Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi munkaviszonynak kell...

Mennyi munkaviszonynak kell meglennie ahhoz, hogy kapjak GYED-et?

Figyelt kérdés

10 éves munkaviszony után mentem szülési szabadságra első gyermekemmel, mikor 2 éves múlt megszüntették a munkaviszonyomat. 8 hónapig még GYES-en voltam, és utána sikerült munkát találnom. Szeretnék mégegy babát.

Mennyi ideig kell dolgoznom ahhoz, hogy ne csak GYES-t, hanem GYED-et is kapjak?

Mi van akkor ha a terhességem alatt mondanak fel? Akkor is járnak ezek a juttatások?


2012. júl. 13. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
1 évet eddig elég volt 180 nap,de most 365 napnak kell lennie szóval 1 év., azt nem tudom hogy folyamatos munkaviszonynak kell lennie, vagy megszakítva is él..
2012. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
megszakítva is lehet, lényeg az, hogy a szülés napján valamilyen módon biztosított legyél (munkaviszony vagy munkanélküli ellátás), vagy a szülést megelőző 30 napon belül szűnjön meg a munkaviszony.
2012. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahova felvettek dolgozni ott mindenkinek határozott időre, 6 hónapra szól a szerződése és azt hosszabítják meg ha lejár.

Tehát ha mondjuk teherbe esek és felmondanak, akkor már nem is jár a GYED? Akkor sem ha dolgoztam 1 évet?

Terhesen meg ugye reménytelen lenne elhelyezkedni...

2012. júl. 13. 21:42
 4/5 anonim válasza:
80%
Ha beleférsz a 30 napba, akkor semmi gond. Nekem azt tanácsolták (a TB-ben), hogy ha járna munkanélküli a napok után, akkor időzítsek úgy, hogy a szülés napján még kapjam. Nehéz így felvételt nyerni bárhová is, még határozott idejű szerződéssel is, mert a munkáltatók úgy vélik (jogosan), hogy bármikor közbejöhet valami terhesség alatt. Engem sem vettek fel, pedig még csak 8 hetes voltam...
2012. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mióta dolgozol?

Összesen a szülést megelőző két éven belül kell 365 nap. Ebbe beleszámít minden olyan nap, mikor munkaviszonyban állsz, még a táppénz is.


A terhességed alatt csak akkor mondhatnak fel, ha próbaidőn vagy, vagy nem jelentetted be a felmondás előtt a terhességedet. Ha bejelented, onnantól él a védelem.


Ahhoz, hogy kaphass gyedet, a szüléskor is élnie kell a munkaviszonyodnak (vagy kell legyen egyéb biztosítotti jogviszonynak.)

A tgyáshoz az is elég, ha a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, de ez gyedhez már nem elegendő.


30 napos kitétel nincsen, nem tudom, mire gondot az előző válaszolód (max. a folyamatos jogviszony meghatározásánál játszik szerepet a 30 nap, de esetedben ez nem volt kérdés.)


Ha elveszíted a munkádat, akkor is járhat mind a gyed, mind a tgyás, tekintettel arra, hogy jogosult lehetsz álláskeresési támogatásra, ami a 365 nappal együtt már jogosít gyedre, tgyásra.

2012. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!