Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan szülőről aki hiperaktív gyerekét hagyja szaladgálni, ugrálni, bohóckodni, ha vendégek jönnek hozzájuk és csak akkor szól rá, ha valami, vagy valaki veszélyben van?

Figyelt kérdés
Nagyon zavaró ,hogy nem lehet normálisan beszélgetni ,mert a gyerek folyton ugrál,szalad,beszél és beszél és beszél.
2012. júl. 29. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek otthon van, nem ő a vendég. A nem hiperaktív gyerek is bohóckodik a vendégeknek.
2012. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem hiperaktív, de annaknellenére ha jön valaki produkálja magát, jön mutat mindent, beszél, szaladgál, táncol....

Ezért nem szólok, csak ha olyat tesz, amit nem szabad, veszélyes.

Általában gyermekes barátok jönnek, nem zavarjanőket, de akinek nincs gyermeke általában azokat sem, vagy nem foglalkozik vele, vagy bele folyik a játékba.

Szerintem nincs ebben kivetnivaló!

Ha én megyek valakihez, oda jön a gyermek, nekem kezdi el mondani, mutogatni a játékait, nem zavar!

2012. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitás egy betegség. El kell fogadni a gyereket a betegségével együtt. Hidd el, a szüleinek sokkal nehezebb, mint neked, aki csak esetenként találkozol vele. Ne nehezítsd a szülők dolgát azzal, hogy érezteted velük, hogy zavar a gyerekük állandó rohangálása, produkciója.
2012. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy eleven gyerek nem feltétlen hyperaktív! Az komoly betegség! Ha ilyen van neki hiába szólnak rá. De amúgy a gyerekek ilyenek, föleg ha vendég van nálunk ,szinte bepörögnek :) produkálják magukat
2012. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy gonoszságból írtad azt, hogy hiperaktív, vagy valóban ez a diagnózisa a gyermeknek?

Bármelyik is az igaz, a szülőt sajnálom és nincs róluk véleményem, de rólad, kedves kérdező, annál inkább! Te vagy nagyon utálod a gyerekeket és tele vagy egoizmussal, ezért nehezen viseled, hogy nem te vagy a középpontban, vagy a másik lehetőség, hogy nem önszántadból mentén vendégségbe, hanem valami kényszer hatására és nem tudod feldolgozni magadban ezt a szörnyű élményt!


Egy egészséges gyerek is szeret szerepelni ha vendég jön, de egy hiperaktívval meg mit csináljon az anyuka szerinted? Kötözze a székhez és ragassza be a száját?


Hát, ez a véleményem, de gondolom nagyon nem tetszik!!! Biztos azt szeretted volna hallani, hogy BORZASZTÓ SZÜLŐK VANNAK! Hát, nem! Borzasztó akadékoskodó emberek vannak, akik itt akarják kibeszélni mások baját és köpködni rájuk ezerrel.

2012. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
21.27-es: Nagyon igazad van.
2012. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A szülő én vagyok ,nekem van hiperaktív gyermekem.

A gyermektelen barátnőm ahányszor eljön annyiszor mondja el nekem,hogy át kellene nevelnem a gyereket,hiába mondom,hogy nem lehetséges semmilyen módszerrel nyugodtabbá tenni,örülök ,ha nem agresszív ,nem rombol,nincsen dührohama .Szerinte a túlszeretés miatt ilyen a gyerek,nem hisz semmiféle orvosi diagnózisban,pedig tudja,hogy jártunk szakembereknél,járunk folyamatosan fejlesztésekre.

Mindig megjegyzi ,hogy még sok baja lesz a gyereknek ebből a viselkedésből és ha elég szigorú lennék,akkor meg tudnám változtatni a gyereket .Elkezdi a fiamat ő nevelni,rákiabál,a gyerek retteg tőle.

Példásan viselkedett hiszen csak szaladgált,sokat beszélt ,de nem beszélt csúnyán,nem sírt,nem őrjöngött ,ez szinte a maximum amit viselkedésben el tudok tőle várni jelenleg .


Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam,hogy vannak oylanok akik képesek reálisan látni a problémámat !

2012. júl. 29. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok!

Együtt érzek veled, nagyon nehéz lehet a gyermekeddel.

(nekem is sérült gyerekem van)

Azt viszont végiggondolnám a helyedben, hogy ez a "barátnő" tényleg barátnő e. Szükséged van e valóban a társaságára.

Az biztos, ha valaki, legyen az a barátnőm, ennyire erőszakosan bele akarna szólni az életembe és vakon menne a feje után, azt nagyon hamar elfelejteném.


Feltételezem, Te sem siklasz el fölötte, különben nem írtad volna ki a kérdést.

Én inkább maradnék egyedül a gyerekemmel, mint ilyen barátokkal körbevéve.

2012. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A férjem már tudja,ha jön a barátnőm akkor utána én emésztem magam a szülői alkalmatlanságom miatt amit a barátnőm éreztet velem .

A mentsége az lehet,hogy még nincsen gyermeke és fogalma sem lehet róla,a testvére gyermeke egy tündéri,együttműködő kislány,ha elhozza hozzánk,akkor egyfolytában kiabál vele,pedig a kislány azonnal mindent megcsinál amit kér tőle.

2012. júl. 29. 21:56
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a barátnőd. Nekem sincs gyerekem. De a barátnőm kisfia múltkor nem rohangált, mikor ott voltam, megkérdeztem, hogy beteg -e. Pedig csak a nagyinál volt.

Ehhez azért nem kell gyerek, hogy tudjuk. Elég elvarázsolt barátnőd lehet.

2012. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!