Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Nem bírom...

Mit csináljak? Nem bírom tovább a sok fecsegést

Figyelt kérdés

3 éves kislányom megállás nélkül beszél, megállás nélkül figyelnem kell vagy valamit utána mondanom vagy válaszolnom vagy bármi. Egész nap nincs szünet, mondd okosakat is mondd se füle se farka sületlenségeket, ha a kistestvérét pelenkázom akkor főleg megállás nélkül ugrál és magyaráz mellettem, mindig van valami amit kér amiben segíteni kell amit el akar azonnal mondani, sokszor enni sem tud rendesen mert megállás nélkül beszél helyette...

Sokat beszélgetek vele, figyelünk rá és a testvére érkezése előtt is ilyen volt, mit lehet ezzel kezdeni?

Nem bírok már mindíg rá figyelni, hihetetlenül fáraszt főleg amikor mindenféle értelmetlen butaságot beszél :( Ha mondjuk neki hogy most Apa és Anya beszélget ő vagy üljön csöndben mellénk vagy menjen játszani akkor pár perc után neki kakilni kell és kakil is, vagy pont elesik és ordít, vagy egy játékot ki akar venni és nem éri el vagy bármi. Annyira elfogyott a türelmem már főleg mióta a kicsi megszületett mert elég fáradt vagyok, Pedig nagyon szeretem mindkettőt :(


2012. júl. 19. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez két külön probléma szerintem, az egyik, hogy folyton beszél. A másik, hogy ha a férjeddel beszélgetni akarsz vagy más dolgod van, akkor a gyereknek kakilni kell vagy nem ér el valamit vagy elesik éppen.


A másodikról nem tehet, ez a gyerekek velejárója, állandóan félbe kell miattuk szakítani, amit az ember csinál. Hogy épp kakilnia kell - hát ezzel igazán nem lehet mihez kezdeni, mégse gondolhatod, hogy szándékos kiszúrásból kakil :) Vagy direkt elesik, hogy téged bosszantson :) Az meg, hogy le kell venni a játékát: egy hároméves még nem tud tekintettel lenni másokra, neki teljesen egocentrikus a világképe, nem gondolja, hogy ez csak neki probléma, hogy nem éri el a játékot, illetve úgy látja, hogy ha neki nem gond, hogy neked emiatt félbe kell hagynod a főzést, akkor az a gond nincs is.


Az első tényleg borzasztó fárasztó lehet. Mesekönyvek stb se kötik le egy kis ideig? És ha többet járnátok játszóra, közösségbe? Ott legalább nem(csak) hozzád beszélne... Ősztől biztos megy oviba, majd hiányozni fog a karattyolása!! :)

2012. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb. ez van, sokszor csak próbálok úgy tenni, mintha figyelnék. Nekem nincs másik, és napközen bölcsiben van, így nyilván könnyebb helyzet. Talán szerepjátékokat találj ki neki, amíg pelenkázod a kicsit, ő is pelusozza a babáját, vagy add feladatnak, hogy meséljen a babának és altassa el, hogy kicsit lekösse más.
2012. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan eza helyzet. hétközben én is kész vagyok, az idegeim néha feladják a szolgálatot, pedig tudom, ez így van rendjén, kell, hogy sokat beszéljen stb.... Viszont csak érdekesség képpen írom, hogy a férjemmel elment a nagyobbom nyaralni (3,5 éves) 5 napra, mi itthon maradtunk a kicsivel (7 hónapos), és most meg az a rossz, hogy egész nap csak babaabbbba, meg gligligliii, meg pelenkézés megy, nincs akihez szóljak, nincs más, csak a szopi, etetés, pelenka, aljáték, altatás kombináció.. :-) MÁr várom őket haza.
2012. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!