Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fontos, hogy a...

Mennyire fontos, hogy a kislányomat Én szoktassam be a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Van egy munka lehetőség, Aug. 25-én kellene kezdeni, de a beszoktatás ugye Szeptember elejétől kezdődik, és tart ameddig tart.. Viszont baromi nagy szükségünk volna már az Én keresetemre is, és nagyon jó kis állás, jó fizetéssel..

Hatalmas dilemmában vagyok, mert szerettem volna Én beszoktatni a lányom, de ez mellékes, a fontos inkább az, hogy Ő hogy viselné, ha a nagymamája szoktatná be? Jó a kapcsolatuk, aránylag sűrűn találkoznak, szerencsére a nagyi személyisége nagyon megnyugtató, volt, hogy otthagytuk amikor mentünk nagyobb bevásárlásra, állásinterjúra..stb. Mindig nagyon jól elvannak! A nagyi pedagógus, lehet, hogy még jobban is menne Neki a beszoktatás. Én végigbőgném az egészet, és az biztos nem jó a gyereknek, ha látja.. még a végén megijeszteném..


Aztán, ha ez rendben le is zajlott, akkor nem lesz nehéz Neki, ha utána Én viszem a bölcsibe, és engem lát elmenni? Vagy ha már beszokott, akkor már mindegy? Van valaki akinek más szoktatta be a gyerkőcét? Tapasztalatokat, esetleg tippeket várok!

Ja, és köszönöm, de olyan kommentet nem kérek, hogy mekkora sz@r anya vagyok, mert fontosabb a pénz.. stb.

Senki sem tudja kinek mekkora szüksége van a pénzre.. ha tehetném, bölcsibe sem adnám, mert szeretek Vele lenni!


A rendes válaszokat nagyon köszönöm!



2012. júl. 26. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nekem ilyen lehetőségem lett volna, én is így teszek :)

Engem és tesómat is nagymama szoktatott be 3o évvel ezelőtt bölcsibe. Velem semmi gond nem volt, a tesómmal sem a beszoktatás alatt, csak ő annyira sosem volt szociális lény, mint én.

Pontosan persze nem emlékszem, de ahogy elmesélték mind a ketten simán vettük a beszoktatást, semmi probléma nem volt.

2012. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha már beszokott mindegy lesz, hogy ki megy érte, ki viszi reggel, emiatt ne aggódj

nálunk ovis beszoktatás volt (bölcsibe nem járt), és a párom szoktatta be, mert én itthon voltam a tesójával, nem tudtam volna az oviban ülni a folyosón, szoptatni, altatni, pelust cserélni napokig. Semmi gondja nem volt a lányunknak, hogy nem anya van bent vele, hamar beszokott, most meg teljesen mindegy neki, hogy ki megy érte, mindenkinek örül. Nem hiszem, hogy ez lelkileg megviselné őket, Téged jobban. :-) Így valóban lehet, hogy még szerencsésebb is, ha nem látja anyát zokogni.

2012. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

A nagyi véletlenül nem nyugdíjas? Mert ha igen, mehetne vele nagyszülői gyesre és akkor nem lenne a kicsinek akkora törés a bölcsi.


De ha mégis a bölcsi a megoldás akkor sem hiszem, hogy külön gond lenne a nagyis beszoktatás.

2012. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kicsit megnyugodtam! Nem rossz ötlet amit írtál, csak meg kellene beszélni nagyival, mert azért akkor fél évről lenne szó, és nem 2 hétről.. meg macerásabb is, mert mindennap 2x 30km-t autózni.. ennyi a távolság köztünk! Nem tudom, lehet marad a bölcsike.. :)

2012. júl. 26. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a nagymama szokatta a kisfiam a bölcsibe.Itt lakott nálunk 4 hétig.

Semmi gond nem volt.Egyszer sem sírt a nagyival.4 hétig hordta a mama reggel és ment érte délután.Mint már írtam sosem sírt.Ekkor a nagyi hazakötözött.És onnantól én meg férjem hordtuk a gyereket.Na akkor jöttek a gondok.Két hetet végig ordított reggel...nálam is és az apájánál is.Nem akarta a bölcsibe maradni.Délután meg azért sírt mert nem akart hazajönni.Szerencsére ez két hét alatt átment rajta.Aztán szépen rendeződött a dolog megszokta.És nagyon szerette a bölcsit.Most fogjuk kezdeni az ovit.Kíváncsi leszek hogy fog menni,de valószínűleg az ovi szokatást is a nagyi fogja csinálni,ha nem sikerül neki egy hét alatt beszokni úgy,hogy reggel 9 től délután 15 ig van ott az oviba.De bízom benne,hogy nem lesz gond.

2012. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is úgy kapott munkát hogy pár napon belük mennie kellett és a nagymama szoktatta be a kicsit. Semmi gond nem volt.
2012. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!