Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újabb szobatisztaságos kérdés?

Újabb szobatisztaságos kérdés?

Figyelt kérdés
Tudom rengeteg van,de kérlek azért adjatok tanácsot nekem.Néhány hete a lakásban nincs pelusunk.(2 éves fiúk)Amit nem értek,miért van az,hogy vannak napok amikor egész végig szólnak,de vannak amikor egyszerűen elfelejtik.Az előbb fut afiam,hogy anya,bilibe kakilni,mire látom,már megtörtént az eset a bugyiba!Nem értem!!Ha tegnap ment,érezte és szólt is,ma miért nem?Tiszta ideg vagyok!

2012. júl. 24. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél tiszta ideg!

ez még jópárszor elő fog fordulni, annyi a háttere, h gyorsabban jön az inger, mint a "folyamat" h ráül a bilire. Mikor megtanulja, h előbb bili, utána nyomhat(pisilhet)-az a siker. De ez még hetek kérdése. Addig ha bemegy, bemegy. Mondd el neki minden alkalommal, h "ott a bili, ha érzed a nyomást , egyből ülj rá, vagy szólj nekem és ráültetlek". De ne mérgesen, csak következetesen minden alkalom után.

2012. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked!Tudom,igazad van,nem kéne mérgelődni!
2012. júl. 24. 11:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából egyáltalán,eszembe sem jutott volna sürgetni,de ők kérték,hogy vegyem le a pelust a nagy melegekbe és mivel nagyon ügyesek voltak,már első nap kb.10ből,8szor szóltak,ezért mot komolyan vettem a dolgot.Lehet túlságosan is..köszi!
2012. júl. 24. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Az én fiam, kb. 3 hónap alatt lett szobatiszta, de addig számtalanszor mentem a vanish-es kis szivacskámmal "nyomokat" tüntetni, mert nálunk a gatyát lehúzta ugyan, de többre már ne5m volt idő ....:):S

Aztán egyszer csak belement a pisi, aztán a kaki is...Szóval kitartás és türelem !:)

2012. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesek mindketten, de meg kell szokniuk a dolgot, mert ez nagy változás ám. Az is előfordulhat, hogy nagyon belefeledkeznek valamibe, és későn kapcsolnak. Ez nagyobb gyerekekkel is megesik néha. Még néhány hét, és már emlékezni se fogsz arra, mikor történt utoljára baleset. Hidd el tapasztalat. Az én fiam is kétéves, 2,5 hónapja nincs pelusa. Eleinte volt, hogy becsúszott, a szőnyegek sokáig összetekerve álltak a sarokban, de ma már meg sem tudom mondani, mikor volt ilyen utoljára. Ne add fel, mindhárman nagyon jól csináljátok. Lassan megkockáztathatsz egy játszóteret is pelus nélkül. Az én fiam választott magának egy fát, csak annál pisil, és rettentő nagyfiúsnak érzi. Az első ilyen alkalom után körbekiabálta az egész játszóteret: piszi, fa, piszi. Nagy sikere volt :-)
2012. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!