Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag: Mi legyen a...

Szobatisztasag: Mi legyen a kovetkezo lepes?

Figyelt kérdés

2 eves volt egy hete lanyom. Mar tobb, mint egy hete ha nincs rajta alul semmi (se pelus, se bugyi, se kisnadrag), akkor pisil/kakil magatol bilibe. Elerheto tavolsagban van mindig a bili. Magatol megy es raul.

Ha rajta van valami alul, azt hiszi, hogy pelus es kiengedheti a pisit.

Mit csinaljak most? Szeretnem, ha nem csak meztelen lenne szobatiszta. Adjak ra bugyit, hagyjam, hogy parszor belepisiljon es akkor majd megtanulja, hogy oda nem jo kiengedni a pisit? Most, hogy lehult kicsit az ido, tudunk kinn lenni az udvaron akar egesz nap.

Akinek hasonloan kezdodott a szobatisztasagra nevelese, az mennyi ido utan erte el, hogy feloltozve is szobatiszta legyen a gyerek. Kort es nemet is irjatok leci. Olvastam mar egy helyen, hogy nem sok ido, meghogy par alkalom (egy cikk szerint), de ez tenyleg igaz? Az a par alkalom egy hetet jelent vagy par hetet?


2012. júl. 16. 07:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1 hèt volt, mire szólt hogy Pisi, anya hozz bilit!

Szerintem olyan gyerek akinél ne lennének balesetek, hogy ne pisilne ide oda, vagy ne kakálna be a bugyiba. Felmosom és kész. Nem szabad megszidni!

Még utánna is kb. 1 hónapig volt hogy 1-2-3 naponta 1 pisi be csurgott a bugyiba.

Na meg így hogy bepisil, érzi hogy kellemetlen, és így jön rá hog szólnia kell, ha nem akarja hogy pisis kellemetlen nedves ruhában legyen, ezért azt is szokták, 5-10 percet rajta haggyák a pisis ruhát.


Ha kimentünk vittem 1-2 váltás bugyit nadrágot, játszótéren, városban ha bepisilt, csak kicseréltem, nem kellett haza rohanni.

2012. júl. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, hogy valaszoltal:D 1 het az nem olyan borzaszto hosszu:D Egyebkent en is arra gondoltam, hogy nem szedem le egybol a ruhat, ha nem szol, hogy pisis a ruha, hanem hagyom rajta egy percig. Olyan leszoktato bugyijaink vannak, amik kicsit vastagabbak, igy ha kevesebbet pisil, akkor csak a bugyi lesz pisis. Igy sokkal kevesebb megy a parkettara, szonyegre. De igy meg plane jo, hogy kinn lehetunk az udvaron. A bugyiban ugyanugy erzi, hogy bepisilt, mert nem zarja magaba a nedvesseget.
2012. júl. 16. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!