Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsot szeretnék kérni 2...

Tanácsot szeretnék kérni 2 éves kislányom szobatisztaságra neveléséről! Kinek milyen módszer vált be a legeredményesebben ezen a téren?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
erre én is kiváncsi vagyok mert ott tartunk se bili se wc csak pelus..
2012. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Az én lányom nem pisil se wc-be, se bilibe.

Viszont az udvaron guggolva imád pisilni.

1 hét alatt nappal szobatiszta lett.27 hónapos

Ja, de a kakitól viszont nagyon fél, azt inkább visszaszorítja.:)

2012. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyutt mentunk bilit venni. Nagyot. Kedvenc figuraval. Boltban rault. Itthon kedvenc gyumolcsitala a kezben, rault, kozben beszelgetes. Elotte labosokra raultek a plussok pisilni es kakilni mindegyik. Aztan egyszer belecsurgott. Utana pelus lejott itthon, sokszor raultetes. Reggel peluslevetel utan azonnal, sokszor kerdezni, aztan o is mondta egy ido utan h kell pisilni. Neha magatol is raul mar. Kaki miatt sem adtam vissza a pelust itthon. Kaki miatt azonban nem szol, ha latom, raultetem, de ment mar mindenfele :-) Na, akkor domestosos felmosas. Alvashoz es kimenetelhez pelus, itthon most a nyarban nincs pelus. Furdes elott mindig megpisiltetem, de ha esetleg kell neki a furdokadban, nem pisil a vizbe, kiveszem es bilibe pisil. Hat, itt tartunk...ez is irto hosszu ido alatt...
2012. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, mert minden gyerek más, de leírom nálunk hogy volt:

- amikor már lányom jelezte pár napig, hogy pisilt, kakilt a pelusba, akkor utána már nem adtam rá a pelust, és hagytam, hogy pucéran vagy egy kis bugyiban járkáljon a szobában. Mondtam neki, ha jön a pisi, akkor üljön a bilire (persze előtte már ruhában üldögélt a bilin, tehát nem volt neki idegen, és már előtte is elmondtam neki mire való).

Néha persze becsurgott, olyankor mindig meglepődött. Soha nem szidtam le, csak elmondtam, hogy következőre üljön a bilire és picit szomorú arcot vágtam.

Az elején annyi volt a nehézség, hogy a végsőkig visszatartotta. Rájött, hogy a bilibe kellene, és nem szabad a szőnyegre...csak nem merte először elengedni.

Ráült a bilire, majd felállt, ráült majd felállt, de valahogy csak nem akart pisilni. A végsőkig húzta, és csak akkor engedte el, amikor már nagyon, de nagyon kellett neki.

S mikor sikerült a bilibe pisilnie, akkor nagyon megdicsértem, vigyorogtam ezerrel. Ennek örült persze.

Az első 2-3 hét volt nehezebb (addig sokszor visszatartotta vagy véletlen a szőnyegre pisilt), utána viszont simán ment.

A kaki nehezebb eset. Azt kb. 3 napig tartogatja inkább, csak ne kelljen bilibe kakilnia. Eleinte ha már nagyon kellett neki, visszaadtam rá a pelust, és abba gyorsan belekakilt. De most már az is a bilibe megy (csak ez olyan félelmetes nekik), ehhez több idő kellett.


Nem tudom ez milyen módszer...

A lényeg, hogy hagytam őt pucéran, nem zavart ha néha becsurgott, megdicsértem, ha sikerült neki. Nem volt erőltetés, hanem amikor már ő jelezte a pisit-kakit akkor kezdtem próbálkozni nála a bilivel. Lányom kb. 1 hónap alatt szobatiszta lett nappalra.


Ami lányomnál még egy plusz volt, hogy van egy böngészős könyve, ahol egy kislány ül a Wc-n. Azt mindig megmutattam neki, elmondtam, hogy a kislány is milyen ügyesen ül a WC-n és abba pisil-kakil, és hogy ezt így kell csinálni. Ez tetszett neki, és gondolom utánozni is akarta. Ez nagyobb hatással volt rá, mint pl. az hogy bejön velünk WC-re, és látja hogy mi rajta ülünk. A könyv jobban bejött neki.


Ja, és mi is együtt vettük a bilit! Volt itthon neki egy fóka alakú, de arra ráülni sem igazán tudott. Aztán vettünk egy szék alakút és azt imádja! Jól tud ráülni, kényelmes neki, tud támaszkodni rajta, így magától is fel tud állni. Szóval lehet az sem mindegy, milyen a bili!

2012. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom imádja a matricákat.Minden egyes pisi után matricát kapott amit a csempére ragasztott:)
2012. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

20 hónapos a lányom, 2 hete amikor volt a kánikula, levettem róla a pelust, próba szerencsére. Erőltetni nem erőltettem, de úgy voltam vele, megpróbáljuk,meglátjuk mi lesz.

Első alkalommal össze pisilt kinn az udvaron mindent:(:(

Második nap, már ügyes volt, épphogy csak becsurgott neki, és szaladtunk a bilire, 2 hét alatt oda jutottunk,hogy ügyesen szól,ha pisilni kell, nincs baleset sem. Olyan előfordul,hogy ráül a bilire, majd felpattan,hogy mégsem kell neki, kerül fordul és szól,hogy pisi, akkor ügyesen pisilik is. Alváshoz még kap pelenkát. Boltban, postán voltunk már pelus nélkül, nagyon nem tetszik már neki, most alávhoz is úgy kellett rákönyörgöni.

Alvásnál még van benne psii így azt nem akarom levenni róla még.


A kakával még gondban vagyunk, az első alkaommal meglepődött,hogy mi is került a bilibe, azóta tartogatja:(:( szerencsére mindennap kakál,csak visszatartja, így alvás utána pelenkába intézi,vagy 20szor ülünk a bilire,de a bugyiba szalad be egy kis kaka, a többi a bilibe.

De úgy gondolom,legalábbis remélem hogy megoldódik a probléma, azt hiszem két hét alatt hatalmas előrelépést tettünk így is.


Egyébként a bilit már 1 éve skora körül megkapta, ismerkedtünk vele, néha bele is pisitl nálunk is sokat "pisiltek" a babák, plüss állatkák a bilibe, és örültünk nagyon.

Ami tetszik neki,hogy ő öntheti ki a pisit,persze segítséggel, és utána együtt húzzuk le a wc-t.

2012. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

27 hónapos a lányom. A bilizést sosem erőltettem, nem kezdem el szobatisztaságra nevelni.

Tavasszal 1x belepisilt a bilibe, aztán nem.

2 hete reggel azzal kelt fel, hogy bilibe akar pisilni.

Egyik napról a másikra.

(Annyi előzménye volt, hogy a kánikulában kint csak bugyi volt rajta. Természetesen a bugyiba csurgatott pár napig. Megkérdeztem tőle, hogy hova kellett volna pisilni? Mondta, hogy a bilibe. Mondtam, hogy akkor legközelebb szóljon, pisiljünk bilibe. Ennyi.)

Azóta a pisi még csak véletlenül sem csurgott be, és már a wc-be pisil.

Eleinte a kaki is a bilibe ment, de 1 hét után valami történt vele. Azóta nem akar se bilibe, se wc-be kakálni. Bugyiba nyomná, de annak nem látom értelmét hagyni neki.

Így ha látom, hogy kaki készül, ráhúzok egy pelust. Nem akarom erőltetni a bilibe kakálást, mert félek, hogy akkor inkább visszatartaná... Egyelőre ez a felállás, hátha visszafordul a helyzet. Várok.

Te is várj, majd észreveszed, amikor már vevő a dologra.

Hagyd előtte a bilit, ha hajlandó, ültesd rá, mondd, hogy ide pisiljen, kakiljon... Szóljon, ha úgy érzi, hogy kell...Csak ne ez legyen az állandó téma, ne erőltesd!

2012. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét lányom 2 éves kora előtt szobatiszta lett nappal, mert én nem szoktattam. Hagytam, hadd fejlődjön ahogy akar. A kicsi már egy hónapja éjjel sem hord pelenkát, februárban volt 2. A nagynál az éjjel kitolódott 3 és fél éves korra és 3 éves koráig csak pelenkába volt hajlandó kakilni. Az én módszerem az elengedés..
2012. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Elfogyott a pelenka és elfelejtettem venni.Így maradt pelus nélkül.Még jó.Pár nap alatt szobatiszta lett.2 éves kisfiú.
2012. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
az en 2 eves (most toltotte 2 napja:D) kislanyom elobb ejszakara lett szobatiszta, nappal meg tortennek balesetek. ugy tel vege fele azt vettem eszre hogy mindig szaraz pelussal ebred. aztan mikor mar par hetet igy ment, tobbe nem tettem pelust ejszakara, reggel mindig bilire ultettem, oda ment pisi-kaka. deli lefekves elott szinten bilire ult, igy delben is pelus nelkul aludt. delutan megegyszer megkerdeztem, de altalaban nemigen akar ilyenkor bilizni...amig jo meleg nyar nem lett addig nappal pelussal volt, csak delben nem. most mar meleg van, es legalabb egyszer sikerul is bugyiba pisilni...ez meg nem sobatisztasag, de varom amig megerik ra. neha szol. szerintem nyar vegere elerjuk a celt! en sose eroltettem, es sose szidtam meg ha bepisilt. hiszek abban hogy ez valamilyen szinten belulrol jon. hogy felismerje es vissza tudja tartani, es eljusson az agyahoz hogy szoljon vagy maga huzza le a bugyit. nincs jol bevalt recept, probalkozni kell, a te gyereked mas!
2012. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!