Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesen (kor...

Veszélyeztetett terhesen (kor és vetélések miatt) könnyített munkakört kaptam. Az orvosok és ismerősök ellenzik, ti dolgoznátok?

Figyelt kérdés
Nem kell emelnem, nincs veszélyes anyag, se egész nap ülés vagy állás, mégis sokat lecsesztek emiatt, hogy munkába álljak. Mit tegyek?

2012. júl. 11. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a babám az első. Ha a doki ellenzi a munkát, akkor hallgatnék rá. Hogy miért? Mert a munka megvár...a gyerek meg az életed, és ha megint elmegy, akkor az nem vicc.


Értem, hogy jól érzed magad, és alapesetben támogatnálak is abban, hogy dolgozz, ha nincs semmi megterhelő és még soha nem lett volna vetélésed, de ha veszélyeztetett terhes vagy, és a doki ellenzi a munkát, akkor most kinek és mit akarsz bizonyítani?

Én a gyereknek bizonyítanék azzal, hogy nyugalomban, az orvosra hallgatva, nem veszélyeztetném egy kicsit sem az egészségünket.

2012. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett terhesen mindenképpen otthon maradnék inkább! Teljesen mindegy, hogy milyen a munkakör, neked most pihenésre van szükséged, nem feszültségre stb...
2012. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze meghallgatok minden érvet, nekem az lenne a legjobb és legbiztosabb ha itthon lennék szülésig. A II. trimeszterben vagyok. Tanácstalan vagyok. Jó lenne a pénz is, a szerződéshosszabbítás miatt nem kéne munkanélkülinek lennem, aztán meg a hozzáállás sem mindegy esetleg munkába visszatéréskor. Ha nem jól érzem magam, akkor eljövök. Csak nehogy késő legyen.
2012. júl. 11. 13:52
 4/8 Disi ***** válasza:

Az első babámmal barnáztam még az elején. Mondta a doki, hogy feküdjek. Nem hallgattam rá, el ment a babám. Persze nem biztos hogy megmarad he fekszem, de akkor is egy barom voltam amiért nem hallgattam a dokimra.

Ha jól olvastam a 2. trimeszterben vagy, de ettől még miért nem hallgatsz a dokidra?

2012. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem barnáztam, nem véreztem, az eddigi tesztek mind jók. A vetélések meg a veszélyes anyag miatt vettek táppénzre eddig. Az hogy valakinek több vetélése volt, és nem kell feküdnie, akkor nem szabadna dolgozni?
2012. júl. 11. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt vetélésem, és nem is véreztem, egyszer volt egy olyan görcs (16 hetesen) hogy a mentő vitt az ügyeletre, de haza is engedtek 1 óra múlva, de onnantól nem engedtek dolgozni! laza irodai meló volt!
2012. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

otthon maradtam mert a babám volt az első! Most itt szuszog a kiságyban!


van már gyermeked?

2012. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem miért ragaszkodsz ennyire a munkához?

Ilyenkor alapvetően, ha választani kellene, akkor az anyukák inkább a baba egészségét választják.

Értem, hogy most jól érzed magad, de ha a baba elmenne, akkor nem gondolnád, hogy "te jó ég miért nem hallgattam a dokimra és maradtam inkább otthon"?

Tudom ez "a velem úgysem történhet meg kategória", de ha mégis megtörténik, akkor mi van?

A munka az életünk egyik része, a gyerekünk meg maga az élet. Azt válaszd, amelyik a fontosabb neked. Nekem a baba lenne az.

2012. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!