Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az olyan anyuka aki naponta...

Az olyan anyuka aki naponta sétál, kirándul, játszóterezik a gyerekeivel, lusta, semmirekellő, mert nem a házimunkával foglakozik eközben?

Figyelt kérdés

Hiperaktív a 6 éves fiam és van még egy kissebb testvér is,gyorsan elvégzem a házimunkát,majd az egész napot szinte kirándulással,sétálással töltjük,anyukám szerint ez felháborító.


Mindig van tiszta ruha és rend is van,étel is mindig kerül az asztalra,bár néha gyorsan elkészíthető egyszerű dolgokat csinálok.


Anyukám szerint a gyerekekkel való folytonos séta helyett elvárható lenne,hogy mivel közel laknak segítsek a kertjük művelésésben napi 3-4 órát :-O .Kérdeztem,hogy hová tegyem a gyerekeket eközben,azt válaszolta ,hogy én is elvoltam kiskoromban a járókában egész nap míg ő kapált.

A hiperaktív fiamat is magammal kellene vinni,aki garantáltan kitaposná az összes veteményt,hiába próbálnám fegyelmezni.


Felajánlottam,hogy segítek,ha közben anyukám vigyáz a gyerekekre ,de ezt a módot nem akarja elfogadni.


2012. jún. 15. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem!!! Sajnos az idősebb korosztály nem tudja mi az hogy hiperaktiv.


Szerintem nagyon jól csinálod!


Esetleg ha a párod hazaér, együtt nem tudtok átmenni, és míg Ő a gyerekekkel van, Te tudsz picit segíteni a szüleidnek.

2012. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A párom külföldön dolgozik sajnos.


A hiperaktív fiam miatt van ez az állandó kintlét,mert muszály felügyelni és igyekszem neki biztosítani a mozgáslehetőséget,mert úgy sokkal könnyebb vele.

Télen ,ha nem lehet kimenni,akkor aztán nagyon nehéz vele.

2012. jún. 15. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Én inkább bevonnám a gyerekeket is a munkába. A nagy már simán tudna segíteni egy csomó mindenben. Ha kap gyerek kertészeti szerszámokat, tuti nagyon élvezné.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, nem nem semmirekellő. Mi is imádunk kirándulni, sétálni, játszóterezni, de én a kertet is nagyon szeretem, és a veteményesemet (ami idén van először) kimondottan imádom. Szeretek ott időt tölteni, amíg a pici a földön kúszik mászik, vagy homokozik.

2012. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha rossz állapotban vannak a szüleid, akkor lehetőségeidhez mérten illik bevásárolni nekik, néha kitakarítani náluk, időnként ételt vinni nekik. De napi 3-4 órában művelni a kertjüket? Az azért túlzás.
2012. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetesen a kinti, kerti munkára gondoltam, így szabad levegőn van, nincs bezárva a lakásba.
2012. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaj, megértem, enyém ugyan nem diagnosztizált hiperaktív, de rettenetesen sok a mozgásigénye és tök fárasztó, hogy csapong össze-vissza és jobban bírja, mint a Duracell-nyuszi, egész nap a szája is jár, feltűnően túlmozgásos. Na, én meg azt kaptam, hogy miért nem viszem ki? A kedves szomszédok szerint azért futkározik este, mert nem fárasztom le. Mert reggel 6-tól este 9-ig ugrabugrál. De. van séta, bolt, játszó, ez 2-3 óra, du. meg még kb. 2 óra kintlét. De ha egész nap kint van a kertben, akkor is fut este, hogyan fárasszam le?? A lakás meg úszik persze...3 éves, nem küldhetem ki egyedül.


A lakást minek nyalni egész nap szerintem is, egyébként ha sokat vagytok kint, kevesebb a kosz bent!

Anyád veled akar kertet gyomláltatni, valahogy nekem ez jön le.

Ja, és szerintem sokkal fárasztóbb a gyerekezés, mint a házimunka. Meg különben is 6 évest akar járókába tenni, vagy mi? Ha néha vigyázna rá, ismerné, nem beszélne ilyeneket. Hidd el jól csinálod, te tudod, mik a gyerekek igényei, használjátok ki a jó időt!!

2012. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jasszusom ezt anyukád érezteti veled? Szegény :( Azt hittem valami kedves jóakaró beszél ki a hátad mögött.

Nos nálunk is mindig rend van és mosott vasalt ruhákba járunk mégis rengeteget vagyunk kint. Mondjuk lakásban könnyebb, mint a kertes házban, mert kevesebb a dolog.

Szerintem 1x simán megérdemelné, hogy elmenjetek (persze a gyerekeket és a téged érintő stressz miatt csak fikció) és lássa, hogy mivel jár egy hiperaktív gyerek + egy kicsi és mennyire nem lehet a kertben bogarászni mellettük.


Áh, tudom könnyű mondani, de próbálj meg ne foglalkozni vele.

2012. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy segítsen a hiperaktív 6 éves, hát pont az a lényeg, hogy ő nagy koncentrációval fog tudni bármit is csinálni rövid ideig. Nem fog 3 órát gyomlálni...
2012. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem belülről ezt csak te látod, sem mi, sem anyud, ha így érzed ez a legjobb, így tedd, ne hallgass rá. eleve külföldön dolgozó férj és hiperaktív gyerek mellett le a kalappal hogy még rend is van, ráadásul kompromisszumot is ajánlottál, szerintem megteszed és megtetted a tőled telhetőt. Ettől többet nem hiszem hogy bárkinek várnia kellene tőled!!!
2012. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A hiperaktív kisfiamról már megmondta anyukám,hogy rá ne bízzam egy percre sem,mert ő úgysem bírna vele.


Volt,hogy megpróbáltam segíteni anyukámnak,miközben ott volt a kisfiam,de hol kitaposott valamit,hol a kapát akarta magának és úgy ordított,hogy az összes szomszéd meg volt döbbenve,aztán fára akart mászni,fel akart menni a cseresznyefatetejére a létrán,bármire kértem ellenkezett,kiabált,nem tudtam odafigyelni a munkára,mert folyton szaladgáltam a fiam után és igyekezem kivédeni,hogy valami tragédia történjen,ez egyébként mindig és mindenhol ez van,mert nulla veszélyérzet mellett nagyon nagy kalanvággyal vág bele bármibe és ha korlátozom ,akkor pedig ordít,nehéz vele.

Egy felnőtt ember kell hozzá aki csak rá figyel,mert egy perc alatt baj történik külöben vele.

2012. jún. 15. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!