Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól élnek anyagilag a két 10...

Jól élnek anyagilag a két 10 éven gyermekek után járó Emelt összegű családi pótlékkal és GYES-el a szülők?

Figyelt kérdés

Nem sértésként irtam ki ezt a kérdést. Nem az olyan 10 éven aluli gyermekek szüleire céloztam akiknél a gyermekük rendszeres gyógyszer szedésre szorul, segédeszközökre, speciális táplékra, és fizetős fejlesztésre szorulnak pl gyógylovaglásra egyénileg.


Hanem az olyan 10 éven aluli gyermekek szüleikre ahol nem látható külsőleg a fogyatékosságuk és nincs szükségük gyógyszerre, segédeszközrem fizetős fejlesztő terápiára. Mind két 10 éven aluli gyermekekük enyhe fokban értelmileg korlátozóttsággal él együtt.



2012. júl. 26. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem, szükségük lenne fejlesztő terápiára, csak ők azt hiszik, hogy nem. Nem is fognak a gyerekek úgy élni, mint egy ép ember.
2012. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Láttam olyan képet egy közösségi oldalon két kisgyermek annyi ajándékot kapot Mikulásra ablakon kirakva, még a kora reggeli órákban készült fényképeken. Amit inkább születésnapra, Karácsonyra illett volna.
2012. júl. 26. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a két fiam emelt családi pótlékra jogosult,de köszönöm a kérdést nem élünk jól:(!Bármilyen betegsége van a gyereknek elég nagy probléma anyagilag és másképpen is a szülőknek.

Nem értem miért kell mindig a másik pénztárcájába turkálni...

2012. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés bennem is felmerült.

A lányom ovijában egyre több gyerekről derül ki, hogy emelt családira jogosult. A 25 fős csoportban van 4 epilepsziás, 2 ételallergiás, 3 bronchitises és még ki tudja mi, amiről nem tudok.

És nem sértésképpen írom, de az egyik családdal, ahol mindkét gyerek beteg régóta sokat találkozok, eddig a legszakadtabb ruhákban jártak. Újabban meg mindkét gyereken új Puma cipő és a játszótérre lehoznak egy délután kb 1000 ft értékű nasit (gumicukor, csipsz, csoki) és szétosztogatják. Ez már szerintem pazarlás. Egyébként meglepődtem, mikor mondta, hogy betegek, mert nem látszik rajtuk és nem is hiányoznak sokat az oviból.

2012. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem az olyan 10 éven aluli tartósan beteg gyermeket nevelő családra gondoltam a kérdésemre amit meg emlitettem a kérdésem alatt részletesen.


Hanem azt tartom pazarlásnak hogy 2 szülők magasabb jövedelemmel rendelkeznek, és kérdésem alatt két 10 éven aluli gyermekeik után kapják az alábbi ellátást.


Viszont nem csodálkozom azon 10. életévüket betöltő gyermekek után végett ér a GYES időszaka, önmagukba kapják a GYES-t a gyermekeik után mivel Ápolási dijal nem tudnák helyettesiteni a GYES-t. Igy majd járhat többször 10-18 év között a gyermekük szakadt ruhákba, nem jutna pénz új ruhák vásárlása a rohamos növekedésük miatt.


3 éves korú gyermekeknek nem vennék nagyobb nyalánkságot óvoda utolsó éveben lazán meghiznak 1. osztálytól kezdve kéne könyörögni nekik menjenek a minden napi testnevelés órára. 8. osztályban sem fogják a testnevelés órákat kedvelni, igy kevés lesz az esélyük legjobb Gimznáziumba, Középiskolába kerüljenek be.

2012. júl. 31. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!