Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsiben mennyire foglalkoz...

A bölcsiben mennyire foglalkoznak a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Szeptemberben, 2,5 évesen kezdi a fiam a bölcsit és januártól pedig jönne az ovi. Szerettem volna ha szeptemberig szobatiszta lesz (persze még van idő), de nem sok esélyt látok rá. Félek, hogy utána már kevesebbet leszek vele és ha a bölcsiben sem foglalkoznak rendesen a témával akkor nem tudja majd kezdeni az ovit.

Az a baj, hogy a dackorszak közepén vagyunk. Ha valamivel rá tudom venni, hogy ráüljön a bilire, akkor általában sikerül, de ő soha nem szól és még néha az én kérésemre sem hajlandó ráülni, és akkor bepisil. Sőt be is kakál. egyre jobban utálja a pelust, szeretne kisgatyában lenni, de azt nem érti meg, hogy nem lehet össze- vissza üríteni.


2012. júl. 23. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták erre a bölcsiben, hogy amikor már 2 hétig otthon szól hogy pisi-kaka, és bele is pisil a bilibe/wcbe, akkor ők nem adják rá a pelust. Mert nekik nincs idejük egész nap öltöztetni a gyereket, és takarítani utána.
2012. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig ráültetik a kicsiket a bilire. Még a 2 éveseket is. Ott ülnek egymás mellett a 3 bilin.(egyszerre 3at visznek ki vagy be az udvarról pelusozni.) S utána ha nem jön összesemmi gond,kapják a pelust,ha sikerül megdicsérik őket. Egyébként az én 2 évesem olyan hisztit levág a pelus ellen(de nem pisilne bilibe az isten szerelmére se!:D) hogy öröm lesni,de a bölcsiben olyan édesen hagyja hogy kapjon pelust:) Egyébként ők 9kor(reggeli után),11kor(ebéd elött) 15kor(alvi után) kapnak pelust.S ha esetleg van kaki napközben azt rögtön cserélik nekik.
2012. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bárcsak már itt járnánk, hogy 2 hete szólna...

Persze én is ráadom itthon is, nem is várom el, hogy takarítsanak utána. De azt azért elvárnám, hogy a pelenka ellenére megkérdezzék, vagy ráültessék bilire mondjuk udvarra menet, vagy alvás előtt.

2012. júl. 23. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is januárban megy oviba.

Nálunk azt mondták a bölcsiben, erőltetni semmit sem érdemes.

Szerintük egyértelműen látszik, amikor a gyerek fizikailag-idegrendszerileg kezd megérni a szobatisztaságra: egyre többször ébred száraz pelenkával, érdeklődik, amikor a többiek WC-be, bilibe pisilnek stb.

Nálunk is így kezdődött, 10 óra alvás után a fiam száraz pelussal ébredt, próba szerencse alapon bilire ültettem (ami hónapok óta a szobájában volt), és színig pisilte.

Persze nagyováció, kiöntöttük a WC-be, ő pedig nagy büszkén lehúzta.

Most ott tratunk, hogy ébredés után és lefekvés előtt (tehát min. 4-szer naponta) WC-re vagy bilire ül (ő válaszhat), és szinte mindig van pisi is.

Viszont szólni ő sem szól, ha kisgatya van rajta, inkább visszatartja.

Bölcsiben szóltam, hogy elkezdődött a folyamat, azóta ők is ráültetik, többnyire sikerrel.

2012. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk pont úgy volt, hogy 3 hónapja jár bölcsibe újra a Kisfiam és 1 hónapja, már teljesen szobatiszta, mire teljesen beszokott addigra el is hagyta a pelust éjszakára se kell, és csak egyszer volt éjszakai baleset:)!

Szóljál a Gondozónőknek, hogy álltok a pelusozással, és akkor amikor viszik ki őket pisilni/pelust cserélni, akkor felajánlják neki, hogy üljön a bilire és próbálja, meg.

Nyugi, megoldják, hogy ne legyen gond a pelus leszoktatásról!

Amúgy Te se erőltesd, mert ha görcsösen fogod fel, hogy most le kell szokni róla megérzi és nem fog sikerülni neki, nyugi, el fogja hagyni, mire óvodába kell, hogy menjen!!!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak sokkal jobban megy a bolcsibe. Fogalmam sincs, hogy mitol. Talan mert hallja, hogy a tobbi gyerek is keri a bilit, fogalmam sincs. A lenyeg, hogy pisil meg kakil bilibe gond nelkul. Itthon meg hol igen, hol nem. Attol fugg milyen kedve van.

Egyebkent a bolcsibe, hogy ha elkezdted a szobatisztasagot tamogatnak. En szoltam, hogy mar 2-szer kakilt a bilibe a fiam. Kerdezte a bolcsis gondozo neni, hogy szeretnem ha napjaban tobbszor eszebe juttatnak a fiamnak a bilit vagy esetleg orankent ultessek ra vagy hogyan szeretnem. Mondtam, hogy nem kell raultetni mert ha minden jol megy szoll magatol, itthon is ezt teszi a kakinal.

29 honapos a kisfiam.

2012. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor a mi bölcsink kivétel,mihelyt elkezdi a gyermek,akár csak otthon egyszer is sikerült,azonnal támogatnak benne. Ha kell félóránkét viszik a bilire,ha sikerült taps,hanem majd legközelebb. Nekünk rengeteget segítetettek mintkét ggermekem szobatisztaságában. Soha semmi nem erőltetnek,de ha látják a gyermeken azonnal segítenek. Ha kell napontta átöltöztetik a kezdeti baleset miatt,akár többször is. Kezdetkor napi 3-4 szeri átöltözésre valóruhát kérnek. remélem a ti bölcsitek is ilyen lesz.
2012. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is bátrak a gondozónénik: a fiam egyik szerdán itthon volt, gondoltam, hogy leveszem róla a pelust. Nagyon szépen szólt pisinél, kakinál, boltban, játszón voltunk pelus nélkül, elég hirtelen, csak lestem. Másnap a bölcsiben ezt megemlítettem, persze én adtam rá pelenkát, mint ahogy mindig addig. Erre mondták a gondozónők, hogy akkor ők nem adják rá a pelust. Csak pislogtam. Rá kb. két hétre ők szóltak, hogy akkor a délutáni alváshoz sem adnak rá pelust, mert több ideje már száraz bent is (nemcsak itthon). A csoportban a fiam kezdte a szobatisztaságot, utána egyre többen érdeklődtek a wc iránt, el is kezdték őket párosával hordani a wc-re. Szóval nálunk nagyon segítőkészek a témával kapcsolatban.
2012. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem a mi bölcsinkben is pozitívan állnak majd hozzá. De azért jó lenne, ha szeptemberig már előrébb járnánk a dologgal. Nem erőltetem. Ma például nekem nem akart ráülni a bilire, de azért bevittem a szobába. Később hallottam, hogy a nővére (5 éves) mondta neki, hogy üljön rá, és neki engedelmeskedett. Sikerült is, a tesó megdicsérte és jött át szólni, hogy borítsam ki a bilit. Olyan édesek voltak, hogy így együttműködtek!
2012. júl. 24. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!