Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyerekkel mit lehet...

1,5 éves gyerekkel mit lehet játszani?

Figyelt kérdés
Az új férfinak az életemben van ilyen kicsi gyereke, és nem tudom, hogyan közelítsem meg a babát, kicsit távol áll tőlem a helyzet..... De mégis megpróbálnám, mégis mit és hogyan mondjak, vagy tegyek a gyerkőc kedvére, hogy pl kacagjon? Mit lehet játszani vele?
2012. júl. 23. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Kint a szabadban: csigát keresni, lassan gesztenyét gyűjteni, telepkolni kaviccsal egy kisautó rakterét :) Hintázni, akármi..


Bent:mesélni-énekelni-mondókázni neki, tapsolva az ütemet, dobolni közben (rájössz majd melyik tetszik neki)

-építőkockázni

-labdát dobálni, gurítani, rúgni

- állathangokat utánozni :DD Ezen még te is röhögi fogsz (Kérdezd tőle meg, hogy csinál a kutya? Majd mondd (te:), így a cicával...


Amúgy kisfiú vagy kislány? Mert én fiúból indultam ki :)

2012. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kislány, nagyon figyel mindenre a nagy szemeivel, nyugodt, értelmes, utánoz mindent, rendkívül befogadó, mondta a nevemet:), hagyta hogy megöleljem, szóval cuki:) Csak fura nekem a helyzet hogy a más gyerekével mit csinálhatok, nem e gáz hogy megölelem, de az apja meg figyel közben, szóval feszélyezve vagyok nagyon, és nem is értek a gyerekekhez egyáltalán....
2012. júl. 23. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már többször találkoztatok, és kedvel a kicsi, miért lenne fura, ha megöleled?

Amúgy a lányom imádja a képes könyveket, a forma bedobót, szeret nagyon babázni. Meg főzőcskézni, mindig veszi elő a fakanalat, fazekat, és ő is főz. Kint ő is szeret bogarakat szedni, vagy lehullott gyümölcsöt, mindegy mit, csak össze lehessen szedni. Vagy kavicsot dobálunk a pocsolyába például.

Jó, hogy ilyen nyitott vagy a kicsi felé. :)

2012. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kisifam van, azért írtam kisautózás:)

Ha kislány, akkor babázzatok, öltöztessétek/etessétek, vigyétek sétálni a babát is, meg amit csak szeretne. Homokozni is biztos szeret, csúszdázni...


És ha a kicsi fogadja, akkor nyugodtan öleld meg, szerintem az apukája csak örülhet, hogy szeretitek egymást. Elhiszem, hogy furcsa, de csak lazán. Amit szeretne azt játszatok.

2012. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Én meg nagyon beszélnék hozzá, de ő még nem tud csak egy egy szót utánoz. Elég magabiztos vagyok különben, de baba témában meg vagyok főve de próbálom lazán!:)
2012. júl. 23. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszélj hozzá sokat és figyeld a reakcióját. Ennyi idősen már nagyon sok mindent megértenek. Segít neked, ha odafigyelsz és megtudod, hogy mit szeretne csinálni. Jó játék a formabedobó, a képes mesekönyv lapjain lévő rajzokat is meg lehet beszélni (pl. mi van rajta, mit csinál), ha van kedvenc játéka azzal lehet játszani.. A kisautó is jó attól függetlenül, hogy lány, a melyik állat mit mond játék, utánozza majd szép lassan a hallottakat. Kint a szabadban lehet kavicsokat, leveleket, terméseket gyűjteni, mindenről lehet beszélni. Szerintem nagyon fontos a beszéd! (pl. Nézd hogy fúj a szél! a fának a leveleit hallod hogy zizegnek?! Hogy fúj a szél? Fújjál te is. Ott van a fa árnyéka, itt meg a kezemé... Nagyon sok mindenről lehet beszélni, őket ebben a korban még minden érdekli.) Az meg, hogy figyelnek eleinte természetes, aztán majd mikor látja, hogy elvagytok együtt és kedvel a gyerek, már nem ilyen lesz. Amúgy ha téged zavar, akkor vond be őt is, játszatok hármasban. Pl. Apa, mit mond a kutyus? és akkor ő válaszol, aztán te megmutatod, hogy mikor a kutyusnak melege van, hogy liheg pl.

Sok sikert, nem tudod elrontani, a lényeg, hogy kedvesen játszál vele! Mikor már közel enged lehet csikizni, megkeresni a csontocskákat (hol a bokád, térded, könyököd- ezek általában csikisek).

2012. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez igazán hasznos volt, nagyon szépen kösz! Megvolt időközben a 2. talink is a gyermekkel, és egész jól sült el, már csak annyi van, hogy feszélyez az apuka, hogy figyel, különben jol elvoltunk, de próbáltam figyelmen kívül hagyni

a bevonását sajnos később olvastam:(

2012. júl. 25. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!