Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viszonyulnak az óvónők a...

Hogy viszonyulnak az óvónők a nem teljesen szobatiszta gyerekhez?

Figyelt kérdés

5 hetünk van ovikezdésig és bizony becsúszik még a pisi néha a ruhába, a kaki pedig egyáltalán nem megy a wc-be csak a pelenkába (hiába csinálok bármit)..


Nagyon égni fog a fejem, hogy rossz anya vagyok a többi szülő és az óvodai alkalmazottak előtt?


Én már rettegek a szeptembertől..:(


2012. júl. 20. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Óvodája válogatja. A normális oviban (mint a miénk is) nincs probléma ebből, az első időben tele volt a radiátor pisis bugyikkal, nadrágokkal, mert elég sokan becsurrantottak. Aztán ahogy tavaszodott, úgy ritkultak a balesetek. Szóval elég természetes, hogy az ovikezdő szobatiszta gyerekek még be-be csurrantanak.
2012. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szobatiszta, akkor nem mehet oviba. Nálunk el is mondták az első szülőin, hogy úgyis rájönnek, ha a gyerek nem szobatiszta, ezért ha nem sikerülne addigra, akkor ne vigyük. Persze ovodánként is lehet eltérés, van, ahol megértőbbek. Nálunk az oviba 3-szoros volt a túljelentkezés, így több másikat találtak annak a helyére, aki nem szobatiszta. Aki csak alvásra nem volt az, azt ebéd után haza küldték (megmondták anyukának, hogy nem alhat bent). 5 hét azért még sok idő, addig akár fordulhat is a kocka, lehet, hogy mire megy oviba, minden rendben lesz. Próbáljátok megbeszélni, hogy mire oviba megy, jó lenne a wc-be kakilni, pisilni, mert akkor nem mehet és nem játszhat majd jókat a többiekkel. Ha várja már az ovit, akkor talán ez segít valamit.
2012. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Teljes mértékben az adott óvodától/óvónőktől függ, hogyan reagálnak. Nincs arra semmilyen rendelet, hogy csak szobatiszta gyerek mehet óvodába, de nyilván nincsenek felkészülve az ovik általában a pelenkázásra mondjuk, így nem vállalják. Ismerek olyan óvodát, ahol hajlandók pelenkázni is, de azért zömében az a jellemző, hogy elvárják a szobatisztaságot, azonban tudják azt, hogy sok háromévesnél ez még nem teljesen működik. Ahogy azt is, hogy gyakran a már „teljesen” szobatiszta gyerekek is visszaesnek, és bepisilnek az ovikezdéssel járó stressz miatt.


Nálunk tök normálisak voltak, mondtam nekik, hogy szólni kell a gyereknek, hogy menjen el pisilni, mert sokszor nem figyel rá játék közben, erre annyit mondtak, hogy vigyek sok váltóruhát. A kakilás nálunk is pelenkába ment, ezt nyilván mindig itthon oldotta meg a gyerek. Mondjuk én mázlista voltam, és megtehettem, hogy első évben ebéd után elhozom, így a délutáni alvásnál nem volt gond. De soha egy szóval nem mondták, hogy ejnye-bejnye, miért pisil be ez a gyerek ennyit.


Ne rettegj, próbálj lazítani, mert átragad a gyerekre is, és csak rosszabb lesz tőle a helyzet. Gondolj arra, hogy az óvónők hányféle gyereket láttak már karrierjük során, és pontosan tudják, mivel jár az ovikezdés egy gyereknek. Ha pedig nem, akkor kretének (már bocs), és érdemes másik óvodát keresni.

2012. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit: mitől lennél rossz anya? Hogy nem tudtad a gyereked „beidomítani” a szobatisztaságra időre? Remélem, tisztában vagy vele, hgoy minden gyerek máskor érik meg erre, és hiába írják itt sokan, hogy már kétévesen szobatiszta a gyerekük, attól még a tieddel sincs semmi baj. Nekem a gyerekorvosunk azt mondta anno, hogy ez az egész szobatisztaság csak itt nálunk van ennyire túlparázva, pl. Ausztriában fel sem merül a kérdés, hogy 3 éves korig „kell” szobatisztává válnia a gyereknek, tudják, hogy majd az lesz, amikor eljön az ideje.
2012. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor próbálkozunk... aztán majd meglátjuk mi lesz. Az elején én is el fogom hozni ebéd után.. kb. 1 hónapig biztos.

És azt is tudom, hogy 30-an lesznek egy csoportban, tehát nem az az első dolga egy óvónőnek, hogy körbejárja a gyerekeket naponta többször, és kérdezgesse, kell-e pisilni??

Elég jó ovinak mondják a miénket a környéken, ahová felvették a kisfiamat, remélem az oktatás színvonala is olyan lesz.

2012. júl. 20. 17:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy nem kérdezgetik végig naponta sokszor, hogy kell-e pisilni, azonban sokszor ki szokták vinni kérdés nélkül. Legalábbis nálunk elég sokszor pisilnek. De még tényleg van időtök, úgyhogy hajrá! 1. voltam.
2012. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt,sokszor szolt,de voltak balesetek,nem szóltak érte.vitték pisilni őt,aztán mindig kérdezgették,de ő indig azt mondta hogy nem kell,persze csak bement,egy kevés,aztán elmentem dolgozni,és teljesen visszaesett a pisilésben,már nagyon féltem,hogy eltanácsolnak minket,már napi szintű volt a bepisillés,nem csak kicsit hanem teljesen,vittem én orvoshoz,védőnőhöz,beszélgettem az óvodavezetővel,ő biztatott,hogy nyugi megoldják,ne izguljak,ha kell 5* átöltöztetik.de már láttam egyik daduson,hogy nehezményezi már a sok melót.a védőnő szerint tiszta lelki ok,el fog múlni,sokáig tartott de ma már semmi baleset,sőt becsurranás se.beszélj azért az ovónénivel,mond el te mit tapasztalsz és majd ő elmondja mit fognak tenni,neheztelni biztos nem fog,hisz kiscsoportba a bepisilések teljesen elfogadottak.ezt szinte minden helyen olvastam,és halottam is.
2012. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De igen, van rá rendelet. Az óvoda közoktatási intézmény, a bölcsi meg közegészségügyi. Hivatalosan az óvoda nem pelenkázhat, mert arra szigorú feltételek vannak. Az más kérdés, ha néha-néha van baleset, de ha a gyerek nem szobatiszta, nálunk sem mehet oviba. Pedig itt már 2,5 évesen felveszik a gyereket, mivel bölcsi nincs. Nekem is gond, mert a fiammal sehol nem tartunk, de szerintem kizárt, hogy vihetem augusztus végére. Igaz, ő még csak 2,5 éves.

De mondták, hogy csak teljesen szobatiszta gyerek mehet. Ott sem alhat, ha bepisil álmában.

Ellenben van egy beteg kislány a lányom csoportjában, akinek valami vesebaja van, ő többször is bepisil, őt fogadták. A kislány szól, hogy pisilnie kell, de sok a baleset, mert nem tudja visszatartani. Azért azt most mondták neki, hogy középsőbe nem mehet, ha ez nem oldódik meg.

2012. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan az ovi, mint a miénk is, akkor nem lesz gond. Sok kiscsoportosnál előfordulnak balesetek, nálunk a kicsik öltözőjénél a radiátorok rendszerint tele vannak száradó bugyikkal, harisnyákkal, gatyókkal. Az én lányomé kb minden másnap volt kitéve száradni 1,5 éven keresztül, ő a délutáni alvás közben pisilt be. Soha nem néztek rosszallóan, nem mondták, hogy vigyem haza ebéd után, sőt! Mikor én kérdeztem, hogy elhordjam-e hamarabb, még az ovónő csodálkozott, hogy miért tenném?

Ja, és most középsőben is volt év vége felé 1 baleset. Aznap nem találtam a ruhát, de nem is igazán foglalkoztam vele. 2 nappal később hozta a dadus néni, hogy majd otthon még tegyem ki száradni, mert kimosta!!

Igaz, ez falusi ovi, de átlag 30 fős csoportok vannak, szóval bőven túlterheltek az ovónők, mégsem okoz nekik gondot a bepisilés és más probléma sem. :))

2012. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. júl. 21. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!