Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erőltetett szobatisztaság?...

Erőltetett szobatisztaság? Ugye nem rontottam el semmit?

Figyelt kérdés

EGy hete nincs a lányomon(20 hós múlt) napközben pelus, kérdezgetem kell e neki pisilni, ha hosszú ideig is nemet mond, akkor szépen együtt a bilire sétálunk,és elvégzi a dolgát. Együtt örülünk, kiöntjük, ő húzhatja le a wc-t.

Az első pár napban be be csurgott neki, tegnap viszont egyszer kellett csupán bugyit cserélni,mert bekakilt. Elmondtam neki,hogy azt is a bilibe kell,nem szidtam le,nem voltam rá mérges.

Alváshoz kapott még pelust, és most éjszaka többször is felébredt, egyszer bekakilt(pedig éjszaka már nem szokott), és szólt,hogy kaka.

Ma viszont később ébredt, 9kor levettem a pelsut,és mostanáig nem pisilt.


Elvagyok keseredve, ugye nem erőltetem rá?? Első baba teljesen tanácstalan vagyok, körülvéve olyan ismerősökkel, akiknek már másfél évesen teljesen szobatiszta votl a gyerekük, még éjszakára is:(:(!!!!!!!

Ha kellene neki akkor pisilne ugye???

Nem csinálom rosszul???


2012. júl. 15. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen , pisil, nincs semmi probléma. Most ritkábban pisilnek.
2012. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy a gyereke 1,5 évesen szobatiszta, az hazudik. Vagy textilpelenkát használt. Amelyik gyerek még bekakil-bepisil, mégha csak napi egyszer is, az nem számít szobatisztának. Az én lányom majdnem 3 volt, mire teljesen szobatiszta lett. A fiam most 2,5 éves, próbálkozunk, de semmi eredmény, én egyelőre még hagyom. Nem késtetek le semmiről. A korán szobatiszta gyerekeknél gyakori a visszaesés.
2012. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy pisil ha kell neki.Az én lányom is volt hogy egész nap visszatartotta.Vissza kellett neki adnom a pelenkát.
2012. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen jól csinálod! Pisil majd, ha kell neki. Lehet, hogy pisilt a pelusba, olyan jó nedvszívók a mostaniak, hogy észre sem lehet venni egy kevés pisit benne. Nehogy elhidd már, hogy valaki 1,5 évesen szobatiszta! Az egy nagy kamu! Nem érett testileg rá egy 1,5 éves gyerek. Nem olyan erősek a záróizmai, hogy vissza tudja tartani. Kivételek persze lehetnek, meg csodagyerekek is! Meg csodaszülők! :-)
2012. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont, hogy többet pisilnek most.

Szerintem visszatarja a pisit, esetleg volt valami rossz élménye ezzel, talán tényleg erőlteted picit.


Többi gyerekhez ne hasonlítsd ezt, mert nem egyformán működnek, csak idegesíted magad vele, még csak 20 hónapos nem vagytok lemaradva. A mi barátaink, rokonain 2,5-3 év között lettek mind szobatiszták szinte egyik napról a másikra.

Egyébként ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesz egyre több az eltérés, eleinte még csak 1-2 hónap, majd akár 1 év is kézügyességben, önálló evésben, könyvválasztásban stb.

A lényeg, hogy ezt fogadd el és a kislányod kicsit se érezze, hogy elégedetlen vagy vele, ő neki ez most így megy (amúgy tök átlagos).

2012. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen visszatartás, felhívtam az orvost, hogy mi a fene ez és azonnal rávágta, hogy bilierőltetés miatt szokott ez kialakulni. Mi akkor 2 évesek voltunk, nem is próbáltam még a bilit akkor egyáltalán, de el is múlt, nem tudom mi volt.
2012. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az első két napban sokszor kérdezgettem,hogy kell-e neki,és mindig nem volt a válasz,nem ült a bilire, be is csurgott neki egy pici,akkor viszont szalad,és ült a bilire, oda ment a többi.

Azóta óránként,másfél óránként megkérdezem,kell-e, és ha nem szól,megyünk a bilire, szépen ráül, próbálkozik, ha nem kell,feláll és mondja,hogy nem. Ilyenkor is megdicsérem,hogy nem baj, majd jövünk kicsit később.

Tegnap a kakától ijedt meg kicsit:(

2012. júl. 15. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, olvasd el szerintem:

[link]

2012. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!