Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, akik gyed/gyes alatt...

Szülők, akik gyed/gyes alatt költöztetek külföldre? Jó döntés volt? Sok volt a buktató? Több nehézség lett, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés

Tervezzük....nagyon....

Nem éhezünk, tudunk új cipőt/ruhát venni, ha kell, de.... hónap végére a pénz elfogy, félre tenni egyáltalán nem tudunk, a lakástörlesztő hamarosan még magasabb lesz (most pont annyi, mint a gyedem.....) és sajnos a férjem munkája is picit bizonytalan :( Nézelődök, hogy én is visszamennék már dolgozni, de eddig csak olyan részmunkaidős helyeket találtam, ahol még kevesebbet adnának, mint a gyedem.... Egyszerűen nem jut jobb az eszünkbe.

Tervek szerint Apum is jönne (szüleim kálváriája egy más történet - hitel, ház elárverezése, tesóm egyedül maradt a kisfiával, gyerektartásért hiába jár bíróságra....) így szeretnénk valahogy megoldani, meg aztán 2 jó barátunk is él ott..... Félek is, főleg Anyumat és Tesómat itt hagyni :( De attól is tartok, mi van, ha nem megyünk????

Nem akarunk kacsalábon forgó palotát, meg milliókat, csak ezt a hülye hitelt kiváltani és szüleim életét picit biztosabbá tenni. Aztán haza jönni, hogy a kislányom az iskolát már itthon kezdje (most 2,5 éves és van egy 9 hónapos kisfiúnk is)

Tudtok tanácsot adni? Vagy csak a saját történeted elmesélni? Nagyon megköszönném :)

Egyébként London az uticél, a nyelvet jól beszélem.



#külföld #költözés gyerekekkel
2012. júl. 23. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mennék! Nincs mire várni... Mi is tervezzük a kiutazást, mert nálunk is ilyesmi a helyzet. Engem csak az tart vissza, hogy nincs ott kint ismerősünk, németül egy kukkot sem tudok, a szüleimet sem szívesen hagynám itt...

Anyukádék nem mehetnének veletek? Akkor ők is tudnak gyűjteni, nem kéne miattuk aggódnod.

Nagyon rendes tőled, hogy támogatni szeretnéd a szüleidet.

Én azt mondom, ha van lehetőségetek, menjetek. A gyerekeknek is jó lesz, könnyebben ragadna rájuk a nyelv.

2012. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Anyum tesóm miatt marad, tesóm a kisfia miatt, aki pont most szeptemberben kezdi az 1. osztályt. Mi pedig ha megyünk, valahogy ősszel, tehát unokaöcsém pont benne lesz a "javában" :) Bár ennek még nem néztünk utána, hogy ott milyen iskolák vannak, de szegényem nem beszél angolul, csak 6 éves.... Ahhoz pedig hogy tesóm tudjon dolgozni járni, anyu segítségére van szüksége. Összetartó család vagyunk, pont ezért is jönne Apu, mert ott ő is tudna dolgozni, és közben nekem is segítene, hogy pl mikor nem dolgozik, vigyáz a gyerekekre.....

2012. júl. 23. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
En meg azt mondom, hogy munkafuggo. Attol fugg milyen munkat talal a parod. Gondolom te nem fogsz dolgozni mert a bolcsinek egekbe veto ara van es nincs allami bolcsode csak magan. London nagyon draga de ha jol fizet a melohely akkor nem gond. Mi igaz kicsit delbre elunk de oszinten leirva majdnem netto 4 ezer fontot keresunk, van egy kisfiunk es nem minden honapba tudunk felretenni mert elmegy, pedig ez nem keves. A bolcsi elvisz havi 700 fontot, a lakashitelunk ezer font, 2 kocsi tankolasa havnota 200 font (sajnos kell a 2 kocsi a bolcsibe jaras miatt mert messze van) es maris elment a ferjem fizetese. Aztan az enyembol meg marad a szokasos kaja, szamlak, biztositasok amikor esedekes, muszaki es ne adj isten ha elromlik valami (pl. multhonapba a fiam boritotta magara a tv-t es vehettunk ujjat). Ezt csk azert irtam le peldakent, hogy lasd attol is fugg az egesz mennyi penzt tud a parod keresni. Ha en maradtam volna otthon a kisfiammal akkor csak havi 80 fontot kapnek ami nekunk sajnos halott ugy mert nem lenne eleg a szamlakra meg hitelre egy fizetes. Talan ha albereletbe laksz kicsit olcsobb mint a sajat haz hitelre de sajnos nekunk el kellett kezdeni valahol es befektetni valamibe mert mi mar nem megyunk vissza.
2012. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!