Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel "kell okosabbnak"...

Mennyivel "kell okosabbnak" lennie egy 4 éves gyereknek egy 2,5 éveshez képest?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy melyik hány mondókát tud vagy meddig tud számolni, hanem pl. , hogy a nagyobbnak be kell-e látnia, hogy ő a nagyobb és a játékokat adja szépen oda/át a kisebbnek.
2012. júl. 24. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem be kell. Ám a gyerek az gyerek. A 4 évesnek ugyanannyira fontos a játék, mint a picinek. A 4 évesnek ugyanannyira fontos az odafigyelés, mint a picinek. Szóval szerintem azt nem szabad várni tőle, hogy zsigerből jöjjön a dolog.
2012. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Testvérekről van szó?

Szerencsés esetben az oviban már megtanulta, hogyan kell a játékokon osztozkodni. De nem szabad, hogy mindig ő kerüljön hátrányba, én a kicsitől is elvárnám, hogy le tudjon mondani arról a játékról, amivel éppen a nagy játszik. Ne szokja meg, hogy neki mindent szabad. Arra törekednék, hogy mindkettejükre ugyanazok a játékszabályok vonatkozzanak, és mindkettőnek legyenek saját játékai is a közösek mellett, amiket a másiknak tiszteletben kell tartania.

2012. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik kisfiam 4 éves, a kisebbik 2,5. Úgy gondolom, hogy a 4 éves is kicsi még, az ő kis akarata is most fejlődik, és ő is nagyon tud ragaszkodni a játékaihoz. Néha-néha meg tudom győzni, hogy adja oda, de legtöbbször nem. Nem is tartanám igazságosnak, hogy mindig adja oda, csak mert ő a nagyobb. Ő is kicsi még. Úgy szoktam megoldani, hogy aki először játszani kezdett valamivel, azé a játék, majd ha megunja játszhat vele a másik. Illetve szoktam még ajánlani, hogy próbáljon meg cserébe egy másik játékot felajánlani. Ha bejön jó, ha nem, marad a türelem. Azt is meg kell mindkettőnek tanulni.
2012. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem testvérek, a szülők vannak jóban, így találkoznak néha. A kicsinek nincs tesója, a nagynak pedig pici a tesója.
2012. júl. 24. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!