Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire baj hogy a 2,5éves...

Mennyire baj hogy a 2,5éves lányom egyáltalán nem hajlandó a szobatisztaságra? Mit kellene tennem, kezdek elszomorodni!

Figyelt kérdés

Kb 2éves korától próbálkozunk,sikertelenül! Milliószor elmondtam neki ha pisilni/kakilni kell szóljon,de ő nem hogy szólna még le is tagadja. Ha megkérdezem bekakált e,a válasz NEM,pedig érzem a szagot.:(

Fél év alatt jó ha 5x produkált valamit a bilibe,de akkor is ott ültem mellette mert csak fel le ül rajta,és játszik.

Most a nyáron próbálkoztam hogy nem adok rá pelust,de ő oda végzi a dolgát ahol éppen van legyen pisi vagy kaka. Egyáltalán nem szól,én meg nem ülhetek mellette órákat!

Nagyon fusztrál ez a helyzet,tudom hogy 3éves koráig kéne hogy szobatiszta legyen,de benne a szikrája sincs meg!:(((



2012. júl. 25. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk szerint az is baj, hogy a 2 éves kislányom még nem szobatiszta:-) Egyébként hozzáteszem, nagyon aranyos, rendes védőnőnk van, de ezzel engem is lelombozott. Kislányom is azt csinálja mint a Tiéd. Szuperül elücsörög rajta, alig akar felkelni róla, de nem csinál bele semmit. Úgy vagyok vele, hogy próbálkozom, aztán majd szobatiszta lesz. Kislányom legalább jelzi, mert fogja a pelust és szalad a lépcsőhöz, hogy cserélni kell, nem beszél még.


Bocs, hogy segíteni nem tudtam, de én úgy vagyok vele, hogy addig mindenképp legyen szobatiszta, amikorra oviba megy, sürgetni meg úgysem tudom, csak elveszem a kedvét.

2012. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen de az én lányom már fél évvel idősebb!:(

Annyira kitud hozni a sodromból mikor áll a szoba közepén felveszi azt a bizonyos pózt,és bekakál. És előtte 1percel kérdeztem hogy nem kell kakálni??? Ő meg letagadja! Még akkor is ha már nyomja! Bezzeg ha bilire ültetem,nem produkál bele.

2012. júl. 25. 16:54
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és az enyém már nagyon szépen beszél!
2012. júl. 25. 16:55
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia!Ne szomorodj el azért mert már 2,5 éves és nem sikerül.Te is írod hogy már elvagy keseredve,szomorú vagy,fusztrált stb.Ő megérzi hogy neked ez nagyon fontos és így daccol.Szerintem kár fél évig kisérletezni mert ez mind kettőtöket megvisel.A lányom3 éves 2 hónaposan lett szobatiszta mert én is így rágörcsöltem ,azt ajánlotta a doki adjam rá a pelenkát ne kérdezzem,fapofával cseréljünk pelust,ne motyogjam hogy hova kell stb.Tudom hogy nagyon nehéz megállni de nekünk ez vált be.Már fél éve kakál ide-oda meg pisil sztem nincs értelme folytatni nem érett rá!
2012. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne görcsölj rá. A keresztlányom négy évesen lett teljesen szobatiszta, addig a kaka csak a pelenkába ment.
2012. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tavaly ugyan így voltunk mi is, 2,5 éve volt, nem érdekelte a dolog.

Most 3,5 éves, 1 hét alatt szobatiszta lett éjjel sem pisil be!


Ne erőltesd, majd ha ő is akarja, akkor leszokik hamar!

2012. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam. Levettem róla nappalra a pelenkát szombaton, 2 napig bepisilt, bekakált. Hétfőtől már nem pisilt be. Ez két hete volt, azóta sem szól hanem 2-3óránként megyünk pisilni a wc-be. Ő kisfiú állva is pisil, de van, hogy a bilit választja.

A szomszédom egy négy gyerekes anyuka, Ö azt tanította nekem, hogy nem kell ebből ügyet csinálni. Ha bepisil, átöltözteted és kész megy tovább a nap. Ha meg pisil a bilibe nagyon megdicséred. De Ő még ezt se tette hanem teljes természetességgel fogadta.

Vedd le a pelnkát és kétóránként ültesd bilire. Biztos, hogy sikerülni fog, csak ne érezze, hogy ez kötelező. Én a déli alváshoz is egyből levettem. Éjszakára még van.

2012. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de mi lesz az ovival?! Ez az ami idegesít! Nekem nagyon kéne dolgoznom,őt meg nagyon nem tudom kire hagyni!:(((
2012. júl. 25. 17:14
 9/17 anonim ***** válasza:
Pont ma akartam volna egy ugyanilyen kérdést feltenni.A fiam is pont 2,5 éves, és simán elücsörög a bilin, de szerintem széknek használja, mert pisilni kimondottan a szőnyegre szeret.és mutatja is utána, hogy pisilt.A kaki csak a pelenkába meyg, mondjuk ő szorulásos is, ez is egy probléma.én csak most kezdtem el próbálkozni, hogy szünet van a bölcsiben, de nem megy a dolog, úgy látom.csak arra gondolok,hogy jövő ilyenkorra, mikor óvodába megy, már csak szobatiszta lesz, vagy nem tudom.
2012. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ő nem 2napig kakált be hanem hetekig. Aztán visszaadtam rá a pelust,most pár hete próbálkozunk megint.
2012. júl. 25. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!