Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeketekkel hogy...

2 éves gyermeketekkel hogy telik egy napotok? Ottbent elvan? Lekötik a játékok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

majdnem két éves reggel felkel próbáljuk a bilit, megnéz egy két mesét

8 kor reggeli bent zenét hallgatunk 10 ig aztan ha kell bolt és egyéb hivatalos ügyek hazajöttünk

alszik déltől fél 2 ig

ebéd

mesenézés

udvaron játszunk etse apjával zenét hallgat mesét olvasunk

vacsora

fürcsi

fél 9 kor villany oltás

9 kor alszik reggelig

2012. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igaz majd csak októberben lesz 2 fiam, de azért írok:)

szóval leginkább akkor van el, ha kint vagyunk, játszóterezünk, vagy császkálunk,gyümölcsöt szedünk a közeli fákról:)

A játszón is csak "molyol"elvan magával, betemeti a kezét, vagy levelet,bogyókat gyűjt.

Amúgy délelőtt és délután is ki szoktunk menni, délután elég sokszor megyünk át szüleimhez,itt laknak nem messze.

Ja és a saját játékai nem igazán kötik le, csak ha odaülök mellé.Mikor főzök akkor is inkább leszedi a szárítót, "takarítgat",söpör, minthogy a játékaival játsszon.

2012. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 éves kisfiú. Naponta kétszer megyünk le ebben a szép időben, télen csak egyszer voltunk. Ebéd után két órát alszik.

Idebent elvan. Most már nem olyan anyás, mint pár hónapja, tudom mellette végezni a házimunkát, de sajnos rákapott a videózásra, a Thomas a gőzmozdony és az esküvői videónk a sláger. Ebben muszáj határt szabnom neki, mert ha kb. fél óránál tovább nézi, agresszív lesz.:( A maradék időben vagy egyedül elautózgat, vagy mesét olvasok neki, esetleg rajzolunk.

2012. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ja amúgy 7kor kel,bilizés, reggeli, utána főzök, vagy takarítok, 10kor lemegyünk, játszunk, 12kor ebéd, ébredés után gyümi, játszunk, megyünk fagyizni, vagy szüleimhez, játszótérre.7körül vacsi,utána(vagy ha nagyon koszos akkor előtte)fürdés,8-9között alszik.

2.voltam:)

2012. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, elvan, bár van, hogy nagyon mehetnékje van, akkor egész nap rohangászunk :)


Egy átlagos nap:

9 körül kel, öltözés, reggeli, utána játszik az autóival,

10-11 között általában elmegyünk vagy vásárolni vagy játszótérre vagy postára, piacra, mikor hova.

12-kor ebédel, utána mesét néz

13-16 óráig alszik, de van, hogy 17 óráig

16 óra körül uzsi és elmegyünk megint (játszótér, játszóház stb, attól is függ, hogy a nagyobbik gyerek mit szeretne)

19 óra körül vacsi, majd játék apjával, tesóval

20 óra körül fürdés, utána rögtön alvás.

2012. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Még annyit, hogy elvan itthon vagy legozik velem, "segít" teregetni, mosni, de többnyire bármit csinálok otthagy a fenébe és megy a dolgára, ami legtöbbször autózás, pelenkák pakolgatása, mostanában sokat nézegeti a saját ruháit és a szandiját, pelustéma érdekli, szerintem most azonosul igazán a saját dolgaival. Gyakorlatilag állandóan matat valamivel ami vagy játék vagy 2 fakanál.

(tesója nem ilyen volt, ő egy percet sem volt el egyedül, állandóan játszani kellett vele, ennyi idősen főleg kiskonyházott, főzött nekem, legozott, könyvet nézegettünk, együtt főztünk vacsorát, egy kis vérszipóka volt :) ).

2012. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7-7:30kor kel, megnéz egy mesét, átöltöztetem, pelúscsere, reggeli

9körül lemegyünk a boltba, játszóra

11:30 körül ebéd aztán 1óra alvás

ha felkel játszunk, aztán megnéz egy mesét még én főzök, teregetek...stb

4óra után megyünk le ismét a játszóra, vagy csak motorozni, van h kimegyünk anyósomékhoz, mert ők is otthon vannak délután és ott van nagy kert, cica, kutya...ilyenek

8körül vacsi és utána alvás, kb. 9kor alszik el.


Itthon szépen elvan, van h egyedül játszik (babázik, barbizik, főz, vagy csak szétpakol), de sokat játszunk együtt is pl. a lego duplokkal (most az a sláger).


Egyre tovább leköti 1-1 játék. Eddig csak pár percre volt el vmivel, de most már akár félóráig is elvan vmivel.

2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a fürdés kimaradt :) az vacsi után van :)
2012. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-Reggel 7 körül ébred, attól függ, mikor kell pisilnie.

-Reggeli

-Bevásárlás, csavargással egybekötve

-Tízórai

-Házimunka és játék, bár a kettő nálunk egy és ugyanaz, meseolvasás, amihez kedvünk van

-Ebéd

-2-3 óra alvás, közben én olyan házimunkát végzek pl: felmosás, amit mellette nem akarok, aztán kicsit szuszanok

-Ébredés

-Uzsonna

-Játszótér

-Ha férjem délelőttős ekkor ér haza, játszik a fiával, amíg én főzök másnapra

-Vacsora

-1 mesét megnézünk a számítógépen

-Játék/meseolvasás

-Fürdés

-Alvás

-Ha férjem délutános akkor ilyenkor főzök másnapra, nagyobb takarítást csinálok, vasalok, iratokat rendezek, etc


Ő elvan bent, sok minden leköti: imád mesét olvasni, vagy autózunk, tűzoltósat játszunk, ez nagy sláger, vonatozunk, építünk, most éppen alagutat az autóknak, segít a házimunkában pl: teregetni, szemetet kivinni, porszívózni, rendet rakni, rajzolni szoktunk

2012. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!