Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el "normálisan"...

Mikor kezdett el "normálisan" együtt játszani más gyerekkel a gyermeked?

Figyelt kérdés
Csecsemő kora óta együtt van a lányom más hasonló korú gyerekekkel, na nem minden nap, de kb. hetente 4-5 nap mindig találkozunk másokkal, és sokszor még mindig csak a hiszti megy a játékok körül, mindegyiknek az kell, ami a másiknál van, az egész együtt töltött idő csak sírással telik, mert valamelyik gyerek mindig rákezdi. Szülőkkel együtt vagyunk, próbálunk külön-külön foglalkozni velük, pár percig nyugi van, aztán kezdődik elölről. Nagy ritkán sikerül úgy összehozni őket, hogy nincs hiszti, amikor még nem álmos/fáradt nagyon, akkor jobban megy minden. 3 hónap múlva lesz 3 éves, én csinálok valamit rosszul?
2012. jan. 4. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hagyni kell egyedül játszani a gyerekeket. Ha összevesznek,akkor majd ki is békülnek. Ha a szülők közbe avatkoznak,csak rosszabb. Csak akkor kell beleavatkozni,ha nagyon eldurvulna a helyzet.
2012. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Oviba jártok már??Kisfiam 3 és fél lesz ősszel kezdtük az ovit.Azóta tud együtt játszani másokkal.

Előtte ő sem nagyon.

2012. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 3,5 éves ovis.Kérdeztem az ovónőt,hogy játszik-e valakivel.Azt mondta ebben a korban,még nem egymással,hanem inkább egymás melett játszanak,és hogy Bár szerintem ez nem teljesen igaz,mert ha tesómék lánya is itt van Ő 6 éves nagyon jól eljátszanak.
2012. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem jár még oviba, és tulajdonképpen nagyobb gyerekekkel ő is jól elvan, azok már ugye nem tépnek ki a kezéből semmit. Remélem változni fog nála is, ha közösségbe kerül.
2012. jan. 4. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én gyerekekkel foglalkozom és az a tapasztalatom, hogy"rendesen" 3,5-4 év között kezdeneke el játjani egymással, úgyhogy nincs miért aggódnod!

Az óvónők is azt mesélték nekem, hogy ovikezdés után még hónapokig nem játszanak egymással, csak elvétve.

2012. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol azt mondják, 3 évesen kezdenek egy egymással játszani. A kislányom hónapok óta ovis, jövő hónapban lesz 3 éves, hát jóindulattal is csak azt mondhatom, csírájában jelent meg nála az egymással játszás (inkább csak unokatesójával). Én is nagyon várom már, hogy másokkal játszani lássam.
2012. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tegnap megyek a kislányomért az oviba (1 hónap múlva lesz 3 éves), hát újságolja nekem, hogy ilyet játszott Bíborkával, és mutatja az egyik kirakóst. Kérdezem Bíborkát, aki ott állt mellettünk, hogy tényleg? Mondja, igen. Otthon többször elmondtam neki, mennyire örülök, hogy Bíborkával játszik, mert Bíborka milyen helyes kislány, és máskor is játsszon együtt a gyerekekkel! Úgy örültem neki!
2012. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
14 hónaposan. 12 hónapos korában muszájból be kellett adnom bölcsibe és két hónapra rá, már volt egy játszópajtása.
2012. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok: Most 2,5 éves, azóta több barátja lett, de akivel akkor összebarátkozott, a legjobb barátnője most.

22F

2012. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hatoska vagyok, én simán elhiszem, hogy együtt játszik másokkal 14 hónaposan (na persze nem ki nevet a végént), hiszen hihetetlenül különbözőek a gyerekek, hatalmas végletek vannak
2012. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!