Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy álltok a barátok,...

Ti hogy álltok a barátok, ismerősök gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Valójában arra lennék kíváncsi,örültök-e ha a ti lakásotokban játszanak eggyütt gyermekeitek,mondjuk a szomszéd vagy a barátnőd gyermekeivel?Azért érdekel,mert a legközelebbi barátnőm,szinte mindennap jön hozzánk a lányával,ennek mi a fiaimmal örülünk is.Ellenben ő nem hív minket,sőt legutóbb is kitalált valami ürügyet,amikor megemlítettem,hogy beugranánk.nem tudom,csak nekem fura-e ez.Bunkóság,vagy érthető?

2012. júl. 17. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon figyelek az ilyen dologra. Ha valakit valamiért nem tudok visszahívni vagy nem fogadja el a meghívásom, akkor mi se nagyon megyünk. Könnyen megkapod a hátad mögött, ha nem is vagy hibás, hogy élősködsz rajta. amikor lakásfelújítás volt, akkor persze mi mentünk többet, de nagyon figyeltem rá,hogy időnként én vittem a nasit, iszit.
2012. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem szép, ha mindig nálatok vagytok. Én örülök, ha jönnek hozzánk ismerősök gyerekkel. Minél több gyerek, annál jobb! :)

Vajon miért nem engednek be a lakásukba? Nem tör-zúz a gyereked, nem tett tönkre valamit, vagy nem hangoskodott túlzottan? Netán nem volt nehéz úgymond kitessékelni titeket? Esetleg van otthon olyan családtag, aki nehéz természetű és nem szereti a látogatókat? Netán rosszabb körülmények között laknak és szégyellik, vagy nincs pénz kínálgatnivalóra?


Bocs, nem benned akarom keresni a hibát, de ennek annyiféle oka lehet!

2012. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy lenne illő hogy hol itt,hol ott vagytok.Nekem is van ilyen ismerősöm több is,hogy a gyerekek szólnak hogy eljönnének,és megkérdezi hogy eljöhetnek-e,de minket még sosem hívtak.Hívatlanul én meg nem megyek.Hát azt hogy szinte minden nap itt lenne valaki azt nem igazán viselném jól.Hetente 1x-2x szoktak jönni hozzánk ismerősök.Én azt sokkal jobban utálom mikor jön a gyerek,csenget,vagy látja hogy kint vagyunk és jön.Az anyja meg azt se tudja hol van a 8 éves gyereke,kinél.Többször hívott már fel azzal hogy itt van-e nálam a fia,sötétedés után.Arról nem is beszélve hogy nekem kell elküldeni,mivel nincs megszabva meddig lehet....én ha a lányom el szeretne menni játszani,vagy megyek vele,vagy felhívom a másik anyukát,ráérnek-e,és 1-2 óra után megyünk haza.Szerintem ez így normális.
2012. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazából én arra gondolok,hogy itt a gyerekekről van szó.2 éves fiaim szeretnek pakolászni nagyon.na már most az övé is ,de engem nem zavar.Bár idősebb is,tehát nyilvánvaló,hogy okosabban játszik már.Szerintem tuti,ez az oka,egyszerűen nem akar visszapakolni utánunk.De nem esik túl jól..
2012. júl. 17. 13:27
 5/17 anonim ***** válasza:

szinte minden nap mennek és téged meg nem enged be a lakásába? Hát kérdezd meg, hogy mikor lenne nekik alkalmas visszaadni a látogatást. Mondhat ő időpontot.


Hát én nehezen viselem, amikor átjön több gyerek, mert az én két fiam is elég vad, 2 és 4 évesek, plusz még 2 gyerek ebből a korosztályból, nagy a zűrzavar a kicsi lakásban.

2012. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem,nem törnek-zúznak,kárt sosem tettek sehol.Az anyagiak inkább jobbak náluk,mint nálunk.gyerekek előtt sokat voltunk náluk is.csak ketten vannak hétköznap:anya-lánya.
2012. júl. 17. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:

Én pl. azért nem "engedem" be az egyik ismerős család gyerekeit mert anyuka sose szól rájuk akármit vandálkodnak, az én feladatom valahogy kedvesen finoman leállítani. Néha van hogy jönnek ha már nagyon nem elkerülhető, de olyankor nagyot sóhajtok mikor végre elmennek.

Egyébként meg nem járunk át így emiatt csak nagyon ritkán más lakásába vagy ahhoz járunk akit szívesen viszonzunk is.

Legtöbbször játszótéren bandáznak együtt a gyerekek, az ovis társakat meg max.szülinapi bulira hívom (egy kettőt akit kedvelnek a gyerekeim).

2012. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mióta megvannak a gyerekeim,talán 2szer ugrottunk be hozzájuk,max.fél órára.mindig figyelek a lurkóimra,nem is vandálok egyáltalán.Jó,új terepen,szeretnek felfedezni,de simán leállíthatók,nem gond.Ellenben az ő lánya,nálam aludt már sokszor,eszik-iszik,és bizony tett már rosszat is.(falra rajzolt..poharat tört..)végül is nem vettem rossz néven,gyerek,kisgyerek,és a fiúk szeretik.Innen nézve viszont kellemetlen,hogy ő ennyire félti a lakását tőlünk.
2012. júl. 17. 13:42
 9/17 anonim ***** válasza:
Esetleg nem élnek szerényebb körülmények között? Ez nem lehet ok?
2012. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az ismerősöd hasonlóan számolna be a helyzetről, mint itt a 7-es válaszoló. Nem próbálsz meg visszapakolászni a fiaid után egy kicsit? Vagy rájuk szólsz, ha olyasmit pakolásznak, amit nem kéne?

Amúgy meg szent igaz, ha nem akar visszahívni, ő se menjen át!

2012. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!