Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírtok 2.5 év körüli...

Hogy bírtok 2.5 év körüli gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
A fiam soha nem akar szótfogadni,pedig nem szólok rá minden apróságért.Olyan nehéz.....
2012. máj. 18. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

a fiam 2 év nyolc hónapos.iszonyat hisztis.ha valami nem tetszik,ordít.az utcán közlekedők néznek mindig kérdően,hogy miért ordít ez a gyerek.de nem érdekel a véleményük.ilyenkor nem veszek róla tudomást,és egy idő után abbahagyja.mondjuk elég idegörlő,amíg egész úton ordít hazafelé.

nálunk a legtöbb hiszti a bölcsi utáni időszakban van.van egy kis barátnője a fiamnak,akivel olyanok,mint egy szerelmespár.ezt szó szerint kell érteni,simogatják,ölelgetik,puszilgatják egymást.egész nap együtt vannak,de délután is együtt akarnak lenni.van amikor nincs időm velük sétálgatni,mert még itthon dolgom lenne,ilyenkor jönnék haza,de megy az ordítás,a kislánnyal akar sétálni.De ha megyünk is velük,vagy elmegyünk hozzájuk,vagy ők jönnek,elváláskor is hatalmas ordítás,hiszti van.Úgyhogy nem könnyű.

2012. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is fárasztó, bár ő annyira nem gáz. Vannak kitörései, mikor semmit nem hajlandó elfogadni, csakis úgy lehet minden ahogy ő kigondolta. De szerencsére nem folyamatosan ilyen. Nyugodtabb pillanataiban igen kedves, tündéri kislány. Én meg követem a kedélyállapotát. És próbálok irányítani, mikor szükséges. Kisebb-nagyobb sikerrel.
2012. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nincs vele probléma,de ha megkérem,hogy pl:pakolja el a játékait,vagy ezer más apróság,akkor NEM.Megkérem megint és NEM.És itt elakadtam,innen hogyan tovább???
2012. máj. 18. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok: a rendrakás az nálunk sem megy igazán. Nem szeret elpakolni maga után. Csakis úgy hajlandó, ha együtt csináljuk. De én úgy vagyok vele, hogy az is jobb, mint a semmi. Végülis segít, és nem csak én egyedül pakolok utána.
2012. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is, a hétvégén lesz 2,5 a fiam.

Nem hisztis, talán egy hétre jut 1-2 hiszti, de az is inkább csak kiabálás szintű mérgelődés, aminek viszonylag hamar (pár perc alatt) vége. Meg lehet vele mindent beszélni, stb, szóval nem panaszkodom.

De: ez a 20-szor mondok valamit és még 21-jére sem hajlandó még közelíteni sem ahhoz, amire kérem, kiborít... Ez a szelektív hallás. Ez van. A páromat ez jobban zavarja, ő már azt akarja, hogy elsőre azt csinálja amit mond neki... Ezzel én úgy vagyok, hogy egy egészséges "falnak beszélek" szitu legyen meg, mert gyerek, főleg még 2,5 éves... ez lesz még 5-10 év múlva is, sőt a páromnak szoktam mondani, hogy ő 30 éves, mégis sokszor neki is 5-ször kell mondani bármit... akkor miről beszélünk?

Szóval igen. Idegtépő, hogy nem fogadnak szót, már a fülészeten is gondolkodtam, mert sokszor annyira nem is reagál arra, hogy hozzá beszélek, hogy tényleg azt gondolom, baj van a fülével.... De aztán csak mosolygok ezen, mert normál esetben meg mindent meghall... :o)

Kitartás és türelem. Hol van még a 18 év???? :o))

2012. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehezen! az én fiam augusztusban tölti a 3-at,borzalom amit néha művel! Profin tud már állva de akár fekve is hisztizni ha valami nem tetszik neki! Igazi kis oroszlán ként tud küzdeni és azzal még jobban felhergelem ha nem engedek neki márpedig nem szoktam! Ez az elpakolós dolog nálunk is gond,én pár kérés után erőteljesebb hangon mondom neki hogy pakoljon el akkor már jobban megcsinálja és egyedül.

Az egyik kis barátja még durvábban viselkedik mint ő és sajnos elnézi tőle,volt már hogy bepróbálkozott nálam olyan igazi hasra verős porba hempergős módszerrel de próbálom nem figyelembe venni bár ez ha pl úton vagy bevásárolni vagyunk elég szégyen érzetet kelt bennem mert ugye mindenki minket figyel aztán jön az hogy "milyen anya az ilyen aki ezt tűri hogy a lábainál fetrengjen a gyerek" Sajnos ez tapasztalat :(

Várom ár én is mikor lesz vége ennek a korszaknak de mindíg megkapom hogy ez bizony évekig is eltarthat :(

2012. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jajjj ne is részletezzük.Dec-be volt 2 éves a kisfiam,de iszonyat eleven.

Elmentem ma vele a Tropicariumba,de azt hittem nem tudok vele hazajönni olyan cirkuszt csinált.Mindenki engem nézett.

Mégegyszer nem hiszem,hogy beválalok ilyet mostanába.

Most alszik annyire kifáradt,de úgyérzem én is mindjárt.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En egesz jol birom de lehet csak azert mert napi 8 oraban dolgozom egy irodaban ami eleg laza igy feltoltodom energiaval es "kipihenem" magam. :) Kisfiam reggel 9-tol van bolcsibe delutan 3-ig. Delutan 3-tol a ferjemmel van delutan 5-ig. O le szokta farasztani mert mennek jatszoterre meg minden fele. Mire en hazaerek egesz jo, nyugodt gyerek fogad. Hisztizni meg nem lattam. Neha probalgatja a hatarait vagy huncutkodik de kibirhato. Nemsokara 28 honapos lesz.
2012. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyom jovo honapban lesz 2,5 eves, de mintha rola irtal volna. 500x is elmondhatom, hogy valamit csinaljon meg, de a fule botjat se mozgatja. Aztan persze, ha suttogva megjegyzem, hogy elvitte a cica a fulet, akkor rogton odakap, hogy megvan-e meg:-))) Ha megkerdezem, hogy ki rakja ossze a szetdobalt jatekot, akkor altalaban az a valasz, hogy Aja. Hiszti ritkan van, de akkor latvanyos, leul az utca kellos kozepen, vagy mergeben dobalni kezdi, ami a keze ugyebe kerul. Ha faradt, akkor meg a leglenyegtelenebb dolog miatt is kepes hisztizni. Ma reggel faradt volt, mikor mentunk a bolcsibe es azon kezdett el hisztizni, hogy sut a nap...persze belesutott a szemebe es az zavarta. Udv a klubban:-)))
2012. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!