. 12. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bálint Ágnes : Labdarózsa

2. része Labdarózsa lámpája .


egy udvarban játszódik a kiscica, tyúkanyó, Labdarózsa az öreg kutya és kisfiú Dóra-Réka és egy nagyobb kislány szerepelnek benne . mindenféle kalandokat élnek át.

nagyon édes rövid mesék vannak benne könnyü olvasni erőszakmentesek.


Kippkopp és Tipptopp két gesztenye gyerek kalandjai nem tudom ki írta .


Szutyejev is írt egy nagy piros mesekönyvet a sün akit nem lehet megsimogatni címmel . rövid állatmesék vannak benne csodásak . ne riasszon az orosz szerző .

2012. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rózsaszín könyvek pl: A széttáncolt cipellők, a lányom 3,5 éves és imádja. Ilyen még pl.: Tomanné Jankó Katalin szerk.: Hercegnők nagy könyve.
2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amik itt a listán elöl vannak, nekünk ebből van meg pár. Igaz, hogy keménylapos, tehát kisebbeknek is való, de az én lányom még mindig nagyon szereti ezeket. Jól le vannak írva ezek a királylányos mesék, csillog-villog, tele képekkel.


Amikor az igazi Hófehérkét olvastam neki, teljesen kivolt, hogy meghal meg ilyenek, még ehhez pici, de ezekben a rózsaszín könyvekben olyan jól van leírva, hogy egy 3,5 éves simán befogadja és megemészti.

2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Cipelő cicák, Rumini, ill. a régi klasszikusok: Pom-Pom, Kockásfülű nyúl, Süsü, Barátnőm Bori, Eperke stb.

Alexandra vagy Libri honlapján mindnek utána tudsz nézni részletesen is.

2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a link, amit küldtem.

Írd be a napraforgó kiadó keresőjébe, hogy csodálatos rózsaszín mesék, úgy jó lesz.

Bocs.

2012. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most a Márti könyveket imádja. Gyönyörű a grafikájuk is, és szépek a történetek.
2012. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

koszonom! kippkopp es tipptopp is "kifutottak", szutyejevet olvassuk:)

vasaroltam egy "magyar nepmeseket" is de sokszor jelenik meg a mesekben az ordog, halal, eroszak es nehez a nyelvezete is...nem megvedeni akarom ezektol, csak meg nem erti oket illetve szorong toluk.

2012. júl. 12. 14:41
 8/14 A kérdező kommentje:
mindenkinek kosznom megegyszer! "napraforgokiados" valaszolo, pont ilyesmire gondoltam!!!! klasszikusok kicsit egyszerusitve, remek!
2012. júl. 12. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy érdemben nem tudok segíteni, csak jelzem, hogy nekem is ugyanez a gondom. 4 éves kisfiam most már kezdi unni a Babócát, Anna és Petis, állatkás meséket is, a nagyobbaknak való könyvekhez meg még túl kicsi. Szeretne harcolós, lovagos varázslós könyveket, de azok olyan félelmetese vagy bonyolultak, hogy esélyünk nincs :(


Úgy érzem, hogy kicsit szakadék van ebben az időszakban könyvkínálat terén.

2012. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia, mi is hasonló cipőben járunk, ebben a hónapban lesz 4 éves a lányom. Járunk könyvtárba, és a héten többek között kikölcsönöztük Berg Judit Tündérváros és Tündér biciklin könyveit. (Berg Juditról a Maszat könyvek ugrottak be, ami nekem nem igazán tetszik, de a könyvtárban beleolvastam a Tündéresbe és kellemesen csalódtam.) Igaz azt írtad, hogy rövid meséket keresel, ezekben pedig kb. 5-6 kicsit hosszabb mese van, de annyira kedves, és ahogy írtad ártalmatlan mesék, szép mondatok, nem csak tucatkifejezések, és állandó szóismétlések, hogy nagyon kellemes volt olvasni. A lányomnak is nagyon tetszett. Utánanézek mert ennek a Tündér sorozatnak van több része is, szerintem elolvassuk azokat is. Ha jártok könyvtárba nézz bele ezekbe.
2012. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!